2014 balandis 19 Новая версия Cargo.LT
Vartotojas: svečias

Juridinės konsultacijos:
Problema v prostojah!

Visi klausimaiVisi klausimai
Išsiųsti pranešimą JelenaJelena,
Westnet
Na raztomozhku i vigruzku davalas 48 chasov. Mashina priehala na raztamozhku v Pskov utrom na sledujus4ij den ejo otpustili. poehala na vigruzku v Moskvu- ehala 3 dnja! perevoz4ik govarit 4to 48 casov istekli uzhe na rastamozhke .poetomu prosit chtobi mi oplatili prostoi poka mashina ehala 3 dnja do vigruzki toest 300 euro prostoja. pravilno li eto ?

2008-05-08 11:18
Išsiųsti pranešimą Bistrova SvetlanaBistrova Svetlana,
Baltic Soft centr
Dobrij denj! Kak postupitj s firmoj,kotoraja zagruzhala nashi mashini,a tak zhe ja ekspedirovala ih gruzi i kotoraja ne vipolnjaet uslovija dogovora i ne toljko ne oplatila v sroki,ukazannie v dogovore,no i voobsche ne sobiraetsja oplachivatj scheta,govorjat,chto u nih net deneg, pri etom stradajut srazu neskoljko firm,,hotja gruzi bili vovremja dostavleni,a znachet denjgi za eti gruzi sama firma poluchila

2008-05-08 12:55
Išsiųsti pranešimą Ričardas VitkauskasRičardas Vitkauskas,
Lpik
ar skoloms senatis taikoma?

2008-05-08 14:31
Išsiųsti pranešimą Cernikov VitalijCernikov Vitalij,
Jotvitas
Pagal mūsų įmones užsakymą, vežėjas turėjo paduoti mašina i pasikrovimą Berlina(Vokietija) ketvirtadieni iš ryto. Po sutarties pasirašymo ir patvirtinimo, kita diena mes išsiaiškinom, kad gavėjo firma yra nemoki ir figūruoja juodajam Gargo.lt sąraše. Dėl to buvo nutarta nesikrauti šitai įmonei ir atšaukti užsakymą vežėjui. Apie tai vežėjas buvo perspėtas likus iki pasikrovimo 36 valandas. Vežėjas turi pretenzijų ir prašo kompensuoti išlaidas kurias jis turėjo nusiuntus mašina iš Lietuvos iki Vokietijos (Hamburgo). Ar teisingos jų pretenzijos ? P.S. Vežėjo buhalterija atsiuntę išrašus iš vairuotoju komandiruotes Lietuva – Lenkija-Hamburgas(Vokietija). Pas mus pasikrovimas buvo iš Berlino. Tarp Berlino ir Hamburgo apie 300 km. Susidaro toks įspūdis, kad jie nori pagauti du zuikius, vėže eksportą iš Lietuvos i Hamburga gauti frahta už tai ir dar gauti kompensacija už transporto išlaidas.

2008-05-08 15:51
Išsiųsti pranešimą Rodzeviciene GailuteRodzeviciene Gailute,
Jargala
Vezem krovini estu kompanijai AS"Noimaktrans" is Ispanijos i Estija. Nuvykus i isikrovimo vieta buvo pastebeta, kad krovinys (Pomidorai) yra sugedes, nors temperaturinis rezimas buvo nepazeistas.m, krovinys pristatytas sutartu laiku. Draudimo kompanija ir nepriklausomi estu ekspertai nustate, kad tai ivyko del blogo pakrovimo ir ipakavimo ir vezejo kaltes nera. Problema tame, kad uzsakovas atsisako apmoketi uz pervezima, o suma tikrai nemaza. Kur tokiu atveju mes turime kreiptis? Uzsakovas - Estijos kompanija AS "Noimaktrans"

2008-05-09 15:01
Išsiųsti pranešimą Jurgita BikulcienėJurgita Bikulcienė,
Baltic transline
Sveiki, Kaip yra teisiskai jei siuntejas nepasirase ant CMR 22 langelio,nera nei paraso, nei antspaudo. Bet krovini prieme gavejas ir pasirases, pamate kad nera siuntejo antspaudo. Tokiu budu jis teigia, kad uz transporto paslaugas nebus apmokama ?? Kaip yra istikruju ? nes ta krovini lydejo kiti dokumentai, kaip invoice, packing list ir t.t. Pagal CMR konvencijos 4 str. skaiciau, kad sugadintas vaztarastis ar blogai uzpildytas neturi itakos sutarties salygoms.

2008-05-13 12:58
Išsiųsti pranešimą Mankuvienė OnaMankuvienė Ona,
Klairedas
Pagal pervezimo sutarti, viename punkte yra konkreti krovinio pristatymo data ir baudos dydis uz kiekviena paveluota diena. Sutartis patvirtinta ir priimta vykdymui. Del vezejo kaltes krovinys buvo pristatytas pavelavus 10d. Laikantis sutarties punktu, minetu atveju baudos dydis uz velavima, virsija pervezimo kaina du kartus. Noriu paklausti, ar gali virsyti baudos dydis pervezimo kaina? Aciu uz atsakyma.

2008-05-13 13:31
Išsiųsti pranešimą Rodionovs DmitrijsRodionovs Dmitrijs,
Cargo transport
Есть ли возможность воспользоваться вашими услагами подачи заявления в экономическую полицию на фирму которая осуществила мошеничество, собрано очень много материала на нее

2008-05-13 16:28
Išsiųsti pranešimą Калюжный АндрейКалюжный Андрей,
СТАРТ таможенное агентство
Дело в том, что наша компания заказала транспорт у турецкого экспедитора, который к всему этому произвел оформление в Турции. Транспорт был заказан экспедиторами у молдавского перевозчика. Машины приехали в Москву на терминала и простояли там месяц, перевозчик начал требовать простои по 500$ c машины (их две), далее в процессе переговоров он спустился на 300$. Но дело в другом, он выехал за территорию терминала, закрыл машину и отправил водителя куда неизвестно. И разговаривая по телефону начал шантажировать, что если не оплатите мне простои в полном объеме по цене 300$ за день,Я груз вам не отдам. Получатель решил отдать простой в сумме 10 000$ и забрать груз (так как сроки доставки давно просрочены и было ОГРОМНАЯ необходимость в этом грузе. В итоге груз выгрузили. Но тут выпустилась вторая машина и ситуация повторилась и к тому же перевозчик просит оплатить фрахт за обе машины, что типо турки не оплатили в полном объеме. Мы все оплатили туркам и они нас заверяют, что все ему оплатили. Документы подтверждающие оплату есть. Что делать нам в данной ситуации и как себя вести?

2008-05-14 11:11
Išsiųsti pranešimą Saka JonasSaka Jonas,
Agrošaka
PRASAU PAAISKINTI.VAIRUOTOJAS ISVYKO IS SVEICARIJOS(ne eu salis) NEPASIDARES MUITINES DOKUM.NES JIS GAVO DU VOKUS SU KASKOKIAIS DOKUMENTAIS.KROVINI VEZEM IKI LV.PASKUI PERKROVE IR NUVEZE KITI VEZEJAI I FIN.DABAR NERANDAM JOKIU GALU DEL ATSISKAITYMO.SAKO KAD TAS KROVINYS ISTRIGO SUOMIJOJ O TURI KELIAUTI I KAZACHTANA.KROVINYS I SVEICARIJA ATKELIAVO IS AUSTRIJOS.KROVINI SPEDIJAVO UAB TRANSERA.

2008-05-14 11:14
Išsiųsti pranešimą Michailov AndrejMichailov Andrej,
Ortima
Situacija tokia: mašiną atvažiuoja i pasikrovima, bet juos nekrauna viena diena, nekrauna antra. Užsakovas vis kartuoja, kad greit prades, ir už prastovas sumokės. Bet kai ir trečia diena iš ryto mašina ne buvo kraunama ir kadagi, krovinio pervežimo sutartije buvo nurodyta kad pakrovimui skiriamos 48 val., išstate pretenzija už krovinio nepadavima. Bet užsakovas atsisake ne tik sumoketi baudą, bet ir apkaltino vežėją mašinos nepadavimu. Kas teisus šioje situacijoje?

2008-05-14 14:57
Išsiųsti pranešimą Albert BogdanAlbert Bogdan,
Salovė
Jei a/m atvyko paskirta imuitinimo vieta Rusijoje ir muitines terminalas neileidzia a/m i muitine ir neima dokumentu atsakydami vairuotojui, kad yra per daug masinu muitinei ir negalime ilesit. tada masina stovi, laukia dvi dienas (48val) kol ileis i terminala. Veliau per 48val ismuitina ir iskrauna dar per 24val. Pagal sutrati yra skirta ismuitinimui 48val., iskrovimui 24val. Kaip galima komentuoti ir issireikalauti prastovas uz 48val kur prastovejome prie muitines, del ne musu kaltes, nors klientai teigia, kad cia ir ne del ju kaltes, o terminalo, kad per daug masinu ir mokes prastovas tik jei tarp dokumentu pridavimo i paleidimo is terminalo laikas virsija 48val.

2008-05-15 10:21
Išsiųsti pranešimą Tomas GriakalovasTomas Griakalovas,
Ekstira
Laba diena ,situacija tokia: vezejas veze krovini is Vokietijos i Estija ,pristate apgadinta ,teige jog masina apvirto ,buvo sustatytas aktas ,draudimas apmokejo .Uzsakovas masn nemoka pinigu ,teigdamas kad jis patyre daugiau nuostoliu negu jam apmokejo draudimas .Vezejas atsiunte saskaita ir Cmr (kuriame parasyta kad pervezimas buvo Vokietija-Vokietija),kad krovinys gautas anspaudo nera.Reikalauja pamokejimo ,kaip reiketu elgtis pagal istatymus ,kliento ir vezejo atzvilgiu?

2008-05-15 10:58
Išsiųsti pranešimą Eidukonis DariusEidukonis Darius,
MDI Transport
Laba diena, situacija tokia: vezejas veze pieno miltus maisuose(960 maisu), masina buvo plombuota. Iskrovime plomba nepazeista, truksta keleto maisu. Vezejas man isstato pilna saskaita nes plomba nepazeista(fiziskai yra sunku suskaiciuot maisus, todel vairuotjai to nedaro),klientas pretenzija del krovinio trukumo, pakrovimas teigia kad viska pilnai pakrove. kas dabar kaltas ir kas moka uz trukuma?

2008-05-15 16:39
Išsiųsti pranešimą Jasinskiene AurelijaJasinskiene Aurelija,
Pietų kryptis
Laba diena,buvo uzsakyta pervezti krovini, sutartyje nurodytas krovinys nesutapo su realiai pervezamu kroviniu. Iskraunant pastebeta, kad krovinys apgadintas, ant CMR pazymeta. Buvo nusiustas CMR draudimas, jokiu aktu nebuvo sudaryta iskraunant krovini, nezinoma koki realu nuostoli patyre gavejas.Ar uzsakovas turi teise nemoketi uz pervezima?

2008-05-16 12:58
Išsiųsti pranešimą Morkūnas ViliusMorkūnas Vilius,
G.Petrauskienės I.
Kodel advokate atsakydama i klausimus vadovaujasi CMR konvencija neklausdama ar a/m su kroviniu kirto siena Mums buvo problema kad apga dinome krovini Lietuvoje ir draudimo negavome ka dangi CMR konvencija vienija tarptautinius perve zimus OCMR draudima turejome O gal dabar Šengeno erdvėje kitokie reikalavimai ir CMR nuostatai kei čiasi

2008-05-16 15:02
Išsiųsti pranešimą Votcels VladislavsVotcels Vladislavs,
Oksika
Необходим ли нотариально заверенный перевод водительских прав водителя на русский язык при осуществление международной перевозки груза??? Данное требование предъявляют работники ДПС в г. Омск, Новосибирск. У водителей действующие водительские права, выданные в Латвии на латышском языке. Ведь нотариально заверенный перевод паспорта не требуется и в российской визе данные указаны на латышском и русских языках

2008-05-19 08:47
Išsiųsti pranešimą AisteAiste,
FB Transportas
Laba diena. Vežėjas, pagal sutartį, paėmė dalinį krovinį transportavimui ir prarado. Įmonė sudariusi sutartį, pateikė vežėjui pretenziją su sąskaita dėl nuostuolių kompensavimo. Vežėjas pripažino savo kaltę, bet remdamasis CMR Konvencijos 23 straipsniu sutinka kompensuoti tik mažiau kaip 10% krovinio vertės. Kokios užsakovo galimybės išsireikalauti pilną kompensaciją?

2008-05-19 11:04
Išsiųsti pranešimą Gintautas TabulevičiusGintautas Tabulevičius,
Gerada
Buvo atlikti keli pervezimai,o uzsakovas piktybiskai nemoka.Ar galime sulaikyti uzsakovo puspriekabe su kroviniu kol bus atsiskaityta.

2008-05-19 12:21
Išsiųsti pranešimą Tiurin MaksimTiurin Maksim,
Biont
Buvo atliktas pervezimas,buvo dvi pakrovimo vietos ir dvi iskravimo vietos. Gavejas Austru kompanija gavo kroveni, paserase CMRe, pastate savo stampus, o po dveju dienu paiskejo kad viena palete is permos vietos buvo iskrauta antruoj, o viena palete is antros vietos isvis dingo.Dabar uzsakovas neapmoka visai frachto, kaip kompensacija uz prarasta kroveni. Ka dariti?

2008-05-19 15:06
Išsiųsti pranešimą Vencas EgidijusVencas Egidijus,
Expro logistika
Sveiki. Norėčiau plačiau sužinoti apie skolų išieškojimą teisminiu keliu. Supratu , kad tai ilgokas procesas, bet gal galėtumėt nupasakoti pirmuosius žingsnius.

2008-05-20 11:39
Išsiųsti pranešimą Radzevičienė ŽydrūnaRadzevičienė Žydrūna,
Radzevičienės I.Į.
uažsakovas skolingas tik mano imonei 40000 Lt, dar kelioms imonems keliasdesimt tukstanciu Lt. saskaita arestuota, turto neturi, pinigai uz reisus eina arba gryni, arba per rusiska saskaita. Ar yra kokiu keliu, kaip atsiimti pinigus?

2008-05-20 14:47
Išsiųsti pranešimą andrzej andrzej ,
Anmar
Witam pana mam problem uzyskaniem płatnosci od firmy VIA-LOGICA jest tego okolo 5000 EURO czy pan mi moze w tej sprawie pomóz,oczywiscie za odpłatnoscią ?? pozdrawiam Andrzej tel.0048 604 067 288

2008-05-22 14:12
Išsiųsti pranešimą Romas SlekysRomas Slekys,
Rasvita
Labas, ar teikiate pagalba isieskant skola is uzsakovo

2008-05-22 14:43
Išsiųsti pranešimą Petraitis MartynasPetraitis Martynas,
Agitus
Imone registruota Estijoje piktybiskai neatsiskaito uz pervezimo paslaugas. Siuo metu terminas uzdelstas 10 men. Skola apie 10 000 eur. Su imones atstovais susisiekti neimanoma. Skolu isieskojimo bendroves is partneriu uzsienyje suzinojo, kad firma turto neturi, taciau dar neuzdaryta. Kompanijos savininko zmona - rajono prokurore. Patarkit kokios teisines galimybes ir kokie keliai isieskoti skola. Skolu isieskojimo imones veikia labai neefektyviai. Pagarbiai Martynas Petraitis martynas@agitus.eu +370 672 92692 UAB "Agitus"

2008-05-23 19:45
Išsiųsti pranešimą Julija BogomolecaJulija Bogomoleca,
Jolan
Firma zaregestrirovana v Latvii,no litovskij PVM registracija,sootvetstvenno nalog na perevozku 0%,a po latvijskomu zakonu vse perevozki 18%.Pravomocno li eto? U firmi est litovskoe udostoverenie platelsika nalogov,no latvijskij juridiceskij adres,mestonaxozdenie Latvija. Sootvetstvuel li eto zakonu?

2008-05-26 15:47
Išsiųsti pranešimą Pratkowska BarbaraPratkowska Barbara,
Carting
czy moze pan mi pomóc w odzyskaniu naszych nalezności

2008-05-26 17:59
Išsiųsti pranešimą Drobova IlonaDrobova Ilona,
Lejtrans
Transportnaja kompanija X ,vezla gruz po marsrutu Moskva -Riga,na stojanke zagorelos rjadomstojascaja masina,ogonj perekinulsa na masinu transportnoj kompaniji X,gruz bil povrezden!,Cmr strahovka otkazivajetsa viplacivats perevozciku uscerb!,masina -kotoraja zagorelas(u neje nekakih strahovok ,krome objazatelnoj net),perevozcik otkazivajetsa viplacivats klientu uscerb,utverzdajet cto on ne vinovat,i klient dolzen sam strahovats gruz!,sobirajemsa podavats v sud!,kakoje Vashe mnenije po takomu sluciju?

2008-05-28 19:46
Išsiųsti pranešimą Dadūra KarolisDadūra Karolis,
KD Jupiter
Laba diena, buvo uzsakytas krovinio pervezimas kurio ismatavimai pateikti packinglist'e pries pateikiant uzsakyma, taciau i sutarti-uzsakyma buvo irasyta tik krovinio kubatura 40cmb. vezejas pateike per maza masina ir parveze tik 20 kubu krovinio, taciau masinos kubatura 42cmb, vezejas lenkas. Jiems israseme pretenzija, kurioje nurodome jog sumokesime suma atitinkamai parveztam krovinio kiekiui, lenkai pretenzijos netvirtina ir laukia kol sumokesim ta dali, tada duos i teisma. sutartyje-uzsakyme nurodyta teismo vieta - kaunas, kaip vertinat sia situacija ir ar jie butinai privalo kreiptis i teisma Kaune ar gali ir pagal savo imones registravimo vieta Warsuvoje?

2008-05-29 11:52
Išsiųsti pranešimą Floreskul LianaFloreskul Liana,
Romo Floreskul įmonė
Laba diena, priimtas užsakymas krovinio pervežimui. pervežimo sutartyje numatytos sąlygos - pakrovimo ir pristatymo datos; suma už pervežimą ir atsiskaitymo terminas (daugiau jokių sąlygų). Dėl tam tikrų priežasčių (netiesiogiai priklausančių mums) krovinys nebuvo laiku pristatytas (pristatyti vėlavome 2d.). Užsakovas po 1mėn. pateikė patirtas papildomas išlaidas (viešbutis, pietūs, skrydžio bilietas), kurios siekė visą pervežimo sumą. To pasekoje, už pervežimą visai nesumokėjo. - ar užsakovai pasielgė teisiškai teisingai? - koks yra maksimalus pretenzijų, kylančių iš pervežimo, pateikimo terminas? Ačiū už atsakymą.

2008-05-29 12:42
Išsiųsti pranešimą Krasauskiene vidaKrasauskiene vida,
Delamode Baltics
2008 m. balandžio 1 d. pagal užsakymą a/m turėjo krautis Berlynas-LT-LV-RUS (Maskva), tačiau a/m į pasikrovimą atvyko 2008m. balandžio 2 d.(vežėjo paaiškinimas - susimaišiau dienomis), pagal sutarti laiku nepateikus a/m bauda už pavėluotą dieną 100 eur. 2008 m. balandžio 6 d. vakare, vilkikui, kertant LV-RUS sieną, buvo sustabdytas Latvijos muitinės įstaigos Muitinės valdybos, Grebnevo pasienio kontrolės poste, dėl krovinio patikros.Latvijos muitinės pareigūnams įtarus, kad vežamas krovinys neatitinka ES keliamų rekalavimų ir yra pažeidžiama intelektinės teisės, tad nusprendė atlikti išsamią krovinio kontrolę.Kontrolės metu buvo iškviestas ekspertas, kuris apžiūrėjo krovinį, patikrino dokumentus, atliko kopijavimą ir fotografavimą.Komisijos narys pasakė, kad krovinio patikrai LV turi pilną teisę atlikti iki 10 d.d. Taip ir įvyko. LV muitinės pareigūnai pareikalavo dar kroviniui neiškrovus susimokėti už krovos darbus pinigus, nes kitu atveju nebus paleista a/m. Vežėjas informavo užsakova apie tai, bet nebuvo duotas galutinis atsakymas mokėti. 2008 m. balandžio 8 d. vežėjas atfaksuoja kvitą suma 179,94 latai, kad sumokėjo vairuotojas už krovos darbus, taciau kvite faksiniame variante nebuvo įrašyti a/m nr. Klausimas ar latviškoje sąskaitoje-faktūroje turi būti nurodyti a/m nr, ar LV pareigūnai tūri reikalauti susimokėti už krovos darbus į priekį, nepradėjus iškraudinėti krovinio? Praėjus krovinio patikros terminui, eksperto išvada dėl krovinio buvo teigiamas ir patvirtino, kad krovinys-tvarkingas,dokumentai tvarkoje ir a/m nebuvo grąžinta nuo pasienio LV į LT, o paleista baigti reisą į RUS. Vežėjas pradėjo užsakovo reikalauti prastovų už tas dienas, kol vyko krovinio patikra, taciau siuo atveju nukentėjo užsakovas, vežėjas. Užsakovas nemoka vežėjui prastovu, kurios įvyko ne dėl jo kaltės. Klausimas kas tokiu atveju yra kaltas ir turi apmokėti prastovas vežėjui, jei krovinys buvo tvarkingas. Ar vežėjas turi teisę reikalauti pinigų už prastovas.Prašau pakomentuoti. Baigus reisą, vežėjas užsakovui nei skambino, nei rašė pretenzijų. Nors užsakovas skambinosi vežėjui susitarti dėl patirtų išlaidų. Tačiau taip ir nepavyko susisiekti, vežėjas visai nesirūpino tolimesne eiga dėl atsiskaitymo. 2008m. gegužės 29 d. gaunama saskaita-faktūra išstatyta suma, kuri yra išskaidyta, pvz: transorto paslaugos, prastovos 15 d. po 100 eur, krovinio perkrovimas-910 Lt (kvito originalo nėra), išlaidos ant sienos (kvito nėra), kaip sakant, jokių patvirtinačių dokumentų. Ar užsakovas gali nepriimti sąskaitos tokia suma, kurios nebuvo suderintos tarp pirkėjo-pardavėjo ir gauti virš mėnesio (praterminuoto laiko)kai. Tokiu atveju, kaip uzsakovas turėtu pasielgti?

2008-05-29 14:16
Išsiųsti pranešimą Malinauskaitė GodaMalinauskaitė Goda,
Remil
Laba diena, gal turite galimybę padėti išieškoti skolą iš lenkų įmonių Omni-Trans Sp.z.o.o. ir Trans-Trade Sp.z.o.o. ar rekomenduoti koki lenkų advokatą, kuris galėtų padėti?

2008-06-02 10:10
Išsiųsti pranešimą Olga MingaliovaOlga Mingaliova,
Texbaltic
Sveiki, turiu klausima del prastovu apmokejimo: masina su musu kroviniu sustabde Maskvos muitinei ir nori ja tikrinti, masina laukia patikrinimo jau 5 dienas. Ar mes kaip uzsakovai turesim apmoketi vezejui visas prastovas net jeigu jos kilo ne del musu kaltes o del eiliniu muitines patikrinimu. Pervezimo sutartyj numatyta kad uzsakovas neatsako uz prastovas kilusias del muitines tarnybos... Busiu dekinga uz atsakyma :)

2008-06-04 11:09
Išsiųsti pranešimą Irina GrigorjevaIrina Grigorjeva,
RMC transports
Poluchen zakaz ot firmi Swiss-Logistic,perevozka vipolnena,schet otoslan,deneg net,telefoni ne berut,v zakaze ukazo razbiratelstvo v tretejskom sude v Rige i shtrafnie za neuplatu v srok,est smisl podavat v sud?Ili mozete posovetovat firmu v Litve,kto pomozet vsiskat dolg?

2008-06-04 16:59
Išsiųsti pranešimą Sliumpa ValdasSliumpa Valdas,
RRV
Laba diena,gal galit rekomenduoti juristus kurie galetu padeti isgauti skola is latviu firmos,nemoka jau metus

2008-06-05 11:36
Išsiųsti pranešimą Tomas BujauskasTomas Bujauskas,
TKE logistika
Sveiki, mūsų skolininkas yra individuali Vokietijos piliečio įmonė. Pats asmuo gyvena ir veiklą vygdo Ispanijoje. Kokios yra galimybės iš jo išgauti susidariusį įsiskolinimą, jeigu sąskaitos mokėjimas yra praterminuotas, pervežimai atlikti pilnavertiškai, yra užsakymai ir paslaugų suteikimą patvirtinantys dokumentai ( CMR, Lieferschein ir t.t. ). Kokių veiksmų mums reikėtų imtis ? Beja šis asmuo ketina savo individualią įmonę reorganizuoti į ispanišką UAB ? Kaip tai gali paveikti mūsų skolos išieškojimą ? Ar bendrai vertinant apmokėjimo gavimas yra paprastesnis iš įndividualios įmonės ar iš kitos šalies UAB ?

2008-06-06 10:12
Išsiųsti pranešimą Pratkowska BarbaraPratkowska Barbara,
Carting
Proszu nam napisac kagda pani budiet w pracy .Firma MARIVA nie oplacila diengi i nada bystro dielać w Sud .Adna firma zadierzila im maszinu na szcziot zaplatu

2008-06-12 13:29
Išsiųsti pranešimą Kislauskas VytautasKislauskas Vytautas,
Baltijos transporto linija
Laba diena, 2007 metais viena imone atlikinejo pervezima ir ju automobilis pateko i avarija, kurios pasekoje buvo apgadintas krovinys. Imone nieko nepranesusi krovini perkrove i kita a/m (draudimo kompanija nebuvo iskviesta, krovini tiesiog sumete i nauja a/m). Atvaziavus i muitine buvo pastebeta, kad nera plombos (apie tai byloja muitines antspaudas CMR'e), vezejas nesutiko, kad krovinys buvo pazeistas, todel buvo iskviesta nepriklausoma komisija, kuri nufotografavo a/m, pazeista krovini ir pateike savo isvadas. Kad krovini imanoma butu eksportuoti toliau teko isnaujo supakuoti krovini. Buvo rasomos pretenzijos siai imonei, bet jie tame savo kaltes neizvelgia. Graziuoju susitarti nepavyko, tad noretumeme paklausti kokiu dokumentu mums prireiks, kad visa si reikala galima butu isspresti teisme ir kokie gali buti tolimesni musu veismai. Is anksto dekoju.

2008-06-12 16:05
Išsiųsti pranešimą Aleksejs SalzemnieksAleksejs Salzemnieks,
Logran
добрый день. Можна ли юридически взыскать финансовые потери понесенные из-за водителя (конкретние запой на 10 дней во время рейса). Если будет претензия от получателя. Была замена другим водителем. Возможна ли это осуществить?

2008-06-14 23:15
Išsiųsti pranešimą Radzevičienė ŽydrūnaRadzevičienė Žydrūna,
Radzevičienės I.Į.
sveiki, kas gresia firmai pateikusiai teismui suklastotus dokumentus ? Aciu

2008-06-17 13:05
Išsiųsti pranešimą Ringaitis RokasRingaitis Rokas,
Ormina Logistika
Laba diena, Turim tokia situacija: Atlikinėjom pervežima iš Lietuvo į Maskva. Į terminala Maskvoje atvažiavome laiku t.y 05,30 (viso važiavo 9-nios mašinos), 05,30 mašinų neišmuitino, prasidėjo laukimo laikotarpis. Mūsų užsakovas mums davė gavėjo kontaktus ir mes su juo pastoviai bendravom išmuitinimo ir iškrovimo klausimais. 06,05 (mašinos terminale vis dar) susisiekėm su užsakovu, pradėjom klausinėt dėl išmuitinimo ir iškrovimo, anksčiau nesusisiekėm, nes bendravom tiesiai su gavėju. Finalas - mašinas paleido 06,11, vežėjui prastovos nuo 06,03 iki 06,11 t.y už 9 paras. mes su tuo sutinkame, tačiau mūsų užsakovas mums sutinka mokėti prastovas tik nuo 06,05 iki 06,11 t.y už 7 paras - dėl to jog mes laiku nepranešėm jam kada prasidėjo prastovos. Sutartyse niekur nepasakoma jog mes privalome pranešti užsakovui apie prasidėjusias prastovas. Kaip galėtumėt pakomentuot šią situacija ir ar turi teisę nemokėt prastovų, jei CMR'uose yra atžymos, kada mašinos atvyko į terminalą ir kada buvo iškrautos. Išanksto dėkojam!

2008-06-19 10:38
Išsiųsti pranešimą Novogrodskyte AgneNovogrodskyte Agne,
Atomtrans
Norejau paklausti, pas mus uzsakyme aishkiai parashyta, kad prastovos apmokamos tik pateikus prastovu lapa, o vezejas jo nepristato, cmr taip par apie ishkrovima nera ayzymeta, kaip mums elgtis?

2008-06-19 11:32
Išsiųsti pranešimą PovilasPovilas,
Abot transportas
Gabenome nesupakuotus saldymo irengimus is FR i Maskva.Krovinio siuntejas pats irengimus pritvirtino -prikale prie grindu.Prie kiekvieno is irengimu ,viela buvo pritvirtintos montavimo detales plastikiniuose maiseliuose (panasiai tokiuose,kaip prekybos centruose,pakuojami smulkus produktai kasose).Iskrovimo vietoje krovinio g-jas pastebejo,kad vienas is plastikiniu maiseliu yra syplyses,ko pasekoje po automobilio kebula isbyrejo maiselio turinys - varztai,kurie pazeide likusi krovini - subraize irengimus.Krovinio gavejas iskviete ekspertus,kurie savo akte parase (Исходя из результатов инспекции и отсутствия замечаний перевозчика при погрузке,описаные выше повреждения произошли в процессе наземной перевозки и попадают под ответственность последнего перевозчика UAB "...").Krovinio uzsakovas atsisako moket uz krovinio pristatyma,motyvuodamas ekspertu isvada,kuria cia pateikiau. Mūsų supratimu,šiuo atveju nėra mūsų atsakomybes,kadangi už krovinio supakavima transportavimui yra atsakingas pats krovinio siuntėjas.Juo labiau,kad netinkamai supakuotą krovinį pažeidė nuo to paties krovinio atitrūkusios detalės,kurios subraižė ir transporto priemonės vidų. Norėjau pasiteiraut ar tikrai vairuotojas pakrovimo vietoje privalėjo pasakyt siuntėjui,kad krovinys neteisingai supakuotas arba atžymėti tai gabenimo važtaražtyje?Ar tikrai dėl šios atžymos nebuvimo,atsakomybė už pažeidimus krenta ant vežėjo?

2008-06-19 12:35
Išsiųsti pranešimą Stulginskas AlgisStulginskas Algis,
Intraja
Laba diena. Mūsų bendrovė priėmė užsakymą pervežti krovinį iš Lietuvos - į kazachstaną. Uzsakyme nurodytas krovinio pristatymo terminas. Mašina patyrė avarija Rusijoje. užsakovas buvo infrormuotas apie susidariusią situaciją. Kadangi mašina negalėjo tęsti kelionės, tai užtruko laiko kol buvo surasta kita masina, atlikta krovinio perkrova ir muitinės formalumai. Užsakovas buvo informuotas. Suprantama, kad krovinio pristatymo terminas neatitinka nurodyto užsakyme. Išstatyta pretenzija dėl pavėluoto krovinio pristatymo. Ar gali būti pretenzija didesnei sumai nei pati pervežimo kaina ir ar avarijos atveju ši pretenzija yra teisinga?

2008-06-25 10:50
Išsiųsti pranešimą Pociunas EgidijusPociunas Egidijus,
Sintras
Sveiki, iskilo viena problemyte.Buvo kraunamas saldytuvas vakare, jo pilnai nepabaige kraut.Pirmoj vietoj ji pakrove atidave to krovinio dokus ir pasake vairuotojui kad sulauktu ryto, tada ji pabaigs kraut. Automobilis isvaziavo nesulaukes antro krovimo ir nieko neperspejo.Prasem kad gryztu dasikraut, negryzo, motyvuodamas kad toli jau nuvaziaves. Kaip patartumet issprest susidariusia problema.Aisku mes pasiulem sumoket tik dali pervezimo kainos, uz tiek kiek siuo metu automobilis veza krovinio.Is anksto dekoju uz atsakyma.

2008-06-27 10:50
Išsiųsti pranešimą Bistrova SvetlanaBistrova Svetlana,
Baltic Soft centr
skazhite pozhalujsta,esli voditelj nahoditsja v otpuske i v eto vremja ego uvoljnjajut ne postaviv ego dazhe v izvestnostj i vikidivajut vse ego veschi iz mashini,a veschi cennie(televizor,pilesos mashinnij,posteljnoe belje,instrumenti,karti,DVD)imejut li pravo tak postupatj hozjaeva????? i chto delatj v takom sluchae voditelju???

2008-06-30 08:41
Išsiųsti pranešimą Лебедев АнтонЛебедев Антон,
Ю.Транспорт
Добрый день, давно задумываюсь создать предприятие в Литве, расскажите пожалуйста возможно ли это, что для этого необходимо. Я гражданинн РФ, проживаю в Калининградской области. С Уважением

2008-06-30 14:13
Išsiųsti pranešimą Admin Admin ,
CargoLT
Модель действий Действия проявляются в массовой отправке форм заказов по почте. Заказ сформулирован так, что создаётся впечатление, что обновление информации, которая уже предоставлена о компании, бесплатное. Маленьким шрифтом, не выделяя, неясно предоставляется информация, что подписав, поставив печать и обратно присланная в запечатанном конверте форма подтверждает, что фирма подписывает юридически сильный договор и обязывается платить за выпуск каждого каталога (всего их 3) по 817 - 917 евро. Договор подписывается с термином на 3 года и самопродливается, если за 3 месяца до окончания термина не приходит информация в письменном виде о желании прервать договор. Прервать договор можно только в течении 7 дней после его подписания, пропустив этот термин договор входит в силу и прервать его нельзя. Информация (рекламное объявление) о фирме помещается в напечатанный каталог „European City Guide“, на интернетной странице а также в CD-Rom. потом следует требование заплатить указанную в договоре сумму, присылаются счета, различные претензии по неисполнению договора, угрозы суда и т.д. Для взыскания долгов за неуплату „European City Guide“ используются также и другие средства: „Legal Department“, „Premium Recovery AG“, „Gravis Inkaso Gmbh“. Распространение С недобросовестной работой „European City Guide“ в Европе столкнулись около 50,000 фирм. В Литве в сети каталога попало около 1000 фирм. Интересно было бы узнать мнение адвоката по поводу этой афёры.

2008-06-30 14:40
Išsiųsti pranešimą Gertmonas VirginijusGertmonas Virginijus,
Alnavega
Sveiki, Pernai lapkritį mūsų įmonė įsigijo naują autovežį Renault su ROLFO įranga. Bėda tame, kad mes normaliai su juo negalime dirbti nes automobilis pastoviai genda vien per šiuos metus servise lankėmės 14 kartų. Ir vakar iš Vokietijos vairuotojas paskambino ir pranešė, kad vėl sugedo.Iki šiol servisas remontavo pagal garantija nemokamai. Tačiau dabar jau mus informavo, kad už viska reikės mokėti nors garantija nesibaigė. Motyvuoja tuo, kad tai ne dėl jų kaltės genda automobilis, o dėl įrangos. Įrangos ROLFO atstovai kategoriškai atsiriboja nuo tokių teiginių. Mums susidaro didelės prastovos ir finansiniai nuostoliai. Ka patartumėte?

2008-07-02 09:19
Išsiųsti pranešimą AisteAiste,
FB Transportas
Laba diena, Norėčiau gauti informacijos dėl pretenzijos apmokėjimo terminų. Situacija: Vežėjui pagal užsakymą, nebuvo pateiktas krovinys. Siunčiama pretenzija. Užsakovas sutinka su sąlygomis, išskirus tai, kad bauda turi būti sumokėta per 10 darbo dienų, nors pagal CMR Konvenciją toks terminas ir yra nurodomas. Ar galima traktuoti ir elgtis kitaip? Ačiū, už atsakymą.

2008-07-02 12:01
Išsiųsti pranešimą Floreskul LianaFloreskul Liana,
Romo Floreskul įmonė
Laba diena, prašau paaiškinti 1)padavėme teismui laisvos formos pareiškimą dėl skolos išieškojimo (skolos suma 1500Lt.) Žyminį mokestį sumokėjopme 3%.Teismas grąžino visus dokumentus su nutartimi, kad pareiškimas neatitinka procesiniams dokumentams keliamų reikalavimų, numatytų CPK 433str. todėl atsisakoma jį priimti.2)ar teisingai suprantu, kad turiu užpildyti teisingumo ministro nustatytą pareiškimo formą? 3) ar pareiškimo forma prašant nagrinėti bylą dokumentinio proceso tvarka yra tokia pati kaip ir pareiškimo dėl teismo įsakymo išdavimo? 4)jeigu sumokėtas žyminis mokestis 3%, o reikalingas mokėti mažesnis- ar galiu pareiškimo formoj nurodyti mažesnį išieškotiną iš skolininko? ar privalau sumokėti būtent tokį, kuris taikomas nagrinėjant bylą dokumentinio proceso tvarka? Labai dėkoju už atsakymus.

2008-07-02 12:44
Išsiųsti pranešimą ČeslavČeslav,
Zavatrans
Buvo padaritas pervezimas is Italijos i Rusija, vezejas nenori grazinti eksporto deklaracijos siuntejui, motivodamas kad padaritas nevisas opmokejimas bet be ex1 apmokejima padriti negalim, ar jis gali laikiti exporto deklaracija.

2008-07-09 14:03
Išsiųsti pranešimą Ткалич АлександраТкалич Александра,
Точилкин
Помогите, пожалуйста -ДТП в Литве, 127 статья администр.кодекса. суд назначен на 22.07. вина водителя безусловна. Может ли собственник(не водитель) забрать машину с штрафстоянки?

2008-07-09 16:42
Išsiųsti pranešimą Marciulaitis AurimasMarciulaitis Aurimas,
Mariva
mums skolinga Kazakhstano įmonė ir jau 6 menesius neplanuoja moketi . Ar mes dar galime paduoti jų įmonę del skolos išieškojimo? bei priskaičiuoti delspinigius ? Ar čia jau bus isigaliojęs senaties terminas ir mes teismo keliu atgausime tik suma kurią jie esa skolingi? Ačių už informacija.

2008-07-09 22:25
Išsiųsti pranešimą Medardas ZnaidauskasMedardas Znaidauskas,
Ewals Cargo Baltic
Laba diena.Norejau pasiteirauti.Pervezimo sutartyje yra punktas"vezejas privalo pristatyti krovinio gavejui visus reikalingus dokumentus,saskaitu orginalus, Euro-1,EX-1 ir t.t".Atvaziavus i Rusija,paaiskejo,kad vezejas pasieme tik saskaitu (invoicu)kopijas, o apie tai,kad nedave siuntejas orginalu net neinformavo.Del to masina jau antra savaite stovi Rusijoje.Kas atsakingas uz prastovas,ar vezejas,kuris negavo orginalu ir neinformavo, ar siuntejas,kuris ju nedave.Ar vezejas privalo informuoti apie tai uzsakova ar gali vaziuoti netikrines dokumentu?Labai aciu uz atsakyma.

2008-07-10 09:02
Išsiųsti pranešimą ČeslavČeslav,
Zavatrans
Sutaryje neko nemineta epie eksporto deklaracijos persiuntima, nekad negirdejau kad epia toki punkta rasitusi uzsakime, sutartyje nebovo apmokejimo laikotarpio, taip xeporto deklaracija yra laikoma kaip uzstatas, pinigai yra gauti is avsorines kompanijos ir kad padariti pervedima reikia patvirtinti pervezima.

2008-07-10 09:37
Išsiųsti pranešimą Kriauciunas KostasKriauciunas Kostas,
Dravinė
Krovinys perveztas pagal CMR konvencijos salygas; marsrutas EU - LT. Krovinio pristatymas velavo 2 dienas. Pagal krovinio pervezimo sutarti paveluota pristatymo diena apmokestinama 200 Lt. Papildomai prie sios sumos (2x200=400 Lt) klientas nori pateikti saskaita uz krautuvo nuoma. Ar teisetas toks reikalavimas ir vezejas turi atlyginti visa suma: 400 uz paveluota pristatyma ir papildoma saskaita uz krautuvo nuoma (bendra suma nevirsija pervezimo sumos; apie papildomas islaidas del paveluoto pristatymo sutartyje nieko neminima).

2008-07-10 13:35
Išsiųsti pranešimą Medardas ZnaidauskasMedardas Znaidauskas,
Ewals Cargo Baltic
Vežėjas apsiėme vežti krovini i Rusija, tačiau iš pakrovimo vietos iąvažiavo tik su CMR, pats savavališkai sutaręs su su krovinio siuntėju, kad dokumentai butu paštu ir apie tai nepranešė savo užsakovui (ekspeditoriui). Ar tokiu atvėju Vežėjas yra atsakingas už tai, kad iš pakrovimo išvažiavo negavęs visu dokumentu, nes kaip žinia i Rusija vien su CMR nenuvažiuosi?

2008-07-11 15:23
Išsiųsti pranešimą Arturas MinderisArturas Minderis,
Veržlė
Ar gali viena is saliu nutraukti pasirasyta sutarti iki jos vykdymo pradzios likus kazkokiam laikui? Pvz. Sutartis isigalioja po jos pasirasymo, krovinio pakrovimas sutartas sutartyje yra po 2 savaiciu. Ar gali vezejas savo iniciatyva nutraukti sutarti motyvuodamas tuo, kad iki jos vykymo pradzios liko pakankamai laiko ir nutraukimas galimas. Sutartyje tokios salygos nera numatytos. Yra numatytos sankcijos uz vienasaliska sutarties nutraukima.

2008-07-13 16:29
Išsiųsti pranešimą Novogrodskyte AgneNovogrodskyte Agne,
Atomtrans
Vežėjas gavo užsakyma krovinio pervežimui, pervežimo sąlygos tokios krovinio pristatymo data užsakyme 2008,04,06diena, krovinys pasieke gaveja 2008,04,25 diena, pavėlavo 19 dienų. savaite laiko, mes neturejome jokios informacijos apie krovinio buvimo vieta, ir tik po to patys išsiaiškinom, kad jis Lenkijoj sandėlyje(nors perkrauti buvo negalima, krovinio vertė 600000eur), ir bus perkrautas . Negana to, buvo griežtai draudžiama kirsti BY siena, ir užsakyme pabrėžta Į RUS įvažiuoti per LV pasienio posta, bet vežėjas to nepadarė. By automobilis buvo sulaikytas saugumo tarnybomis, sumokėtos baudos ir kanvojavimo paslaugas per BY teritorija. Po išsikrovimo, mes gavome saskaita, visiškai nederinta ir nesuderinta su mumis. Vežėjas išstatė pilna fraxta+ visos išlaidos BY+ Rus išlaidos. Nors mes ir prašėm suderinti išlaidas. Žinoma mes gave tokia saskaita, vežėjui išstatėm pretenzija , 19 dienų pavėlavimas po 100e, ir bauda už sutarties pažeidima(By sienos kirtima) 20 % nuo fraxto. Dabar vežjas mums rašo pretenzijas, ir prašo apmokėti visa suma ir grasina teismais. Mes tikrai pasiruošę jiems apmokėti saskaita, kai tik jie ją išstatys atminusave prastovas ir baudas. Norejau paklausti ar mes esame tokioje situacijoje teisūs, ir ar mums sumoketi jiems ta dali pinigų, ar laukti teismo?

2008-07-14 10:28
Išsiųsti pranešimą Dorota GumieniakDorota Gumieniak,
Leo sped
Hello, we are transport company. We have 2 lithuanian companies who didn't pay invoices to us. GRU: 1983EUR /payment date 09.04 1600EUR /payment date 10.05 VILENTUS: 1800EUR /payment date 26.04 They don't answer the phone. Is there anything you can do to help us? What are the conditions and how it would cost? If not, do you know any vindication companies who can buy these loans or could help to get our money back?

2008-07-14 15:44
Išsiųsti pranešimą Раусов АлександрРаусов Александр,
ГВС-Псков
В Печорах АП (вес), кто сможет здесь помочь?

2008-07-15 13:50
Išsiųsti pranešimą Gaidukeviciene VaidaGaidukeviciene Vaida,
Roleks
Laba diena. Ar galime atsisakyti toliau gabenti krovinį,ir iškrauti jį Lietuvoje,(krovinys vyksta iš Lenkijos per Lietuvą į Rusija) jai įmonė kuriai jis yra gabenamas yra įsiskolinusi už ankstesnį pervežimą? Jai galima tai kokie dokumentai ir veiksmai tam reikalingi?

2008-07-15 14:32
Išsiųsti pranešimą Manerskas PetrasManerskas Petras,
V.Jurkeno I.Į.
Laba diena, Jei kliantas paduoda i teisma del laiku vi dar neapmoketos saskaitos,kaip ir kokia pnigine suma galima nukentet ir kaip to isvengti?

2008-07-17 11:31
Išsiųsti pranešimą Kateiliene AlmaKateiliene Alma,
Apreta
Kroviniys turėjo būti pristatytas 2008-06-30 o pristatėme 2008-07-07 (pranešėme, kad krovinio negalime laiku paimti, užsakovai sutiko palaukti), o 2008-07-17 atsiuntė pretenziją už mašinos nepateikimą. Per kiek dienų užsakovai turi pateikti pretenziją. Ačiu.

2008-07-17 19:13
Išsiųsti pranešimą Ričardas VitkauskasRičardas Vitkauskas,
Lpik
ar keičiasi įmonės darbuotojo-ekspeditoriaus statusas po išėjimo iš darbo[t.y nebaigtoje civilinėje byloje};ar gali būti įgaliotiniu dalyvauti ir atstovauti buvusiai įmonei byloje ir pan.?

2008-07-18 14:52
Išsiųsti pranešimą Kriauciunas KostasKriauciunas Kostas,
Dravinė
Musu imone, siuo atveju ekspeditorius, uzsake pervezti dalini krovini marsrutu EU -> LT. Praejus 3 dienom po faktinio krovinio pakrovimo, taciau dar neiskrovus krovinio, vezejas pranese, kad krovinio supakavimas skiriasi nuo to, kuris nurodytas musu uzsakyme sutartyje (nors bendras krovinio kiekis turiu tas pats). Del sios priezasties krovinys masinoje uzima daugiau vietos nei planuota. Vezejas praso padidinti pervezimo kaina, arba atsisako iskrauti krovini (arba siulo iskrauti nevisa krovini). Ar teisetas vezejo reikalavimas padidinti sutarta uzmokesti uz pervezima nepranesus apie neatitikimus pakrovimo vietoje (irasu CMR apie tai, kad vairuotojas negalejo stebeti pakrovimo, nera)? Ar vezejas turi teise neiskrauti krovinio ? Jeigu Vezejas neteisus, kokiu reiketu imtis teisiniu veiksmu, kad krovinys kuo skubiau pasiektu uzsakova?

2008-07-22 11:41
Išsiųsti pranešimą Kyžiene DaliaKyžiene Dalia,
Žemaitijos remontas
Laba diena.Jau du kartus bandem paduoti skolininkus i teisma taciau teismas atsisake priimti pareiskimus kadangi pareiskimai neatitinka bendruju procesiniams dokumentams kelaimu reikalavimu. 1-PVM saskaita faktura nera skolininko pasirasyta.[ Kaip ji turi buti pasirasyta jei visas saskaitas sunciame pastu pasirasyta yra transporto sutartis -uzsakymas.? 2-Musu uab praso is skolininko priteisti delspinigius [transporto sutartyje-uzsakyme yra rasoma laiku neapmokejus skaiciuojami 0,2 procento delspinigiai].Teismas raso kad mes savo prasymo nepagrindziame jokiais rasytiniais irodymais.Ar transporto sutarties- uzsakymo su stampais ir parasais neuztenka.

2008-07-22 16:20
Išsiųsti pranešimą gediminasgediminas,
Transdrėka
Laba diena.Ka vežėjui daryti, jei ekspedicija duoda krovini ir avansa krovinio pervežimui, vėliau nuvežus krovini puse atstumo nuo taško A į B kategoriškai pareikalauja gražinti į pasikrovimo tašką A? Vėliau, kai jau išsikrauna krovinį taške A pareiškia kad sutartis neįvykdyta,jie nežino kodėl gražintas krovinys,reikalauja gražinti avansa, užlaiko mūsų TIR CARNET.Vairuotojas įvykio vietoje parašo pareiškimą į policiją del TIR užgrobimo.Mes patyrėme labai didelius nuostolius.Ar privalome gražinti ta avansa ir kaip toliau spresti dėl TIR? Ačiu.

2008-07-22 19:47
Išsiųsti pranešimą gediminasgediminas,
Transdrėka
Laba diena. Pagal krovinio vežimo sutarti mums taške A pakrovė nuvežti krovinį į tašką B ir dali pervežimo sumos sumokėjo avansu.Vežant krovinį pusiaukelėje kategoriškai pareikalavo grąžinti krovini vėl į taška A.Mes įvykdeme ju norus,gražinome krovinį į tašką A.Kai krovinį tvarkingai išsikrovė negražino vežejui TIR CARNET ir pareikalavo gražinti avansa,nes jie skaito,kad sutartis neivykdyta,kodėl grąžinome krovinį nežino.Vairuotojas dėl šio fakto taske A (kai išsikrovė) kreipesi su pareiškimu i policija del TIR užgrobimo.Mes vežėjai del tokiu užsakovu veiksmu patyrėme nuostolius. Ar užsakovas dabar turėjo teisę raštiškai pakeisti ir paneigti nurodymus, kuriais ne vieną kartą telefonu kategoriškai reikalavo grąžinti krovinį į pakrovimą? Ar vežėjas privalo grąžinti jau išleistą avansą? Kokiomis teisėnimės priemonėmis susigrąžinti iš jų TIR knygelę?

2008-07-22 20:17
Išsiųsti pranešimą Kyžiene DaliaKyžiene Dalia,
Žemaitijos remontas
Laba diena vel jus trukdo uab zemaitijos remontas. Gal galetumet paaiskint kokie reikalavimai norint pateikti paprasta ieskini teismui.[kokius dokumentus surinkti kad vel negrazintu]

2008-07-23 14:01
Išsiųsti pranešimą Makseliene AstaMakseliene Asta,
Ramundas
Musu įmone yra krovinio siuntėjas,vežėjas lietuvos įmone,pakrovimas Latvijoje,situacija: vežėjas pasikrauna krovinį Latvijoje,parvažiuoja I lietuvą ir netoli savo transporto bazes pasisveria automobili su kroviniu, kadangi yra įtarimas dėl virsvorio.Pagal užsakymą krovinio svoris iki 24 tonū,pagal sverimo aktą bendra mase automobilio su krovniu 42 350kg.(svėrimo aktą pateikia fax).Taip išeina, kad 2350kg viršsvorio. Vežėjas išvažiaves iš pakrovimo vietos, tačiau su tokiu svoriu važiuoti į Europą nesutinka, atžymos cmr nėra, nes pakrovime dar nebuvo aišku yra virsvoris ar ne, tik įtarimas. Jei vežėjas nesutinka vežti,o mes(siuntėjas) nesutinkam nuskrauti tos virsvorio dalies Lietuvoje, ar mes privalome mokėti prastovas, kol bus ispresta situacija? ar mes privalom apmoketi išlaidas vežejui jei jis grįžta į pakrovimo vietą nusikrauti virsvorį? Ar vežėjas gali nusikrauti šia dali krovinio savo sandėlyje, ir po to reiklauti apmoketi išlaidas už krovinio nukrovimą ir sandeliavimą?Ar vežėjas privalo pasisiverti pakrovimo vietoje, jei yra įtarimas, kad krovinio svoris bus didesnis negu 24 tonos?Jei transporto sutartyje nurodytas krovinio svoris iki 24t,o faktiskai yra daugiau, kokie turetu but siuntėjo ir vežėjo veiksmai? Ar privalo siuntėjas nurodyti kur pasisiverti jei yra itarimas dėl virsvorio,(nes pagal cmr konvencijos 8 straipsni “vežejas priimdamas krovini privalo sutikrinti ar teisingai nurodytas krovinio vietų skaičius, jo ženklinimas,numeracija”, apie svorį neparašyta nieko.Tačiau to paties straipsnio 3 punke “ siuntėjas turi teisę pareikalauti,kad vežėjas patikrintu krovinio bruto svorį ar jo kiekį.” Kaip visgi turetu būti?Kas atsakingas už kraunamo krovinio svori?Ar gali vežėjas pasisverti,kur jam patogu jei siuntėjo nera nurodyta vieta kur tą padaryti?Ar siuntėjas turi nurodyti,kur konkreciai turi buti pasvertas krovinys?Jei siuntejo užsakyme rašoma,kad krovinio kiekis iki 24 tonu.Ir kokias sankcija gali taikyti abi salys tiek vezejas tiek siuntejas, jei atsisakoma vezt krovinio, iškilus tokiai situacijai( jei vežejas atsisako visai vežti,arba siuntejas užsako kita vežeja,o šį ižkrauna, ko gali reikalauti vežejas? Ačiū už išsamu atsakymą, manau kad ši tema aktuali daugumai vežeju ir užsakovų

2008-07-23 14:33
Išsiųsti pranešimą Piliponienė KristinaPiliponienė Kristina,
Egliana ir KO
Laba diena, per kiek laiko turi buti pateikta pretenzija jeigu krovinio praradimas ar sugadinimas yra akivaizdus, ir yra padarytas irasas CMR vaztarastyje? Pagarbiai, Kristina

2008-07-24 11:13
Išsiųsti pranešimą Martinkiene JurateMartinkiene Jurate,
Sankrova
Vezeme krovini is UKR i LT . Vaziuojant per Baltarusijos teritorija, del krovinio vertes buvome priversti samdyti palyda (pagal sutarti jos uzsakovai neprase). Jei butume vaziave su TIR CARNET knygele palydos butu nereikeje. Pakrovimo vietoje vairuotojas prase kad uzpildytu TIR knygele , taciau klientai pasake, kad niekada nepilde ir jos nemoka pildyti ir todel gali uztrukti uzmuitinimas, todel isvaziavome su deklaracija. Ar turime teise uz nenumatytas islaidas uz palyda per BY teritorija reikalauti is uzsakovo.

2008-07-30 12:20
Išsiųsti pranešimą Martinkiene JurateMartinkiene Jurate,
Sankrova
Vezeme mediena is UKR i LT. Vaziuojant per BY , reikia moketi uz FITO sanitarine kontrole (pagal kvita mazdaug apie 66 USD) . Ar sitas islaidas privalo padengti vezejas? Sutartyje nieko apie tai neparasyta. Pagal sutarti suderinta tik pervezimo kaina , taciau apie galimas nenumatytas islaidas nieko nepamineta.

2008-07-30 12:40
Išsiųsti pranešimą Wieczorek AnetaWieczorek Aneta,
MWB-trans
Where I can find Lithuanian Lawyer to represent me in LT court? I have couple debts to recover from LT companies. Maybe you know someone in Lt who wants to buy my debts?

2008-07-30 18:42
Išsiųsti pranešimą Александр ПетровАлександр Петров,
Садко
UAB "Cargobalt" не оплачивает деньги за перевозку уже несколько месяцев. Последние две недели не отвечает на звонки и не отвечает на письма. Подскажите, что нужно сделать?

2008-07-31 11:41
Išsiųsti pranešimą Александр ПетровАлександр Петров,
Садко
Подскажите пожалуйста, кому и как подать иск на UAB "Cargobalt" на погашение задолженности в 6000 EUR. Спасибо

2008-08-01 14:14
Išsiųsti pranešimą Rimvydas BatalauskasRimvydas Batalauskas,
Praslas
Sveiki. Norime eksportuoti Stakles i Baltarusija. Ju muitine praso A formos sertifikata, taciau kiek suzinojome is amatu rumu bei is muitines departamento ES tokio sertifikato NERA. Parasyti kazkoki oficialu dokumenta, kad kilmes sertifikata laikyti identisku ir tikru ar galiojanciu niekas negali. Gal galite patarti kaip eksportuoti ir kokia direktyva remiantis A sertifikato ES nera.

2008-08-04 12:23
Išsiųsti pranešimą Rimvydas BatalauskasRimvydas Batalauskas,
Praslas
Добрый день. Хотим из Литвы везти станок на Белоруссию. Белорусская таможня просит сертификат происхождения форми А. У нас в ЕС таких нет, что делать и как нам все таки эти станки привезти к вам? :) (Сертификат происхождения имеем, станки из Германии но теперь они в Литве).

2008-08-04 15:21
Išsiųsti pranešimą Ahmedov KonstantinAhmedov Konstantin,
Nikos
Скажите пожалуйста, существует ли срок в течении которого можно требовать оплату за оказанные услуги, (перевозка по ЦМР), регламентируется ли это конвенцией ЦМР?

2008-08-05 14:50
Išsiųsti pranešimą Tiscenko JadvigaTiscenko Jadviga,
Translink
Д.день! Литовская фирма приняла заявку на перевозку частичного груза Германия - Латвия, забрала груз и пропала. На связь не выходят, груз не доставили. Как подать в розыск ?

2008-08-06 16:51
Išsiųsti pranešimą Inesa KazlauskaiteInesa Kazlauskaite,
Via bona
Issikrovimo vietojo RF teritorijoje buvo pastebeta kad sudauzytas veidrodis vezimo metu, nulauzyti jo kampai ir t.t. Buvo padarytos fotografijos, pazymeta cmr, ar butina daryti ekspertize? ir kaip issireikalaut zala is vezejo?

2008-08-06 17:13
Išsiųsti pranešimą Rozevic MiroslavRozevic Miroslav,
Šalauta
kaip anulioti ivaziavimo viza BY pileciui, kuris isejo is darbo be ispejimo apie isejima(buvo idarbintas su leidimu dirbti LT), pridare nuostoliu imonei,(sudauze stikla masinos). pasisavino pinigus . ar imanoma pagal teises aktus tokiam BY pileciui uzdrausdti is vis ivaziuoti i LT?

2008-08-10 17:03
Išsiųsti pranešimą Зуев АлександрЗуев Александр,
Трансмарин
Добрый день ! Подскажите пожалуйста как наиболее правильно и эффективно бороться с заказчиками перевозок, которые не платят за оказанные услуги ?

2008-08-11 11:35
Išsiųsti pranešimą Inesa KazlauskaiteInesa Kazlauskaite,
Via bona
Jei pagal sutarti vairuotojas turejo but 8 val ryto pirmoje pasikrovimo vietoje. Taciau 10 val paaiskejo kad jam iki pasikrovimo vietos 30 min. Ivertine susidariusia situacija ir tai kad jis del to nespes paimti didziosios dalies krovinio antroje pasikrovimo vietoje liepeme nedelsiant vykti ten. Taigi dalis uzsakymo liko neivykdyto. Sutartyje yra nurodyta, kad "...2.4 Nepateikus transporto priemonės į pakrovimo vietą sutartu laiku, sumokėti netesybas 25 procentų nuo sutartos sumos ir papildomai atlyginti dėl transporto priemonės nepateikimo atsiradusius nuostolius.." Mums kitos dalies krovinio paemimas kainavo 600 eur. Kokios zalos atlyginimo turiu teise reikalaut is vezejo?

2008-08-13 15:54
Išsiųsti pranešimą Kyžiene DaliaKyžiene Dalia,
Žemaitijos remontas
Laba diena.Sakykit kokie dar lieka variantai atsiimt pinigus jei firma esanti Latvijoj neturi jokio turto moketi geranoriskai nezada pasamdytas advokatas kuris taip pat nezino ka daryti.

2008-08-18 15:17
Išsiųsti pranešimą Gintautas BurneikaGintautas Burneika,
Buginta
vezem krovini is Rigos i GB Londona su mikroautobusu.Krovinys 3*1*1m apie 1t svorio deze kurioje ant CMR buvo parasyta kad buvo statybines medziagos. Muitiness pareigunai Calaise patikrino krovini,pasirodo toje dezeje buvo vamzdziai aklinai uzdengtais galais kuriu viduje buvo cigaretes. musu vairuotoja sueme ir po 2paru buvo jam teismas kuriame ji nubaude 98000e ir 5metus uzdraude ivaziuoti i FR teritorija.Kadangi vairuotojas neturejo galimybes patikrinti kas yra krovinio viduje ir nezinojo kad vezamos cigaretes noretume apskusti si FR teismo sprendima.Beto kaip tokiu atveju elgtis ir su uzsakovu,jie kolkas telefonu nekelia,o LT policija irgi atsisako pradeti tyrima. Gavosi absurdiska situacija,kad vos ne patys turim ieskoti kaltininku

2008-08-21 09:46
Išsiųsti pranešimą Tonkevic JaroslawTonkevic Jaroslaw,
Transjarus
Laba diena, situacija tokia mes kaip ekspedicija pasamdeme vezeja nuvezti krovini is LT i PL, krovinys buvo apgadintas vezimo metu, (irasas CMR+ekspertu isvados), pasirode vezejas A, kuri mes pasamdeme, be musu zinios perpardave to krovinio nuvezima dar sekanciam vezejui B, kuris galu gale ir apgadino krovini, vezejas B nuvezes krovini yra mokus ( turi turto ir pan.), kaip ir galima priteisti is jo zala, bet pries tai, mes kaip ir turime pretenzija iteikti vezejui A kuris egzistuoja, imone nebankrutavusi, pretenzija pastu prieme, bet , bet jokio turto neturi, atsisako su mumis bendrauti, o vezejas B nuvezes krovini argumentuoja kad jokios pretenzijos nebegalo is vezejo A. Aciu uz atsakyma, Pagarbiai.

2008-08-23 14:59
Išsiųsti pranešimą Kateiliene AlmaKateiliene Alma,
Apreta
Laba diena, Norėtumem sužinoti ar galima vežti vištų kulšeles su TIR carnet. Ar reikalingas ipatingas leidimas, ar TIR. Ačiu

2008-08-25 14:53
Išsiųsti pranešimą Monkus PovilasMonkus Povilas,
Povilo Monkaus im.
Sveiki, vykdeme krovinio pervežimą is Olandijos i Ryga.Užsakyme buvo nurodyta kad krovinys bus 2europaletes,o svoris 700kg.Buvo sutarta kaina už pervežimą.Nuvykus i pakrovimo vietą paaiskejo kad krovinio siuntejas visą krovinį sudejo į 1paletę(tipo mažiau vietos užims ir t.t..)- taip paaiskino siuntėjas.O svoris liko tas pats kaip ir nurodyta užsakyme.Kadangi buvo ankstyvas metas ir užsakovas dar nedirbo ir nekėlė telefono, mes krovinį paėmeme ir pristatėme i paskyrimo vietą.Buvo pasirašytas CMR kad krovinys pristatytas ir jokių klausimų nekilo.Po kurio laiko(iškrovimo dienos vakare)skambina užsakovas ir pareiškia kad mokės tik pusę sutarto frachto, kadangikrovinio perpus mažiau nei nurodyta užsakyme.Mes paaiskinome, kad svoris tai nepasikeitė, o jei siuntėjas sugebėjo supakuoti krovinį i 1 paletę, tai cia jau ne mūsų problema.Taigi dabar užsakovas vienašališkai pareiškė, kad mokės tik pusę sutartos sumos.Kaip mums elgtis toliau??

2008-08-25 17:59
Išsiųsti pranešimą Rimvydas BatalauskasRimvydas Batalauskas,
Praslas
Sveiki. Kroveme mediena is Ukrainos i Vokietija. Pristatymas turejo buti 2008 08 15. taciau, vezejas 2008 08 22 atsiunte laiska, kad masina suluzo ir tai traktuoja kaip Fors mazodine situacija. Del Ilgo transportavimo laiko Krovinys sugedo (I slapias lentas "isimete grybelis" ir lentos nebetinkamos naudojimui). Kaip is vezejo isreikalauti patirtus nuostolius ir kaip siulytume elgtis sioje situacijoje? dekui

2008-08-27 13:11
Išsiųsti pranešimą Korikov DenissKorikov Deniss,
Danta
1)В течении какого времени заказчик имеет право выстовлять претензию транспортнику за неподачу машини на место погрузки? 2) В течении какого времени заказчик имеет право выстовлять претензию транспортнику за несвоевременную подачу машины на место погрузки? В конвенции о международной перевозке грузов СМР,главе 5 (притензии и иски) Статья 30 сказанно : Просрочка в доставке груза может привести к уплате лищь в том случае , ЕСЛИ ЗАЯВЛЕНИЕ БЫЛО ЗДЕЛАНО В ПИСЬМЕННОЙ ФОРМЕ В ТЕЧЕНИИ 21 дня со дня передачи груза в распоряжение получателя. При исчислении сроков, предусмотренных в настоящей статье , в каждом конкурентном случае ДЕНЬ ВЫДАЧИ ГРУЗА , ИЛИ ДЕНЬ ПЕРЕДАЧИ ГРУЗА В РАСПОРЯЖЕНИЕ ПОЛУЧАТЕЛЯ НЕ ЗАСЧИТЫВАЕТСЯ. Заказчик выстовил притензию в течении 30 дней . в силах ли я оспорить его притензию ???

2008-08-27 13:58
Išsiųsti pranešimą Inga MončienėInga Mončienė,
Egliana ir KO
Laba diena, Noriu suzinoti, pries kiek laiko iki pasikrovimo dienos galima atsisakyti vezti krovini? Jei sutartyje nieko nera nurodyta.Aciu

2008-08-28 11:58
Išsiųsti pranešimą Sergunas AlgirdasSergunas Algirdas,
Agrochema
Sveiki, Noriu paklausti ar yra prekiu transportavimo nuostoliu normatyvai ar taisykles pagal ka tai skaiciuojama (domina birus FASUOTI (nuo 50 kg iki 1000 kg )produktai - grudai;seklos;durpes;trasos ir kitos granules ir pan.) Gal tuo paciu ir sandeliavimo kazkas panasaus yra? Pagarbiai, Algirdas

2008-09-01 10:19
Išsiųsti pranešimą Inesa KazlauskaiteInesa Kazlauskaite,
Via bona
Laba diena. Noreciau paklausti kokiais atvejais vezejas turi teise issikrauti krovini ne iskrovimo vietoje. Na daznai girdime grasinimus, kad jei nedarysit to ir to vaziuosi ir issikrausiu i muitines sandeli.

2008-09-02 08:53
Išsiųsti pranešimą Avgul MarinaAvgul Marina,
A-Group LT
Laba diena. Penki skirtingi vezejai veze krovini pagal viena invoice. Musu imones automobilis tinkamai ir laiku pristate krovini i muitine pagal pasirasyta sutarti-uzsakyma sutartais terminais, t.y. 08.19d. Muitinimo procedura pradejo tik 08.20 d. po pietu, kai susisrinko visi penki automobiliai. Iskrove automobili 08.22 d. po pietu. Pagal pasirasyta sutarti-uzsakyma ismuitinimui/iskrovimui Rusijoje nustatoma 48 val. Uzakovas atsisako moketi prastovas, motyvuodamas tuo, kad jo klientas prastovu "nemato" ir jiems ju nemokes. Pagal CMR automobili pradejo muitinti 08.20 d., iskrove 08.22 d. Apie automobilio atvykimo i muitine laika ir apie stovejima muitineje uzsakovas buvo laiku informuotas. Dokumentai, patvirtinantys automobilio atvykima i muitine ir CMR uzsakovui nusiusti. Atsakymas vienas: "niekas nemokes". Patarkite, kokiu budu spresti su uzsakovu si klausima?

2008-09-02 13:50
Išsiųsti pranešimą Gukovska OksanaGukovska Oksana,
Donau Trans Baltika
Добрый день. Подскажите пожалуйста, как нам действовать в данной ситуации - только что по телефону получила информацию, что литовская экспедиция обанкротилась. Они должны нам 3400 евро. Официально писем о банкоротсве мы не получали, но по телефону представитель компании нам подтвердила факт банкротства. Мы латвийская экспедиция. Куда обращаться в Литве в данном случае? Заранее спасибо. С уважением, Оксана Гуковска. Donau Trans Baltika Sia

2008-09-04 13:36
Išsiųsti pranešimą LinaLina,
Eurotransline
Pateikėme ieškinį, dėl 1544,00 Lt. skolos ir 532,64 Lt. delspinigių išieškojimo iš skolininko už krovinio pervežimą Vilniaus miesto 2 apylinkės teismui. Tačiau gavome nutartį netenkinti mūsų prašymo su absurdišku komentaru: "Atsakovo skola mažesnė už Statistikos departamento prie LR Vyriausybės paskelbtą vidutinį 2008 m. II ketvirčio šalies darbuotojų darbo užmokestį. Tad netgi vidutinį darbo užmokestį gaunantis fizinis asmuo pajėgus per trumpą laiką įvykdyti ieškinyje nurodytą prievolę, jei tokios prievolės jis neginčytų". Esame abstulbę nuo teismo nutarties. Tiesiog be komentarų.... Ar verta tokią nutartį toliau apskųsti atskiruoju skundu? Laukiame Jūsų nuomonės.

2008-09-08 11:22
Išsiųsti pranešimą Arturas MinderisArturas Minderis,
Veržlė
Jeigu TIR knygeleje yra nurodytos 2 paskirties muitines, ar vairuotojas privalo vaziuoti pagal nurodyta eiliskuma? Ar visgi vairuotojas savo nuoziura gali pasirinkti i kuria pirma paskirties muitine vaziuoti? Jeigu vairuotojas negali spresti i kuria muitine vaziuoti pirmiausiai ir privalo vaziuoti taip kaip nurodyta TIR knygeleje, kokiame teises akte, taisyklese ar dar kur tai yra parasyta?

2008-09-08 13:04
Išsiųsti pranešimą Дмитриев АлексейДмитриев Алексей,
Дмитриев А.С. -ИП
Здравствуйте. Не можем получить деньги за рейс с фирмы LPIK. Как это сделать в судебном порядке и что для этого надо. Заранее благодарю с ув. Алексей E-mail:alekseydmitriev@inbox.ru

2008-09-09 09:14
Išsiųsti pranešimą Jermolajeva LudmilaJermolajeva Ludmila,
Clarion Enterprises
Dobrij denj, Kompanija Transmetal Group objavlena bankrotom.KAk i v kakom porjadke mozno podatj dokumenti na vziskakie dolga?

2008-09-09 14:45
Išsiųsti pranešimą Kyžiene DaliaKyžiene Dalia,
Žemaitijos remontas
Laba diena.Gavome teismo isakyma del skolos isieskojimo ir tuo paciu panaikinta isakyma todel kad skolininkui neiteikti kreditoriaus preiskimas ir teismo isakymo nuorasai nes skolininkas nerastas.Mes zinome kad skolininkas toliau sekmingai dirba ir kitiems nemoka tik pakeite pavadinima ir buveines adresa .Ka daryti tokiu atveju

2008-09-23 09:42
Išsiųsti pranešimą Sebeikienė IngaSebeikienė Inga,
Transera
Gavome uzsakyma 24 t krovinio pervežimui Olandija-Lietuva. Vairuotojas pasikrove rinktini krovini (CMR daug prekiu pavadinimu), kurio svoris 27 t (pgl.CMR).Vairuotojas nepatikrino, kad svoris virsija leistinas normas,ir pastebejo tai, tik gerokai nuvaziaves nuo pasikrovimo vietos. Kadangi zenkliai padidejo kuro kaina, papraseme krovinio uzsakovo kompensuoti bent dali patirtu islaidu, del didesnio krovinio kiekio pervezimo. Marijampoleje papildomai pasisvereme automobili ir bendras krovinio kiekis pasirode dar didesnis 28,3 t(sverimo dokumentus turime).Krovinio uzsakovas tikina, kad esame patys kalti, kad vezame toki svori(galejome pasikrovime susideti visu kroviniu svorius). Kaip manote, ar teisetai prasome kompensuoti islaidas ?

2008-09-23 10:05
Išsiųsti pranešimą Jochimavičienė LijanaJochimavičienė Lijana,
Lisima
Padėkit išsiaiškinti. Ar privalo vežėjas, kaip nurodo CMR konvencijos 8 str 1 punkte, patikrinti : a) ar teisingai nurodytas krovinio vietų skaičius, jo ženklinimas ir numeracija važtaraštyje, bei punkte 2 , jei vairuotojas neturi galimybių patikrinti įrašų, minėtų šio straipsnio 1 punkto a papunktyje, apie tai privalo motyvuotai nurodyti važtaraštyje. Pvz.Vežėjas gauna užsakyma gabenti krovinį .Krovinio gabenimo sutartyje nurodytas krovinio pavadinimas,kiekis tonomis, vietų skaičius.Pasikrovime krovinys yra supakuotas dežutese, jos yra sudėtos ant palečiu ir užsandarintos poletilenine juosta. Realiai vairuotojas nemato kas tose dėžutese yra, jis jų netikrina, kadangi reikėtų pažeisti įpakavimą. Ar vairuotojas privalo apie tai informuoti ekspedicija, savo vadovus ir padaryti įrašus CMR važtaraštyje? Jeigu vairuotojas nepraneša ir pargabena krovinį , kurio vietų skaičius, ženklinimas neatitinka įrašų gabenimo važtaraštyje, kas tada atsako už visus neatitikimus dokumentuose?

2008-09-24 17:56
Išsiųsti pranešimą Tonkevic JaroslawTonkevic Jaroslaw,
Transjarus
Sveiki, Ekspedicija x, pasamde mus nuvezti jiems krovini, mes ,,perpardaveme krovi'' t.y. pasamdeme dar kita vezeja nuvezti sita krovini( to nedraudzia sutartys su ekspedicija x), nuvezus krovini paaiskejo kad krovinys vezimo metu buvo apgadintas, ekspedicija iskarto blokavo mokejima, t\ne tik uz sita pervezima, taip pat sustabde ir kitus apmokejimus kuriuos turejo mus sumoketi uz pries tai ivykdytus pervezimus, iki dradimo ekspertu isvadu. Tai jau tesiasi 3 menesius, o kaip zinau pretenzijai istatyti turi laiko 1 metus. Manau ekspedicija neteisetai laiko nemenka suma musu pinigu kaip garanta, oficialiu isvadu ner Ka daryti mums?

2008-09-30 17:39
Išsiųsti pranešimą Arvydas GlazauskasArvydas Glazauskas,
Argla
Laba diena norejome suzinoti ar imanoma prisiteisti imones skola is UAB "Vejo route" direktores ir savininkes p. Jolantos Ditkuvienes, sia skola is UAB "Vejo route" mums yra priteises Vilniaus miesto 1 apylinkes teismas, tik beda tame kad si imone veiklos jau nebevykdo, bankroto taip pat kiek zinome neskelbe, turto neturi anstoliai isieskoti negali ,kiek zinome yra tokia galimybe jei direktorius matydamas, kad skolos virsija imones turta turi skelbti bankrota,jei jis to nedaro tai skolininkai turi teise paduoti ji i teisma ir prisiteisti skolas is jo ,noretume suzinoti kada ir is kurio direktoriaus(uzsakyma prieme vienas ,o pinigus moketi turejo kitas direktorius)ir kokiu budu jei tai imanoma butu galima padarysti?

2008-10-02 11:03
Išsiųsti pranešimą Kriauciunas KostasKriauciunas Kostas,
Dravinė
Sveiki, marsrutu EU-LT perveztas krovinys. Nenoriu net pasakot visos ilgos istorijos, bet reziume toks, kad nera nei vieno CMR. Niekas pretenziju del krovinio nekelia, taciau mokejimas uz pervezima stringa (visai naturalu). Kaip dar galima irodyti, kad krovinys pristatytas? Koks dokuntas pilani atstotu pradingusi CMR?

2008-10-06 13:10
Išsiųsti pranešimą Rastauskas VladasRastauskas Vladas,
Vegatrans
Sveiki, pakeliui i issikrovima dingo 2 paletes KONJAKO - buvo prapjautas priekabos tentas ir pavogtas krovinys. Mes siuo atveju veikdami kaip ekspeditoriai nusamdeme vezeja kuris turi draudima leidzianti gabenti tik alu ir vyna. Klientas transporto uzsakyme aiskiai parase kad bus vezamas VYNAS. Kas siuo atveju tures atlyginti zala ir kodel ? aciu is anksto ! Vladas

2008-10-06 14:41
Išsiųsti pranešimą Pylskaya MariannaPylskaya Marianna,
Baltic pm service
Добрый день ! Подскажите пожалуйста как наиболее правильно и эффективно поступить с российским заказчиком, который не платит за оказанные услуги около полугода? В какой суд: латвийский или российский, лучше обратится для взыскания задолженности?

2008-10-07 12:44
Išsiųsti pranešimą Tamašauskaitė-Palavinkienė ValentinaTamašauskaitė-Palavinkienė Valentina,
Tempus trans
Laba diena. ekspedijavome krovinio vezima is BG i RUS. Klientas pageidavo, kad butu pakeisti invoisai, bei siuntejas. Kaip zinia tokias proceduras atlieka muitines tarpininkai uz atatinkama mokesti. Tam tikslui reikejo reeksportuoti krovini, taciau siuntejas atsisake tai daryti ir sutvarke dokumentus nuo BG iki RUS. Ir cia klientas nusprende, kad muitines tarpininko paslaugu jam nereikia, nusiunte invoisus vezejui ir paprase tiesiog juos atsispausdinti ir perduoti vairuotojui. Taciau BG invoisai yra stampuojami, be to su ne originaliais invoisais butu nelogiska vaziuot. Taigi vezejas sio prasymo neispilde ir vaziavo su siuntejo dokumentais. Atvykus i RUS muitine, del invoisu nepakeitimo muito mokestis padidejo beveik 7000 USD. Dabar klientas tai vercia musu atsakomybei ir israse mums invoisa siai sumai. Patarkite prasom ka mes tokiu atveju galime daryti? Uzsakyme nera nieko pamineta apie invoisu pakeitima. Tai buvo tik zodinis susitarimas ir el. pastu susirasinejimas. Be to mes manome kad sis procesas yra nevisai legalus. Klientas dabar atsisako mums moketi uz pervezima. Ar apskritai ekspeditorius yra atsakingas uz muitines kastus ir privalo juos sumoket? Klientas ES pilietis. Kaip mums atgauti savo pinigus?

2008-10-14 08:47
Išsiųsti pranešimą Medardas ZnaidauskasMedardas Znaidauskas,
Ewals Cargo Baltic
Faktiskai visi Lietuvoje reikaluja CMR ir kol jo negauna, delsia mokėtis sąskaitasl, motyvuodami, kad negai įrodyti eksporto, arba įrodyti, kad pervežimas buvo atliktas ir panašiai. Klausimai būtų tokie: 1. Ar CMR yra pagrindinis dokumentas norint įrodyti prekių eksportą ar importą, ar tik papildomas? 2. Ar įmonės turi teisę vilkinti mokėjimus dėl to kad negauna CMR? 3. Ar užtenka CMR kopijos(VMI konsultantai per nemokama tel sakė, kad mokesčiams užtenka ir kopijos)? Dar noriu pridurti, kad daugelyje EU valstybiu, tame tarpe ir Estijoje CMR nėra laikomas esminiu dokumentu norint įrodyti eksporta/importa, kadangi tai įrodo pasirašytos sutartys, invoisai, užsakymai ir tt. Ir tikrai žinau, kad CMR originalo negavimas nėra priežastis užlaikyti pinigus po mėn ir daugiau. Ačiu už dėmesį ir laukiu Jūsų komentarų

2008-10-14 21:18
Išsiųsti pranešimą Medardas ZnaidauskasMedardas Znaidauskas,
Ewals Cargo Baltic
Mes samdome vežėjus, kurie tampo mūsų puspriekabes. Sutartyse su tokiais vežėjais mes nurodome, kad vežėjai privalo turėti ADR įrangą. Neseniai vezėm ADR krovinį ir vaziuojant per Lenkiją mašina buvo sustabdyta ir vairuotojas gavo baudą už tai, kad ant priekabos nebuvo ADR lenteles. Vežėjas pareiškė, kad tai mūsų kaltė, nes puspriekabė nebuvo pilnai sukomplektuota. Mūsų nuomone neteisus yra vežėjas, nes, pirma, jo vairuotojas turi ADR sertifikatą ir turi žinoti kokie yra reikalavimai ir komplektacija, antra, vežėjo vilikikas tempė priekabą, tai kas sėdi už vairo, tas ir yra atsakingas, tečia, sutartyje nebuvo išskirta, kad mes sueiksime kažkokią dalį ADR įrangos, o kita dalį pasiims Vežėjas(sutartyje parašyta, kad Vežėjas privalo turėti ADR įrangą)mes vežėjui įsipareigojame pateikti techniškai tvarkingą puspriekabę ir viskas. Noriu paklausti, tai kas visgi šioje situacijoje teisus? Taip pat būtų įdomų sužinotį ar ADR įranga yra skirstoma į ADR įraną atskirai puspriekabei ir ADR įrangą vilkikui???

2008-10-14 21:50
Išsiųsti pranešimą MartynasMartynas,
Martislog
Masina atvaziavo i pasikrovima numatytu laiku, netilpo visas krovinys, ir turi performinti dokumentus. eina trecia diena kaip masina stovi pakrauta o dokumentu vis dar nera. kaip elgtis tokioje situacijoje?

2008-10-17 14:58
Išsiųsti pranešimą MarinaMarina,
Kredo FH
Добрый день! Подскажите пожалуйста как следует поступать и куда обращаться в такой ситуации: На Cargo.lt литовская экспедиция "Sagune" UAB продала нам груз, но заявку на перевозку получили от "UP Energija" UAB. Ни одна из этих компаний на телефонные звонки не отвечают, меняют постоянно номера телефонов, посьменные обращения игнорируют. Уже понятно, что они скрываются. Наша латвийская компания по взысканию долгов не может помочь в данной ситуации. Имеем достоверную информацию, что выступая в роли перевозчика "Sagune" UAB у одной литовской компании пыпались украсть груз. Проконсультируйте пожалуйста, куда нам обратиться за помощью? может в литовскую финансовую полицию? Заранее спасибо! SIA KREDO FH

2008-10-21 12:44
Išsiųsti pranešimą Maksimovs SergejsMaksimovs Sergejs,
Ekos-m
Подскажите какая статья ЦМР конвенции определяет место подачи заявления в суд? На каком языке допустимо подавать заявление в литовские суды? Только на литовском?

2008-10-23 12:22
Išsiųsti pranešimą Балашкин ИльяБалашкин Илья,
Latgales Flora
Ув. юристы. Подскажите пожалуйста, как можно узнать о фирме UAB "Translogistika", im.k. 300565611, PVM Nr. LT00002388612, Ozo g. 19-63, Vilnius? Интересует, нет ли у этой фирмы задолженности по налогам перед государством, не обращался ли кто в суд или инкассо компании, с просьбой взыскать с них задолженность? Спасибо за ответ.

2008-10-25 09:35
Išsiųsti pranešimą KristinaKristina,
LGC serviss
Добры день!!!! Вас беспокоит транспортная компания с Латвии. Подскажите пожалуйста имеет ли силу в Литовской Республики циссионный договор в следущей ситуации: наша компания заключила договор перевозки с Литовской экспедицией, по завершению превозки мы выслали им счет заказным письмом, но счет вернулся назад, фирмы такой нет. В результате мы нашли прямого заказчика в Литве и он не отказывается заплатить нам деньги на прямую. Вопрпос как это можно оформит официально если третья сторона заказчик пропал? Заранее спасибо за ответ!!!

2008-10-28 13:12
Išsiųsti pranešimą Inga MončienėInga Mončienė,
Egliana ir KO
Laba diena, Uzsake parvezti 8 pal, pasikrovimo vietoje krovinys padidejo iki 10 pal. Isikraudinejant jokiu pretenziju nepareiske kad sugadinta ar kasnors blogai su ipakavimu po 10 dienu atsiunte nuotraukas jau isardyto ir "sugadinto" krovinio. Netgi iskrovimo metu viena pakuote isiro is biro dalys, apziurejo ir sudejo atgal. Ant cmr buvo parasyta 9 dezes buvo 13 isviso, jokiu irasu apie krovinio apgadinima i CMR neirase.Kaip elgtis tokiu atveju?

2008-10-28 16:15
Išsiųsti pranešimą Paulins JevgenijsPaulins Jevgenijs,
Avantex
Dobrij den. Po dogovoru zajavke, nami bila vzjta masina u LT firmi perevozcika dlja perevozk mebeli iz Kaunasa v NL.V gruze bili obnaruzeni kontrobandnie sigareti, v rezultate masina i gruz bili arestovani,posle vseh formalnostei poliicii i tamozni gruz razresili zabrat, Gruz bil dostavlen na 14dnei pozze cem v zajavke+ dopolnitelnie rashodi po peregruzu ,dostavke obratno na zavod i pereupakovke.Klient nam vistavil pritenziju i chet , v kotorom mi dolzni oplatit eti rashodi+ straf za opozdanie na vigruzku, mi v svoju oshered vse eti rashodi vistavili perevozciku.Kakov mehanizm vziskanija etih deneg s perevozcika v slucae otkaza oplatit eti rashodi. Spasibo

2008-11-03 12:36
Išsiųsti pranešimą Kyžiene DaliaKyžiene Dalia,
Žemaitijos remontas
Laba diena.Firma A skolinga firmai B o firma C skolinga firmai A.Ar firma B galetu gauti pinigus is firmos C.Kokiu budu reiketu tai padaryti ir kokiu reikia dokumentu.Firma A tikrai niekam skolu negrazins saskaitos uzblokuotos o teismo keliu nera ka isieskot.Aciu uz atsakyma.

2008-11-07 12:00
Išsiųsti pranešimą Kamarauskaitė JurgaKamarauskaitė Jurga,
Megatransas
Laba diena. Esame vežėjai.Sudarėme dalinio krovinio pervežimo sutartį, pagal sutartyje nurodytas datas pavėlavome pasikrauti 3 dienas, ir pristatyti 2 dienas. Tačiau krovinio buvo daugiau nei numatyta sutartyje. Prieš vykstant į iškrovimą, ekspedicija žodžiu užgarantavo, kad baudas už pavėlavimą prilygins kompensacijai už didesnį krovinio kiekį.Krovinio gavėjas pretenzijų dėl pavėluoto krovinio neturėjo, ir tai atžymėjo CMR. Tačiau is ekspedicijos gavome pretenziją 1000 litų sumai (už 3 pavėluotas dienas pasikrauti, ir 2 išsikrauti). Ar ekspedicija gali bauduoti tiek už vėlavimą pasikrauti, tiek išsikrauti, ir ar iš viso turi teisę bauduoti, jei realiai pati nuostolių dėl to nepatyrė? Iš anksto dėkoju už atsakymą.

2008-11-11 15:57
Išsiųsti pranešimą Парфенова АннаПарфенова Анна,
Делла
Добрый день. Я зарегистрировалась на сайте - там указано прислать подписанный директором договор и свидетельство гос. регистрации в Литву. Но наша компания находится в Украине. Документы через почту отправлять долго. Возможно их отправить на эл. почту? Если да - укажите адрес, пожалуйста.

2008-11-12 09:20
Išsiųsti pranešimą Grincevič TadeušGrincevič Tadeuš,
Pukeno
Laba diena. Buvo toks atsitikymas. Vaziavome pasikrove is Belgijos i Maskva siu metu vasaros pradzioje. Laiku pasikrove, judejome link Vilniaus, nes cia buvo muitine. Lenkijoje, prie mesto Sochaczev, vairuotojas sustojo poilsiui. Mokomoj aikstelei, aptverta tvora ir su sargyba. Ryte prabudes pastebejo, kad yra supjaustytas tentas ir jo priekaba yra apvogta. Vezeme sildimo iranga, vairuotojas iskviete policija, buvo surasytas aktas apie ivykusi ivyki. Turedamas akta vairuotojas pajudejo i Vilniu. Atvykusi masina, buvo iskrauta muitines sandeliuose ir buvo perskaiciuotas krovinys. Pagal perskaiciavimo akta buvo matyt kad dingo 18vnt sildimo irangos. Klientas buvo informuotas ta pacia diena kaip buvo ivygdyta vagyste. Jokiu priekaistu nepareiske. Prase tik viska uzfiksuoti dokumentuose. Nuvyke i Maskva i iskrovima, krovinys buvo iskrautas, i CMR jokiu uzrasu nebuvo irasyta, kad ko nors truksta. Frakta klientas apmokejo pilnai ir laiku. Praejus daug laiko, klientas tik dabar atsiunte rasta ir praso musu apmoketi 1500eur. uz pavogta krovini. Noreciau paklausti kaip tokiomis aplinkybemis turetumeme elgtys? Ar galim mes pareiksti priekaistus vairuotojui? Ar tai turi buti draugiskas susitarymas? Kas kaltas ir kas turi sumoketi?

2008-11-13 17:29
Išsiųsti pranešimą Mirošnikovas JuriusMirošnikovas Jurius,
Losmetus
Dobrij den!skazite pozalujsta,mozet li individualnoje predprijatije objavit bankrot? u firmi est dolg VMI 160000 Lt.(ostatocnij pirkimo PVM,kotorij vernulo gosudarstvo za pokupku gruzovih masin,kotorije vposledstvii Hansa Lizingas zabral obratno).Na firme est odna gruzovaja masina,nedorogaja,i u zeni est 3-oh komnatnaja kvartira,kotoruju ej padarili roditele v tot periud,kogda uze bilo otkrito individualnoje predprijateje.V slucaji objavlenija bankrota raspostranijajutsia kakije-nibud sankzii na kvartiru moej zeni? zaranee spasibo.

2008-11-17 09:10
Išsiųsti pranešimą Dirveliene AstaDirveliene Asta,
Salovė
Laba diena Reda, Buvo veztas exportas is LT-D. Atvaziavus i iskrovimo vieta Vokietijoje vienas maisas granuliu buvo praplyses. Vokieciai sutvarke ta maisa perpildami ja matyt i mazesnius maisus , kad galetu iskrauti ir isstate mums saskata 800 EUR. Saskaitoje nurodyta kad 3 zmones dirbo tris valandas ir kad perpokavimo tara kainavo 800 EUr. Pervezimo kaina buvo 590 EUR . Ar gali pretenzija buti didesne uz pervezimo kaina?

2008-11-17 12:35
Išsiųsti pranešimą Manerskas PetrasManerskas Petras,
V.Jurkeno I.Į.
Laba diena, Tiesiai prie reikalo:Lenku kompanija neatsiskaito uz pervezima,jei paduociau i teisma,kur teismas ivyktu ir ar imanoma ji laimeti neturint orginaliu cmr tik ju kopijas ir koks butu zyminis mokestis.

2008-11-17 14:26
Išsiųsti pranešimą Lina IvanauskieneLina Ivanauskiene,
Sintras
Labas. Norėčiau sužinot, ar teisus buvo vežėjas atsiėmes po 2m.baudą. O situacija buvo tokia- rieš 2metus mūsų įmonė sudarė sutartį su vežeju XXX del krovinio parvežimo is Pl i Lietuva. Vežėjas į pasikrovimo vietą velavo 2 dienas, atitinkamai ir išsikraut pavelavo 2d. už ką mes gavom bauda 100 eur iš savo klijento ir peradresavom ja vežėjui. Ir išskaitėm ta sumą iš apmokėjimo.Šiais metais mums teko imti iš minetos įmonės XXX eksportą. Reisas pavyko tvarkingai, be jokių priekaištų ,o kai atėjo laikas atsiskaityt, jie nedamokejo mums 100,- eur motyvuodami tuo, kad prieš 2 metus mes jiems likom tiek skolingi. Ar teisingai pasielgė XXX įmonė?

2008-11-17 16:50
Išsiųsti pranešimą Justas GlinskisJustas Glinskis,
Silver Group
Laba diena,vezeme Moldovu krovini, kurio apmokejimas buvo numatytas po issikrovimo.Sutarty nurodyta, kad apmokejimas bus daromas perlaida per Western. Po to nusprendeme su uzsakovu, kad apmokes i saskaita, nes uzsakovams taip bus pigiau. Negana to, kad apmokejo ne po iskrovimo, o po menesio, tai dar sugalvojo apmokejima padaryti musu saskaita.Pirmas dalykas labai keista, nes uz 5000 euru pavedima mes netekom 130eur, kas yra nelabai realu, antra - saskaita ir pervezimo sutartis nurodo kita suma negu jie pervede ir tai nepraeis buhalteriskai. Kaip siuo atveju turetume elgtis?

2008-11-18 10:28
Išsiųsti pranešimą Evaldas NorvilisEvaldas Norvilis,
D.Galkio individuali įmonė
sveiki, na zodziu tokia problemele : pirkom MAN vilkika is ceku, gavom reikiamus dokumentus parsivareme i LT ir priregistravome 2006 05 29, tai buvo ne naujas vilkikas, aisku mokejo bankas uz ji. teko nemazai idet pinigeliu i ji kad galetu vaziuot, dirbo pagrinde marsrutu europa - rusija. 2007 03 12 vaziuojant per rusu-estu siena mus sulaike ir arestavo vilkika estu muitininkai, aiskindami tuom, kad vilkikas paieskomas interpolo. Aisku po kokios savaites isaiskejo, kad vilkikui paieska paskelbe cekiska lizingo bendrove.Buvom nuvaziave pasikalbet , tai pasiule is kart damoket pinigu arba tas vilkikas ju. Aisku nesutikome. kiek zinau jis dar tebera estijoje. ka mes dar galim padaryt ir is vis ar ka nors galime, firma pardavusi vilkika yra dar gyvuojanti ir dirbanti, nes faktiskai tai pardavejas uztikrino mums , kad masina yra nevogta ir nepriklauso jokiai lizingo bendrovei.... kur kreiptis????

2008-11-18 16:57
Išsiųsti pranešimą Lukšienė NerijaLukšienė Nerija,
Joarta ir Ko
Laba diena.Vezeme krovinis is LT i D.Pasikrovus masina LT sugedo,buvo pakeliui issiusta i serviza Kaune,ten uztruko kelias dienas,kol buvo gauta detale ir pakeista.Klientas apie tai buvo is kart informuotas,buvo laikomasi visu kliento nurodymu,kad krovinys (mediena) butu issaugotas,puspriekabe buvo vedinama ir pan.Apie tai kada masina atvyks i iskrovima Vokietijoje taip pat buvo informuojama kiekviena diena,bet pagaliau atvykus masina nebuvo iskrauta. Klientas motyvavo tuo,kad klientas Vokietijoje atsisako priimti krovini del paveluoto jo pristatymo. Masina stovejo priverstinai 4 dienas dienas,kol musu uzsakovas sprende kur iskrauti krovini,ieskojo atseit kas noretu paimti ta mediena. Po iskrovimo vistik toje pacioje vietoje,kur ir buvo planuota,mes gavome pretenzija 650eur,nors pervezimo suma buvo tik 450eur. Sakykite prasau ar siuo atveju musu uzsakovas teisus?Ir ka tokiu atveju mums daryti?Pokalbiai ir rastai,kad jie yra neteisus-nepadeda.dekoju.

2008-11-19 10:02
Išsiųsti pranešimą Балашкин ИльяБалашкин Илья,
Latgales Flora
Добрый день. Интересует вопрос. Имеет ли право заказчик спустя 26 дней после выгрузки выставить претензию по поводу якобы порчи груза, если в ЦМР накладной с печатью получателя груза никаких отметок о порче груза нет. Хотя заказчик ссылается на то, что у получателя груза есть акты, подписанные нашим водителем, и ЦМР накладная, в которой есть отметка о порче груза. Спасибо за ответ.

2008-11-19 11:35
Išsiųsti pranešimą Norkiene VidaNorkiene Vida,
Vinorda
Labas.Noreciau gauti konsultacija kaip elgtis.Vezėjas pavelavo atvežti krovinį pagal pasirasytą sutartį.Aš išrašiau jiems pretencija,pagal sutartyje nurodytą punktą uz laiku nepasikrovus/nepristacius krovinio skiriama bauda...už kiekvieną uždelstą dieną, tačiau jie jos man nepatvirtino.Praejus 3men. atsiunte man CMR(kopijas nors sutartyje parasyta orginalus) ir sąskaitą pilnai pervežimo sumai,o po savaites atsakyma i pretenziją,kad nuostolių dydis nera pagrystas jokiais įrodymais.Tačiau yra gi sutartispasirašyta abiejų pusių ir CMR kur aiskiai matyti krovinio paemimo ir pristatymo datos.Kaip elgtis?Ar moketi jiems priklausancią dalį pinigų pagal pateiktą sąskaitą?Ar yra kokių kitų variantų?Laukiu atsakymo.Ačiū.

2008-11-19 15:27
Išsiųsti pranešimą Mirošnikovas JuriusMirošnikovas Jurius,
Losmetus
Dobrij den!skazite pozalujsta,mozet li individualnoje predprijatije objavit bankrot? u firmi est dolg VMI 160000 Lt.(ostatocnij pirkimo PVM,kotorij vernulo gosudarstvo za pokupku gruzovih masin,kotorije vposledstvii Hansa Lizingas zabral obratno).Na firme est odna gruzovaja masina,nedorogaja,i u zeni est 3-oh komnatnaja kvartira,kotoruju ej padarili roditele v tot periud,kogda uze bilo otkrito individualnoje predprijateje.V slucaji objavlenija bankrota raspostranijajutsia kakije-nibud sankzii na kvartiru moej zeni? zaranee spasibo.

2008-11-21 19:51
Išsiųsti pranešimą Чесноков АлександрЧесноков Александр,
Чесноков А.А.
добрый день.что делать водителю если на границе в компьюторе загораетца паспорт красным цветом. пограничьники литвы говорят что ему ездить нельзя так как наверно был замечен на границе на видео со взятькой.водитель ни каких обьяснительных не писал никаких протаколов не читал ине разписывался

2008-11-23 21:49
Išsiųsti pranešimą Sergej SivcovSergej Sivcov,
Adlersberg Intertrans
Добрый день. Хотели бы уточнить сколько стоит Ваша консультация и где Вас можно найти?

2008-11-24 13:01
Išsiųsti pranešimą Radzevičienė ŽydrūnaRadzevičienė Žydrūna,
Radzevičienės I.Į.
Laba diena, Lietuviu imone is Siauliu i Maskva veze saldytuvu. Nuvaziavus i sandeli Maskvoje ir atidarius tenta paaiskejo, kad suluzo paletes ir susilankste saldytuvu sonai. Uz pervezima buvau nubausta ir nepilania sumoketas fraktas. Uz pervezima sumoketa pilnai, nes vezejas turi CMR dradima ir pasake, kad draudimo kompanija padengs nuostolius. Draudimo kompanija atsisake moketi, nes pazeidimai ivyko ne del vezejo kaltes (kadangi sulizo paletes). Kas turetu grazinti vezejui sumoketus pinigus? Aciu

2008-11-25 11:34
Išsiųsti pranešimą Misiulis AndriusMisiulis Andrius,
Alanbalt group
Turiu kluasymą: Trasporto priemonė atvažiavo į Maskvos -terminalą .Ryšium su tuo ,kad terminalo licencija terminalo buvo sustabdyta ,mašina prastovėjo terminale Po dviejų savaičių mašina pervažaiavom į kitą terminalą ir išsimuitino .Dabar mašina stovi aikštelėje ir muitinės brokeriai laukia,pinigų iš klijento .Dabar aiškina ,kad kol nesulauks pinigų ,negali atiduoti krovinio klijentui .Tokiu atvėju,kada iš transporto priemonės padarė sandėlį ,ar galima peržiūrėti prastovų kainą.Sutartyje parašyta -100EUR į parą .Jei taip kokiais konvencijos pervežimais remtis ?

2008-11-25 15:23
Išsiųsti pranešimą Tomasevska BiruteTomasevska Birute,
Vantra
Labas rytas. Vaziuoja mano ekspedijuojama masina is Italijos i Rusija. Rusijos pasienyje masina sulaike, liepe iskrauti krovini patikrinimui, patikrino ir nieko neleistino nerado, dabar liepia vairuotojui pakrauti. Vezejas reikalauja uz prastovas, pakrovos darbus ir aikstele apmoketi, uzsakovas aiskina, jog nemokes, kadngi nieko nedeklaruoto neveza. Paaiskinkite prasau, kaip siuo atveju skamba istatymas. Isanksto dekinga.

2008-11-26 09:03
Išsiųsti pranešimą Ткаченко ЮлияТкаченко Юлия,
Симтекс
Нами была выполненна перевозка из Украины на Литву в июле 2008 г. Оплату до сих пор не получили. Еще месяца 2 назад менеджер литовской фирмы "UAB KRIAUKLITAS" сказал, что их признали банкротом, но они будут все-равно расчитываться за перевозку. Естественно с тех пор ни слуху-ни духу, на телефонные звонки никто не отвечает. Скажите как нам, украинцам, поступать в подобной ситуации, в какие органы обращаться за помощью? Как узнать существует ли фирма, есть ли у нее деятельность, а если фирму все-таки признали банкротом, то вся ответственность с нее снимается? Еще хуже ситуация с латвийской фирмой "GUNDEGA and G", нам также не платят, но сума больше! Посоветуйте, каким образом я могу брать достоверную информацию о фирме до начала работы с ней, и куда обращаться, чтобы найти фирму которая "кинула"?

2008-12-01 17:41
Išsiųsti pranešimą Giedrius JuodeikisGiedrius Juodeikis,
Uksaja
Sveiki, gal kas nors zinote UAB "PARK ANDAR" telefono numeri arba ju tikra ardesa(tik ne Vilniaus Vaidagu g. 19, cia tos firmos seniai nera)? Busime labai dekingi.

2008-12-08 17:28
Išsiųsti pranešimą Shirokova LarisaShirokova Larisa,
Guizelo & Peters
LT KOMPANII UAB VIDVOJA NASHEJ KOMPANIEJ VISTAVLEN SCHET V IJUNE ETOGO GODA.KORMILI ZAVTRAKAMI,A TEPER PROPALI SOVSEM. CHTO NAM DELAT V DANNOJ SITUACII?

2008-12-09 17:59
Išsiųsti pranešimą Julija BogomolecaJulija Bogomoleca,
Jolan
Voprosi: 1)kak otrit firmu v litve? 2) kak sdavat otceti v litve,esli realno budem sidet v Latvii 3) vozmozno li vzat Litovskogo buxgaltera 4)kak masini,nado li perepisivat v litvu,vstupat v Linavu? 5)Mozno li otkrit firmu s PVM litovskim,a registracija v Latvii 6)mozet kto to uze rabotaet po etoj sxeme?

2008-12-11 09:51
Išsiųsti pranešimą Tamulaitis AivarasTamulaitis Aivaras,
Vedautos autotransportas
Sveiki, ar galima laikyti pretenzija pagrysta, jei issikrovime aptiktas defektas aprasytas tik CMR'e. Jokio defekto akto sudaryta nebuvo. Irasas CMR'e padarytas ispanu kalba ir vairuotojas tikrai nezinojo ka ten irase. daugiau jokiu dokumentu nepasirasinejo.

2008-12-11 15:00
Išsiųsti pranešimą Nikita HaritonovsNikita Haritonovs,
Ciesa
Zdrastvujte.Litovskaja firma ne opla4ivaet s4et uwe bolee 60 dnej sverx termina. Ona naxoditsja v Viljnjuse, xotim podatj dokumenti na firmu v sud.Kuda lut6e obras4atsja v Viljnuse, i 4to pri etom nado imetj iz dokumentov?

2008-12-12 13:53
Išsiųsti pranešimą Giedrius JuodeikisGiedrius Juodeikis,
Uksaja
Sveiki.Klausiame Jusu kaip iteikti imonei laiska jei jos registruotu adresu nera, i skambucius niekas neatsako.Siuntem registruota laiska,bet jis sugrizo atgal.Imone reg. Lietuvoje.Kaip toliau mums elgtis.Is anksto dekui.

2008-12-14 15:03
Išsiųsti pranešimą Kasparavičius MariusKasparavičius Marius,
Martra
Sveiki, mūsų vairuotojas važiavo pro Vengriją tokiu darbo laiko režimu: 3val dirba, 15min. ilsisi, po to 3 val.dirba ir 30 min. ilsisi.,tada dar 3val. dirba ir ilsisi. Vengrijos muitininkai sustabdė ir išrašė 1200eurų baudą už tai kad nedaro 45 min. poilsio. Nei vienoje šalyje dėl to bėdos nebuvo. Kaip galima būtų rasti išeiti iš šios padieties?

2008-12-14 22:55
Išsiųsti pranešimą Laura RaicinskyteLaura Raicinskyte,
Filago
Vezejas paeme pervezti krovini Ispanija- Vilnius. Lenkijoje tentas buvo apiplestas. Uzsakovas isstate vezejui pretenzija visai invoiso suma, kuri sudaro 5200 EUR arba 17954.56 lt be PVM. Ir gavo atsakyma i pretenzija, jog vezejas sutinka sumoketi 3108,04 Lt, vadovaujantis Tarpatautinio kroviniu vezimo sutarties konvencija, 23 straipsnio" " 3 p. Taciau kompensacija negali buti didesne kaip 8.33 atsiskaitymo vieneto uz kiekviena trukstama kilograma bruto svorio.Viso krovinio pavogto svoris 96 kg. Kuo remtis, kad vezejas sumoketu visa invoiso suma uz prarasta krovini?

2008-12-15 10:33
Išsiųsti pranešimą Venclaviciute DanguoleVenclaviciute Danguole,
Nordekspresas
Laba diena, pasikrovus ir gavėjui pristačius prekes, paletė automobilyje rasta pavirtusi ant šono. Pakrovimo metu smarkiai lijo ir jos nebuvo sandariai supakuotos, o sudrėkusios deformavosi. Vairuotojas kraunant automobilį nepastebėjo, kad prekės sudrėkę, ir nieko nepažymėjo pasirašydamas važtaraštį. Krovinio gavėjas atsisakė priimti, prekės buvo grąžintos užsakovui. Užsakovas pretenzijoje remiasi Kelių transporto veiklos kodekso 31 str., 32 str. 1 dalimi. Taip pat užsakovas teigia turintis nuotraukas, kad krovinys supakuotas tvarkingai. Mes tokių įrodymų negavome. Atsiranda dviprasmybė, jog prekės nebūtų deformuotos netgi virsdamos, jei jos nebūtų šlapios. Ar privalome kompensuoti nuostolį, kurį klientas teigia patyręs?

2008-12-15 16:07
Išsiųsti pranešimą Попович ЮрийПопович Юрий,
Попович Юрий
Добрый день. Литовская фирма не оплачивает за перевозку. сумма фрахта 1100 евро. подскажите кто может из адвокатов представлять мои интересы в суде по возмещению долга. С Уважением Попович Юрий

2008-12-16 13:37
Išsiųsti pranešimą Vidmantas PiliponisVidmantas Piliponis,
Transida
Latvijos imone nemoka,ir neatsiliepia telefonu turim ziniu kad ji turi traqnsporto patarkite nuo ko pradeti (virs termino 3 men)

2008-12-16 17:16
Išsiųsti pranešimą Wieczorek AnetaWieczorek Aneta,
MWB-trans
Witam. Mam klienta firme UAB Iveritas ktory nie placi za moja fakture.Chce sprawe skierowac do sadu.Hello I'm looking forward a lawyer who help me recover debt from my deptor UAB Iveritas .

2008-12-16 17:19
Išsiųsti pranešimą Inga OlšauskienėInga Olšauskienė,
Autovyris
Per kiek laiko galima pareikšti pretenzija del transporto priemones nepateikimo?

2008-12-18 12:15
Išsiųsti pranešimą Macigovs HasansMacigovs Hasans,
MMH
Компания УАБ XXX, при перевозке груза из Франции на Россию попала на таможенный контроль на границе ЛВ/РУС, машина из за проверки простояла 3 недели на границе, за что мы согласны платить простой 100ЕУР/24х, но УАБ XXX возврашается в ЛТ с грузом и на данный момент шантажирует что продаст груз если им немедленно не будет переведено 10 000 ЕУР. 1) В какую полицию нужно обращаться 2) по какой статье? (шантаж/воровство?) 3) как долго в реальности надо будет ждать чтобы доставит груз в Россию. 4) на сколько правомерно будет приехать и забрать силой свой же груз самим у УАБ XXX?

2008-12-20 11:31
Išsiųsti pranešimą Misiulis AndriusMisiulis Andrius,
Alanbalt group
Laba diena.Transporto priemonė pavėlavo į pasikrovimą (Turėjom krautis iki 15:00,o atvažiavome apie 19:00.niekas nedirbo jau) Kita diena mums pereiškė ,kad jau krautis nebereikia ir anuliuotas užsakymas .Atžymėjome ,kad buvome pasikrovime 8:00,sekančia diena negu sutartyje.Po savaitės išstatė bauda 300 EUR.Sutartyje numatytų už pavėlavima baudų nebuvo .Pervežimo kaina buvo 500EUR.Kaip mums reaguoti į tokios pretenzijos?:)

2008-12-22 18:17
Išsiųsti pranešimą Ala VysockaAla Vysocka,
Traxi spedition - Jerzy Kur
Laba diena, neatsiskaito iki galo imone ofsorine kuri yra Vilniuje, Vilniaus bakalejoje yra zmogus kuris siunte uzsakyma. Dali sumokejo grynais, truputeli pavedimu bet liko pinigu ir neapmoka dabar o tik zada. Yra kokios nors priemones, legalios, panaudoti, kad atsiskaitytu. Norime ten nusiust tuo adresu mokesciu inspekcija bei kitus tikrintojus.

2009-01-05 12:23
Išsiųsti pranešimą Балашкин ИльяБалашкин Илья,
Latgales Flora
Добрый день. Хотим подать в суд на литовскую экспедиционную компанию UAB "Translogistika" за неоплату транспортных услуг. Можно ли это сделать с Вашей помощью? Какие документы для этого необходимы? Какова ориентировочная стоимость Ваших услуг и можно ли все эти издержки взыскать с неплательщика? Спасибо за ответ.

2009-01-05 12:34
Išsiųsti pranešimą Lubickis MaksimsLubickis Maksims,
AMK
Добрый день. Фирма должник 'нарисовала' гарантийное письмо,растянув свой долг перед нами на месяцы. Заминка в том что умудряютса не платить даже по графику,предложенному ими же и приложенному к гарантийке. Вопрос. Имеет ли смысл подавать на них в суд с требованием погашения всей задолженности до окончания сроков, оговоренных в гарнтийном письме.Спасибо за ответ.

2009-01-05 19:36
Išsiųsti pranešimą Тукалов ДмитрийТукалов Дмитрий,
Барбатунов
Здраствуйте.Я нуждаюсь в вашей консультации. Я гражданин РФ,в 2005г.перегонял с каунаса англискии грузовики для разтаможки на РФ.Оформлял их на себя,и перегонял их на транзитах обратно в каунас их владельцу.В октебре 2008г. мой литовский счет в банке арестовала каунаская таможня, и снела штраф 10000лт.за не законченную таможенную процедуру. Разговаривал с владельцем,у него нет совести.Как мне вернуть свои деньги? Зарание благодарю.

2009-01-09 17:30
Išsiųsti pranešimą Rozevic MiroslavRozevic Miroslav,
Šalauta
l.diena, turiu tokia situacija - uzsakyma gavau is LV firmos, nuvaziavau i pakrovima, pasikroviau masina, ir tuo momentu is kolegu gavau informacija, kad LV firma kaip uzsakovas ir ekspeditorius yra nemokus i dar skolingas LT vezejam pakankamai didele suma. Po pakrovimu paskambinau i LV ir paprasiau papildoma garantija, ir jie sutiko apmoketi man visa frachta iki masinos ivaziavimo i LT. bet ne sulaukes pinigu nutariau stoveti mokom aikstelei iki tol,kol nebus apmokejiemo. po 3 dienu man paskambino tiesioginis uzsakovas, paprase fakso Nr ir issiunte nauja uzsakyma, kuris buvo ivikdytas pilnai ir laiku. LV firma gavo sita uzsakyma is LT vezejo(kuriam buvo skolinga ).Dabar LT vezejas reikalauja is musu firmos pristatymo krovinio CMR , motivodamas tuo,kad jis dabar atstovauja LV firma . pirminis frachtas is LV firmos buvo 3800eur, o tiesioginis uzsakovas per LT vezeja pardave sita vezima uz 3100eur ir tiek mums ir buvo pasiulyta. dabar LT vezejas grasino mums teismu. CMR ir saskaita buvo issiusta tiesioginiam uzsakovui,.Ar mes juridine prasme viska padarem teisingai?

2009-01-13 16:19
Išsiųsti pranešimą Pranys KestutisPranys Kestutis,
Forbija
Sveiki, turime informacijos, kad Jūs padėjote išreikalauti skolą iš Croome logistics. Gal galėtumėte padėti ir mus šiuo klausimu?

2009-01-16 11:09
Išsiųsti pranešimą Шелковская ЕленаШелковская Елена,
Алекс-Трейдинг
СОТРУДНИЧАЕМ С КОМПАНИЕЙАссоциации экспедиторов Литвы LINEKA РЕГИСТРИРОВАННОЙ В ЛИТВЕ. 1 МЕСЯЦ ЕСТЬ ЗАДОЛЖЕННОСТЬ В РАЗМЕРЕ 18000 ЕВРО. ОБЕЩАЮТ ОПЛАТИТЬ, НО НЕ ПЛАТЯТ. НУЖНЫ РЫЧАГИ ВОЗДЕЙСТВИЯ НА ЭТУ КОМПАНИЮ.

2009-01-16 16:52
Išsiųsti pranešimą Nazarov AleksandrNazarov Aleksandr,
Sigmena
Kaip surasti PL 41 arba PL 42? Ar yra toks žemelapis kur tie rajonai? Dekoju.

2009-01-20 22:21
Išsiųsti pranešimą Sliumpa ValdasSliumpa Valdas,
RRV
Laba diena,latvijos firma nemoka uz transporto paslaugas ,sask.israsyta 2008.07.29 ,is uzsakovo buvo pareiksta pretenzija 100euru uz paveluota diena.pagal sutarti isipareigojom krovini pristatyti 2008.07.28-07.29 ,krovini pristatem 2008.07.29,bet uzsakyme buvo prierasas skliausteliuose ,citata "1 denj pered vigruzke pozvanitj i sobshitj o vreme vigruzki".uzsakovas pastoviai derino issikrovimo laika tiesiogiai su vairuotoju,vairuotojas nemeluodamas sakydavo mazdaug kada bus,bet vis nesigaudavo pagal laika.Ar mes pazeidem sutarti?Latviai sako apmokesim 100euru maziau kai pasirasysit pretenzija ,Ka galit patart? Pagarbiai Valdas UAB RRV

2009-01-23 14:08
Išsiųsti pranešimą Čiapas ŠarūnasČiapas Šarūnas,
SKY Group
Vežėjas iš mūsų paėmė dalinį kroviny iš Ukrainos į Lietuvą. Dėl to, kad krovėsi dar papildomų krovinių į pristatymą mašina vėlavo savaitę. (pristatymo terminas buvo nurodytas užsakyme). Atvykus į išmuitinimą paaiškėjo, kad krovinys negali būti pristatytas y iškrovimą, o turi būti perkraunamas muitinės terminale arba į kitą automobilį, nes buvo vešta su TIR'u. Ir jie negalėjo dėlto palikti terminalo ir pristatyti kronį gavėjui. Todėl mes samdėme kitą automobilį kuris perėmė tą krovinį ir pristatė gavėjui. Klausimas būtų toks, ar mes turime teisę išstatyti sąskaitą pirmam vežėjui už papildomą transportą arba išminusuoti tą sumą iš frachto. Ar teisiškai mes būtume teisūs?

2009-01-26 15:51
Išsiųsti pranešimą Polakovičová TatianaPolakovičová Tatiana,
Apex
Здравствуйте уважаемые господа.Хотела спросить, на какой суд нам обратиться -нужен адрес, если нам не платит эстонская фирма с сентярбря прошлого года.Заранее благодарна

2009-01-27 10:56
Išsiųsti pranešimą Kyžiene DaliaKyžiene Dalia,
Žemaitijos remontas
Laba diena manau kad i si klausima atsakymo nera. Bet jusu nuomone labai svarbi o patarimai labai naudingi.Kaip reiketu isgyvent toms imonems kurios labai dideliu sumu negauna del bankrutavusiu firmu.Zinoma kreipemes i teismus kurie siuntinejo laiskus pirmyn ir atgal vos ne visus metus kitus laiskus dar ir dabar siuntineja lyg tycia tai neranda firmu pagal adresa tai dar kokios smulkmenos.Kartais savo jegomis pavyksta rast kokia imone bankroto departamente ar dar kur bet atsakymas vienas PINIGU NERA.Bankrotas tai dirbtinis tai tikras jei ir buna kokio turto tai pirmasis pretendentas VALSTYBE.Negi nera jokiu galimybiu atgaut savo pinigus ir kaip toliau dirbt ar nera jokiu saugikliu apsisaugot nuo aferistu.

2009-01-27 17:18
Išsiųsti pranešimą Danieliene EgleDanieliene Egle,
Arūno Navicko įmonė
Sveiki, Vezejas, paemes 5-6 krovinius nepristate jo sutartu laiku ir rezultate skambindamas musu klientui siule paslaugas. Ar galima reiksti pretenzija del ne laiku pristatyto krovinio po 3 savaiciu? Jei sutartyje buvo parasyta, kad tiesioginis bendravimas su uzsakovo klientu grieztai draudziamas ir vezejas uz paslaugu siulyma bus bauduojamas- ar tokia sutartis turetu juridine galia ir ar imanoma is uzsakovo issireikalauti kompensacijos? Aciu uz visus atsakymus.

2009-01-28 11:15
Išsiųsti pranešimą Giedraitis MariusGiedraitis Marius,
MTL GROUP
Laba diena, Vežėme krovinį ir praėjus 27 dienoms po iškrovimo iš užsakovo gavome pretenziją, dėl krovinio pavėlavimo. Ar mes galime jos nepriimti, remdamiesi CMR konvencijos punktu, kad pretenzija turi būti pateikta per 21 dieną? Mums klientas dabar nesumoka tos dalies. Ar jis turi kokių nors šansų teisme?

2009-01-29 09:23
Išsiųsti pranešimą Daiva ČaplikienėDaiva Čaplikienė,
Jurgstatas
ar ymanoma nutraukti lizingo sutarty ir susigrazinti ymokas , jei paaiskeja kad krovininis automobilis pirktas is lizingo aiksteles yra po autoyvykio , kas paaiskejo tik pradejus eksploatuoti automobili.

2009-02-02 14:17
Išsiųsti pranešimą Teteris JurijsTeteris Jurijs,
Ruscargo Logistic
Добрый день. Подскажите кто подавал в суд на эстонскую компанию.Куда обращаться?

2009-02-02 18:10
Išsiųsti pranešimą Andrius KiseliunasAndrius Kiseliunas,
Transmelva
2007 09 12 d su lenku uzsakovu sudareme sutarti nugabenti krovini LT-Ukraina-LT . Musu ekspedijuojama masina tvarkingai krovinius perveze.Uz ta reisa musu lenku uzsakovas atsiskaite, atsiskaiteme ir mes su vezeju. Po to laiko dar daug kartu esame veze siam uzsakovui, jokiu pretenziju neturejome. Siais metais, t.y. 2009 01. 29 d. gavome rasta, kad 2007 09 12 d. pasikrovus krovini Ukrainoje, transporto priemone uzkliude vartus, kuriuos apgadino. Siuo metu si lenku imone mums liko skolinga uz kelis pervezimus,ji nori isskaiciuoti 3150 eur , remdamasi, kad jiems del sio ivykio nesumoka ukrainos uzsakovai. 2009 01 29 d. kartu su rastu jie persiunte susirasinejima su ukrainieciais el.pastu. Mes susisiekeme su vezejais, pasiteiravome apie ta ivyki, vezejas nieko neprisimena. Susisiekeme su vezejo draudikais, pas juos nera uzfiksuotas joks ivykis. Gal galetumet patarti kaip mes turetume tolkiau elgtis?

2009-02-04 14:20
Išsiųsti pranešimą Pratkowska BarbaraPratkowska Barbara,
Carting
Mamy problemy ze sciągnięciem nalezności od firmy Baltijos Transporto Linia z Vilniusa--proszę o sporządzenie wezwania do zaplaty i poprowadzenie sprawy w sądzie litewskim

2009-02-09 11:10
Išsiųsti pranešimą Kozlowska JoannaKozlowska Joanna,
Polangel
podskazitie kto podawal w sud na kompaniu iz LV ? Kuda i komu obrascatsia ?

2009-02-10 13:20
Išsiųsti pranešimą Гулич АллаГулич Алла,
Логистика-Кениг
hoch postavi" na uch`t mashinu,oformit' dokumenty na znakomogo.Kakoy dogovor sostavit' mejdu nami.V jizne vsyakoe mozet sluchit'sya.Luch podstrahovat'sya seychas chem potom vragami byt'.Zaranee spasibo.

2009-02-11 10:38
Išsiųsti pranešimą Vidas KarpičiusVidas Karpičius,
Wood line
Skubių siuntų kompanija pervežė krovinį (supakuota kartoninėje dėžėje) iš Vilniaus į Alytų, iškraunant prekes pastebėta, kad dalinai sugadintas gaminys,bet pakuotė nepažeista, pakuotė buvo su atitinkamais ženklais saugiam krovinio gabenimui, mūsų manimu to nebuvo laikomasi (dėžė buvo vartoma kas ir pažeidė krovinį).Prašėme siuntų kompanijos dalinai kompensuoti patirtus nuostolius, bet Jie atsisako tenkinti mūsų pretenzija, teigdami, kad pakuotė tvarkinga, nepažeista.

2009-02-11 13:19
Išsiųsti pranešimą Vidas KarpičiusVidas Karpičius,
Wood line
Skubių siuntų kompanija pervežė krovinį (supakuota kartoninėje dėžėje) iš Vilniaus į Alytų, iškraunant prekes pastebėta, kad dalinai sugadintas gaminys, bet pakuotė nepažeista, pakuotė buvo su atitinkamais ženklais saugiam krovinio gabenimui, mūsų manimu to nebuvo laikomasi (dėžė buvo vartoma kas ir pažeidė krovinį).Prašėme siuntų kompanijos dalinai kompensuoti patirtus nuostolius, bet Jie atsisako tenkinti mūsų pretenzija, teigdami, kad pakuotė tvarkinga, nepažeista. Norėčiau sužinoti ar turime nuostolių irodinėjimo galimybių, kad vežėjas atlygintų patirtą žalą.

2009-02-12 13:58
Išsiųsti pranešimą Vidas KarpičiusVidas Karpičius,
Wood line
Skubių siuntų kompanija pervežė krovinį (supakuota kartoninėje dėžėje) iš Vilniaus į Alytų, iškraunant prekes pastebėta, kad dalinai sugadintas gaminys,bet pakuotė nepažeista, pakuotė buvo su atitinkamais ženklais saugiam krovinio gabenimui, mūsų manimu to nebuvo laikomasi (dėžė buvo vartoma kas ir pažeidė krovinį).Prašėme siuntų kompanijos dalinai kompensuoti patirtus nuostolius, bet Jie atsisako tenkinti mūsų pretenzija, teigdami, kad pakuotė tvarkinga, nepažeista.norėčiau sužinoti ar turėme galimybių dėl nuostolių irodinėjimo, kad vežėjas atlygintų patirtą žalą.

2009-02-12 14:05
Išsiųsti pranešimą Гончаров ВиталийГончаров Виталий,
Гончарова -ИП
Как, либо где уточнить, существует ли на данный момент организация TIRtrans group JSC "TIRtrans group" Код плательщика PVM: LT100004317715 Документы компании Код компании (VAT номер или ИНН): 301795679 Обеспокоенность заключается в том, что директор начал просить заказчиков перевести оплаты по фрахтам на другие счета

2009-02-13 11:08
Išsiųsti pranešimą Kabrits OlegKabrits Oleg,
Kabrits-Katrin Trans
Litovskimi poliseiskimi ostonovleno neskolko estonskih perevozshikov seishas na granise LV-LT.Narushenie voditelei ne oplasheno diroznoe sboro.u kogo boli denjgi dali vzjatku po 50evro i uehali,ostalnoe stojat t.k vopisali protokol voditeljam i oni dolzno priehatj Siauliai 25.02 i oplatitj. Takze izjato tehpasporta v garantiju oplato i mashino ne otpuskajut a oni gruzennoe.ETO LITOVSKIUJ REKET ILI SHTO

2009-02-23 18:53
Išsiųsti pranešimą Sebeikienė IngaSebeikienė Inga,
Transera
Nusprendziau latviu imone paduoti i teisma pagal krovinio iskrovimo vieta - Kaune. Be abejo, "apsizioplinau" ir paprasiau preliminaraus sprendimo. Ieskini atsisakyta priimti, kaip neteisminga. Ar galiu primokejus zymini mokesti vel kreiptis i ta pati Kauno m.apyl. teisma bendra ieskinine tvarka (tuo paciu pagrindu, del to pacio dalyko). UAB "Transera" Inga

2009-02-24 16:06
Išsiųsti pranešimą Židonis AudriusŽidonis Audrius,
Audriaus Židonio įmone
ar teisybe kad pakeitus idv imone i uab dar tris metus atsakai savo turtu.dekoju uz atsakymus.

2009-02-24 18:38
Išsiųsti pranešimą Židonis AudriusŽidonis Audrius,
Audriaus Židonio įmone
ar teisybe kad pakeitus idv imone i uab dar tris metus atsakai savo turtu.dekoju uz atsakymus.

2009-02-24 18:42
Išsiųsti pranešimą Arnoldas GudziunasArnoldas Gudziunas,
Novatransa
Laba diena. Ekspedijuojama a/m pateko i įvykį, kurio metu buvo nepataisomai sugadintas krovinys. Vykstant tyrimo procesui, laukiant informacijos iš Rusijos milicijos, akto,kuris nurodys avarijos kaltininką ir po to seks draudimo bendrovės išvados, klientas nusirėžė pateiktą pretenzijoje už krovinio sugadinimą pinigų sumą nuo kitų privalomų apmokėti sąskaitų, kurios nesusijusios su autoįvykiu. Ar klientas turi teisę taip elgtis motyvuodamas, jog negavo informacijos apie tyrimo eigą bei,kad galutinis gavėjas su juo taip pat pasielgė?

2009-02-25 15:46
Išsiųsti pranešimą Lubov SamuilovaLubov Samuilova,
Kredo FH
Добрый день.Подскажите пожалуйста во сколько обойдется взыскать долг с Литовскоко экспедитора. Сумма которую о нам должен за перевозку 1442 eur. И затраты на суд нужно платить нам сразу или их включает адвокат в стоимость и должник выплачивает сам по истечении суда. Подскажите есче пожалуйста сколько стоят услуги адвоката. Спасибо. SIA KREDO .

2009-02-26 15:48
Išsiųsti pranešimą Kampins NataliaKampins Natalia,
Prologistic
Ситуация - машина 20/02 загрузилась в Польше, ехать в Ригу(23/02 -должен быть на выгрузке). Перевозчик до 23/02 не тронулся с места, и не собирается. Груз отдавать не хочет мотивируя тем, что фирма грузополучатель(указанная в нашей заявке) должна ему денег. Мы экспедиторы. Денег ему не должны. а руках у нас есть: заявка от заказчика, заявка перевозчику с его подписью и печатью, CMR с места погрузки с печатями перевозчика о том, что он груз принял, инвойс на груз. Мы уже написали заявление в Главное управление полиции Польши и в экономическую полицию Латвии о пропаже машины с грузом и шантаже Что можно еще сделать в данной ситуации?

2009-02-27 09:24
Išsiųsti pranešimą Grumadas SauliusGrumadas Saulius,
Keltra
Laba diena, noretume jusu patarimo. Pervezem krovini is Italijos i Didziaja Britanija. Prancuzijoje, Calais uoste, vairuotojas pajuto kad kazkas yra viduje, atdares puspriekabe pamate nelegalus. Pats prisidave prancuzu policijai, jie maloniai iskrapste nelegalus, israse kazkoki kvita kad tikrino ir paleido. Pravaziavus neutralia zona ir ivaziavus i UK teritorija, vairuotojas dar karta norejo isitikinti ar nieko nera, tada aptiko dar zmoniu ir tuo paciu prisistate Uk pareigunai, sulaike musu masina. Eigoje paaiskejo, kad nelegalai buvo paslepti krovinio taroje, t.y. ipakuoti i kartonines dezes, kuriose turejo but buitines technikos dalys. Yra ir nuotraukos padarytos musu vairuotojo, kuriose matosi kaip ardoma deze o joje yra neteisetai bandantis prasmukt zmogus, viso dar surado 9 zmones, uzpakuotus dezese. Mus paleido, po keleto valandu. Krovinys nebuvo musu, o musu kliento kuris mus samdo darbui europoje. Po savaites gaunam pastu rastus, kad vairuotojas nubaustas 350 sv., o imone 550 sv.baudomis. Ar galima kazkaip issiaiskinti kodel likom kalti del to ko nepadarem? ir ar yra kazkokiu priemoniu, kad isvengti mokejimo uz tai?

2009-03-03 14:38
Išsiųsti pranešimą Reda AleksynaitėReda Aleksynaitė,
Advokatų kontora A. Vingrienė, R. Aleksynaitė ir partneriai
Laba diena visiems, gal galėčiau šį kartą aš paprašyti Jūsų informacijos - ar cargo.lt naudotojų tarpe yra įmonių, kurioms skolinga UAB "TIRTRANS GROUP"? Net keletas įmonių kreipėsi į mus teisinės pagalbos, todėl labai reikalinga informacija apie šios įmonės neapmokėtų skolų faktus.

2009-03-10 16:19
Išsiųsti pranešimą krastev krasimirkrastev krasimir,
Пиали-кръстев
mashina zadergana na ruskaia graniza dlia peregruzka 800 kg,za etom ruskie zaxateli spezialni dozvol,on stoil 2500 dolarov ,skagite kto dolgen oplatit.spasibo

2009-03-14 19:52
Išsiųsti pranešimą Tiurin MaksimTiurin Maksim,
Biont
Laba diena, norejau paklausti: uzsakovas parase sutarti su vezeju pervezti kroveni is Lietuvos i Russija. Rusijos muitine sulaike masina pilnai patikrai, ta paslauga mokama. sutartije nera jokiu papildomu mokesciu, kas ture apmoketi ta paslauga vezejas ar uzsakovas.

2009-03-17 13:52
Išsiųsti pranešimą Vagnorius JuozasVagnorius Juozas,
J.Vagnoriaus imone
Sveiki. Gal galit patarti kaip atsiimti pinigus is EST ekspedicijos. Kroviniai(automobiliai) buvo vezami is EST i RUS.Ekspedicijos regisrtracija EST POLVA. Buveine EST ,Tartu.Dekui.Juozas

2009-03-23 11:54
Išsiųsti pranešimą Vytautas ŽidonisVytautas Židonis,
Logitransa
laba diena. mašina pakrauta Maskvoje niekaip negali įvažiuoti į Latviją nes jos neišleidžia Rusijos muitinė motyvuodama, kad netvarkingi eksporto dokumentai. siuntėjas niekaip klausimo neišsprendžia, o gavėjas (Anglijoje) irgi nieko koinkretaus padaryti negali. kaip gali (privalo) pasielgti transporto įmonė ? ar privalo grąžinti krovinį siuntėjui (į Maskvą) ? ar gali palikti (muitinės) terminale pasienyje ? ar palikus krovinį terminale pasienyje po to vežėjui nepateiks kokių nors pretenzijų (na kad ir pvz už krovinio saugojimą terminale)

2009-03-23 16:05
Išsiųsti pranešimą Evaldas NorvilisEvaldas Norvilis,
D.Galkio individuali įmonė
Sveiki, jei vairuotojas neuzdare ant LV-RUS sienos T5 , gal kas zinot kokius variantus kaip tai padaryti po to kai krovinys iskrautas rusijoi senokai... latviu muitine kategorishkai atsisako atzymeti T5, o belgu muitinei neuztenka patvirtinimo kad krovinys paliko ES.

2009-03-24 14:05
Išsiųsti pranešimą Jasinskiene AurelijaJasinskiene Aurelija,
Pietų kryptis
Laba diena, noreciau suzinoti, ar turime teisinio pagrindo sulaikyti krovinio pristatyma gavejui, nesusitarus galutinai del krovinio pervezimo kainos? Nes pasikeitus krovinio ismatavimams, klientas dave zodine instrukcija, kad sutarti su nauja kaina atsius ryte(nes pakrovimas ivyko 19:00 val musu laiku), masinai isvaziavus is pasikrovimo, kita ryta klientas neprisieme jokiu isipareigojimu. Krovinio apimtys padidejo 2,14 karto. Aciu

2009-03-25 16:19
Išsiųsti pranešimą Kamarauskaitė JurgaKamarauskaitė Jurga,
Megatransas
Laba diena, Yra vieną įmonė, kuri skolinga mums už krovinių vežimo paslaugas. Panašu, kad atsiskaitymo nesulauksime, nes jie be mūsų dar skolingi VSDF, lizingams ir t.t. Taigi visi pinigai, kurie patenką į jų sąskaitą automatiškai nuskaitomi. Minėtai įmonei pasiūlėme sudaryti trišalį užskaitos aktą, kad jų skolą mums padengtų tos įmonės kreditoriai, tačiau įmonės vadovas atsisakė, motyvuodamas, kad visiems skolų visa tiek nepadengs... Į teismą kreiptis beprasmiška. Ar yra kokia teisinė išeitis dėl trišalio skolos padengimo? Ačiū už atsakymą.

2009-03-27 12:04
Išsiųsti pranešimą Wachtler IrinaWachtler Irina,
Вахтлер
Добрый вечер, Как найти фирму должника ? По бывшему адресу ее нет. Знаю название фирмы и Ф.И.О. директора. Письмо о вызове в суд в г. Калининград лежит в г. Вильнюс в отделение DHL не можем вручить. Если есть мысли, пожалуйста, напишите на e-mail elena@krause.ru Заранее благодарна Елена Краузе

2009-03-27 18:17
Išsiųsti pranešimą Gudaite IngaGudaite Inga,
Transbalt
Užsakėme transporto įmonę atlikti krovinio pervežimą iš Anglijos į Lietuvą. Krovinys (kiekis dokumentuose - 1 paletė, 40 dėžučių) buvo atvežtas į Lietuvą, tačiau jis buvo nepilnas ir trūko vienos dėžutės (gautos 39 dežutės). Prarasto krovinio vertė - 2000 LTL. Susisiekę su krovinio siuntėju išsiaiškinome, kad krovinį paėmė vietinės logistikos įmonė, kuri jį nugabeno iki savo terminalo. Pasikrovimo vietoje buvo išrašytas tik krovinio perdavimo važtaraštis (ne CMR). CMR buvo išrašytas terminale (CMR buvo be siuntėjo spaudo) ir jame buvo nurodyta, kad gabenama 1 paletė krovinio. Norėtume sužinoti, kas yra atsakingas už krovinio saugumą ir pristatymą. Kokia vežėjo atsakomybė pagal CMR konvenciją, jeigu krovinys buvo perpakuojamas ir perkraudinėjams terminale (ne LT). Šį faktą pripažįsta ir vežėjas, tačiau pareiškia, kad jo atsakomybė pagal CMR konvenciją yra 8,33 SDR už vieną kilogramą. Labai dėkojame už Jūsų atsakymą.

2009-04-07 14:35
Išsiųsti pranešimą Kyžiene DaliaKyžiene Dalia,
Žemaitijos remontas
2007-09-27įvyko autoįvykis, kurio metu buvo apgadintas automobilis,mūsų vairuotojas yra pripažintas šio autoįvykio kaltininku. Jo vairuojamas automobilis įvykio metu buvo apdraustas draudimo bendrovėje.Pagal sutartį už teikiamą draudimo paslaugą įmoka turėjo būti sumokėta 2007-09-15,sumokėta buvo 2007-10-04. Dėl įvykio nukentėjusiai šaliai draudimo įmonė išmokėjo draudimo išmoką,kurią reikalauja atlyginti , vadovaujantis LR Transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo įstatymo 11 straipsnio 7 dalies: ""Jeigu draudėjas draudimo sutartyje nustatytu laiku nesumokėjo draudimo įmokos už teikiamą pagal draudimo sutartį draudimo apsaugą ir per tą laikotarpį pagal šią draudime sutartį apdrausta transporto priemone buvo padaryta žala arba žala buvo padaryta, kai draudėjas buvo atleistas nuo draudimo įmokos mokėjimo, išmokėjęs išmoką draudikas turi teisę reikalauti iš draudėjo grąžinti dėl padarytos žalos draudiko išmokėtas sumas ", Prašome pasakyti ar susidariusios situacijos metu iš draudimo įmonės galime susigrąžinti įmoką ,kurią sumokėjome pavėluotai,nes negalime pasinaudoti teikiama draudimo apsauga.

2009-04-09 13:35
Išsiųsti pranešimą Kriauciunas KostasKriauciunas Kostas,
Dravinė
Laba diena p. Reda, situacija: musu imone, siuo atveju ekspeditorius, uzsake tr. priemone pervezti krovini marsrutu EU -> LT. Tr.priemone i pakrovimo vieta atvyko laiku. Pirma para tr. priemone nebuvo pakrauta. Ipusejus antrai parai, musu uzsakovas pranese, kad tr.priemone vairuotojas yra girtas ir nakti kaip liudininkas dalivavo ivykyjem kurio metu buvo sumustas (susizalojo pats) kitos tr.priemones vairuotojas. Viruotojas patvirtino, kad buvo atvykusi policija, apklause ji kaip liudininka ir tikrino jo blaivuma. Vairuotojas buvo blaivus (kitaip sakant nevirsijo leistinos normos). Pats vairuotojas krovinio nepakrovima aiskino tuo, kad nera produkcijos arba uzsakovas yra neuzmokejes uz prekes. Uzsakovas gi tvirtino, kad vairuotojas yra neblaivus ir policija uzdraude ji pakrauti. Nematydami pagrindo toliau laukti krovinio palikome pakrovimo vieta apie tai rastiskai informave uzsakova. Uzsakovui pateikeme pretenzija del netesybu: prastovos/parai pagal pasirasyta sutarti (patvirtintos tachografo parodymais) + sutartyje numatyta bauda už krovinio atsakyma. Uzsakovas tokia pretenzija atmete, teikdamas, kad del nepakrauto krovinio kaltas vairuotojas. Uzsakovas pazadejo atsiusti tai irodancius dokumentus is atitinkamo policijos komisariato, taciau nenurodo jokio termino, kada tai gales padaryti. Nesant irodymu, kad krovinys nepakrautas del vairuotojo kaltes, mano akimis Uzsakovas neturi jokio pagrindo atmesti mano pretenzija. Klausimas: 1. ar teisetas musu imones reikalavimas apmoketi prastovas + bauda uz krovinio atsakyma; 2. kiek laiko uzsakovas gali "laukti" dokumentu is policijos komisariato ir kaip reiketu si termina uzfiksuoti?

2009-04-20 14:25
Išsiųsti pranešimą Sergey K.Sergey K.,
Prologistic
Польская машина загрузилась в Испании 2 апреля. Приехала в Польшу 9 числа. Выдвиныли требование, о том что платите все деньги и мол тогда доставим груз. Приехали в Польшу на переговоры, но к сожелению бесполезно. Внятного обьяснения на основе чего мы должны заплатить сразу деньги не получили, сказали "ПЛАТИТЕ". Позже выяснилось, что фирма (которая взяла заказ у нас) зделала заявку перевозчику изначально до Польши, тобиш всё было спланировано. Груз и по сей день стоит в Польше. Груз нам отказались показать и фотографии тоже не показали. Написали заявления в Латвийскую полицию и Польскую о вымогателсвте денег и хищении груза. По сей день груз и поляков. Трубки телефонные бросают, договориться невозможно. Что делать?

2009-04-27 11:39
Išsiųsti pranešimą Artur Z.Artur Z.,
Zavatrans
Наша компания осуществила перевозки компании УАБ "Гинтаринис медис" из Клайпеды, компания на данный момент не оплачивает счета уже на протяжении 4 месяцев,говорит денег нет. Мы подали в компанию по взисканию долга, но там по ходу глухо. Как быть?

2009-04-27 15:49
Išsiųsti pranešimą Monkus PovilasMonkus Povilas,
Povilo Monkaus im.
Sveiki, per "Lietuvos paštą" siunteme klijentui dokumentus patvirtinančius krovinio pristatymą(CMR originalą,sąsk-faktūrą už paslaugas)registruotu pirmenybiniu laišku.Laiškas dingo kažkur pas juos, tą jie pripažįsta ir prašo kreiptis į juos oficialiu laišku,kur būtų išdestytos mūsų pretenzijos.Kaip mums elgtis ir kokia Lietuvos pašto atsakomybė šioje situacijoje? Pagarbiai - Povilas Monkus.

2009-04-30 09:58
Išsiųsti pranešimą Gedutis LinasGedutis Linas,
L.Gedučio įmonė
Kaip issiregistruoti?

2009-04-30 14:47
Išsiųsti pranešimą Frolova RaisaFrolova Raisa,
Toleksa
2004 m. padavem AB"Kauno ketaus liejykla" i teisma del neapmokeijma uz transporto paslaugas. Teismas pripazino skola. Bet AB"KKL" buvo iskelta restrukturizavimo byla. Gavom laiska, kad 4 metu laikotarpiu numatyta atsiskaityti su kreditoriais.Bet bega jau 5-ti metai, niekas negalvoja apmoketi saskaitos. Ir i klausima kada? -atsako kad reikia pamirsti skola, teisiog nurasyti.Kur galima kreiptis tokiu atveju?

2009-04-30 16:21
Išsiųsti pranešimą Zigmars BefalovsZigmars Befalovs,
Nes
Dobrij denj !,Litovskij perevozcik polucil ot nas zajavku o dostavke gruza Italija -Vilnius(oformlenije Tir,cmr)-Moskva ,gruz bil zagruzen 04.03.2009 ,cmr bilo oformleno na Rossiju (Moskva)dalse situacija razvivalos tak-pri proverke transportnoj inspekciji Italiji masina bila zaderzena (tak kak po mezdunarodnomu soglaseniju mezdu stran,perevozcik dolzen imets CEMT s razresenijem perevozits gruzi Italija-Litva-Rossija),italjanskije vlasti nalozili straf perevozciku 2065 eur +strafnaja stojanka 3000 eur,a tak ze straf bil nalozen dvum zavodam otpravitelam,kazdomu po 3000 eur !,nash zakazcik ctob uskorits proces dostavki gruza oplatil strafi za italjanskije zavodi -obscaja summa 6000 eur ,arestovannaja masina s gruzom stojala v Italije priblizitelno 50 dnej! ,nasha kompanija rabotala s etim perevozcikom,do dannoj perevozke ,i dolzna perevozciku deneg po drugim perevozkam!,dannij moment gruz nahoditsa v Litve i perevozcik neotdajet nam gruz dla peregruza druguju masinu (nash zakazcik otkazalsa ot dalnejsih uslug kompaniji ,masina kotoroj bila arestovana v Italije) ,trebuja oplatits proslije scita!,mi i nash zakazcik nesjem ubitki ,tak kak gruz nuzen dla obespecenije raboti nekorih Rossijskih zavodom !,podskazite kak nam bits ,tak kak s dati pogruzki proslo uze 59 dnej !

2009-05-01 13:33
Išsiųsti pranešimą Narvidas AdomasNarvidas Adomas,
Nabus
ar galima iskelti pretenija draudimo kompanijai,ivykus avarijai masina nedirbo 5 men.draudimo komp.buvo pateikti visi ju reikalaujami dokumentai bet jie atsisako apmoketi.

2009-05-04 20:09
Išsiųsti pranešimą Marciulaitis AurimasMarciulaitis Aurimas,
Mariva
Laba diena., Mes pasiraseme pervezimo sutarty su Latviu Kompanija Apmekjome jiem pervezimo suma 100% kadangi buvoma santazuojami kad jai nesumokesime musu krovinio nepristatys . Laukeme dokumnetu Tir ir CMR dokumentu 3 savaites kad krovinys isvaziavo. Pasirodo kad Krovinys Net neisvaziavo is Latvijos kur buvo atgabentas is Olandijos. Ir vis dar stovi uoste. Siandien gavome atsakyma is Imones Green Speed kad krovinio neves ir nuskaiciuoja prastovas kad masina stovejo ir jums nebebus grazinta suma kuri sudaro apie 12000 eur . Gal galetumete patarti kur kreiptis ir ka dryti del sio sios susidariusios situacijos ?

2009-05-06 12:35
Išsiųsti pranešimą Tark AnzelikaTark Anzelika,
Linafart
Firma dolzna nam krupnuju summu deneg Mõ ekspeditorõ Sootvetsvenno mõ dolznõ drugim firmam U firmõ net svoego imushestva i ona na grani bankrotstva Ot dolgov ne otkazõvaetsja , no vladeltsõ firmõ garantinoe pismo podpisat otkazalis, motiviruja tem , shto firma dolzna, vot pust i platit, zabõvaja pri etom , shto imenno oni i est hozjaeva etoi firmõ Podskazite kakie mogut bõt võhodõ iz situatsii? Mozno li pereprodat dolgi latviskomu inkasso ? Kakoi protsent mõ terjaem v etom slutsae? Shto nuzno shtobõ pri zakrõtii firmõ , ejo dolgi bõli objazanõ võplatit vladeltsõ etoi firmõ? Inõmi slovami kak otvetsvennost firmõ perenesti na litsnoe imushestvo vladeltsev? Spasibo

2009-05-06 17:37
Išsiųsti pranešimą Zita AtroškevičienėZita Atroškevičienė,
Mečys
Nuo geguzes 1 dienos leidziama atlikti kabotazinius pervezimus ES valstybese. Ka galetumet patarti vezejams, nes CMR konvencija tokiems pervezimams negalioja. Kaip teisingai iforminti sutarti, i ka reikia atkreipti demesi, kas regulios vezejo ir uzsakovo santykius ir t.t. Kaip bus su atsiskaitymais, kas privales moketi paslaugos PVM.

2009-05-07 13:08
Išsiųsti pranešimą Михейкин ИгорьМихейкин Игорь,
АлексТранс39
Какой номативный акт Литовской Республики нарушают российские водители, занимающиеся продажей топлива в Литве? И какие санкции предусмотрены за нарушение законодательства?

2009-05-07 17:48
Išsiųsti pranešimą Aivaras SkarbaliusAivaras Skarbalius,
Lomita
Sveiki. Esame vežėjai ir mūsų įmonės vilkikas transportavo užsakovo pateiktą priekabą su užblombuotu kroviniu. Pakrovime mūsų įmonės atstovai nedalyvavo, priekabą užsikabinome kaip antras vežėjas. Išsikrovus krovinį buvo pareikšta, kad trūksta prekės- gartraukio, kurio vertė 2000 Lt. Vairuotojas susisiekė su užsakovais ir šie pareiškė viską sutvarkysiantys. Vairuotojas atliko viską kaip nurodė užsakovai ir netgi pasirašė ant CMR'o kur buvo nurodyta, jog vieno gartraukio trūksta. Be abejo, jai vairuotojas būtų susisiekęs su mumis, niekas jam ant CMR'o pasirasinėti nebutų leidęs. Tačiau iš užsakovo tuo metu jokių pretenzijų negavome. Tačiau praėjus 7 mėnesiams nuo šio įvykio jie sugalvojo pareikšti pretenziją. Užsakovas visą tą laiką buvo skolingas mūsų įmonei ir tuo motyvuodamas dabar susilaikė dalį skolos. Ką galėtumėte patarti mūsų atveju?

2009-05-13 12:32
Išsiųsti pranešimą Tomas SagatasTomas Sagatas,
Tomidas
Sveiki,ar gali įmonė neturinti generalinės transporto licenzijos nuomuotis transporta is kitos transporto įmonės,dėkoju TOMAS.

2009-05-15 13:45
Išsiųsti pranešimą Petras SutasPetras Sutas,
Auratus
LABA DIENA, MES ESAME EKSPEDICINE IMONE. IS KITOS LIETUVIU EKSPEDICINES IMONES GAVOME UZSAKYMA KROVINIO PARVEZIMUI IS EU SALIES I LIETUVA. TAM PASAMDEM LENKU VEZEJA. PAKELIUI (LENKIJOJE) DALIS KROVINIO BUVO PAVOGTA. IS LENKU VEZEJO DRAUDIMO IMONES GAVOME PRASYMA PATEIKTI KROVINIO SAVININKO PRETENZIJA MUSU UZSAKOVUI IR BUHALTERINIUS DOKUMENTUS KAD MUSU UZSAKOVAS APMOKEJO ZALA KROVINIO SAVINIKUI (O MES APMOKEJOM ZALA MUSU UZSAKOVUI)IR KAD TIK SIUOS DOKUMEMENTUS GAVUSI DRAUDIMO IMONE PRADES ZALOS ATLYGINIMO BYLOS NAGRINEJIMA. I MUSU PRASYMA PATEIKTI MINETUS DOKUMENTUS UZSAKOVAS (EKSPEDICIJA) ATSAKE KAD REMIASI LR CIVILINIO KODEKSO XLI SKYRIAUS 6.828 STRAIPSNIO, 3 PUNKTU, IR MUSU ATZVILGIU IGYJA UZSAKOVO (UZSAKOVO KLIJENTO) TEISES IR SAVINIKO PRETENZIJOS, BEI ZALOS APMOKEJIMO IRODYMO NEPATEIKS. AR PAGRISTAS TOKS MUSU UZSAKOVO ATSISAKYMAS PATEIKTI MINETUS DOKUMENTUS? ACIU UZ ATSAKYMA

2009-05-19 09:35
Išsiųsti pranešimą Kibas VytautasKibas Vytautas,
Vytvitra
Ar reikalingas anspaudas ant CMR kad krovinys vezamas pagal CMR konvencija.

2009-05-19 11:01
Išsiųsti pranešimą Braziulis RamūnasBraziulis Ramūnas,
Hi-trans
Laba diena, noriu paklaust ar taikoma CMR konvencija jei ekspeditorius sudaro krovinio pervežimo sutartį su kitu ekpeditoriumi,ar taikomas C.K.?

2009-05-19 12:10
Išsiųsti pranešimą Vidas BakanasVidas Bakanas,
Transdiga
Ar bus automatiskai priteista skola, padavus skolininka i teisma del bankroto bylos iskelimo, bet teismui atmetus prasyma kelt ja, del nepakankamu isipareigojimu? Jei ne, ar galima i viena pareiskima dokumentine tvarka itraukt ir kreipimasi del bankroto bylos iskelimo, ir del skolos priteisimo?

2009-05-20 10:45
Išsiųsti pranešimą Borovik VitalijBorovik Vitalij,
AV Logistic
Dobrij den u nas vopros takogo soderzanija: SIA ADVANTA BALTIC nam ne platit za okazanie perevozki, a regestracionnij nomer u nih litovskij, LT100002857019, a adress nash latvijskij Saules iela 17, Rezekne, LV-4601 skazite mi hotim na nih posilat isk v sud. v kakoj sud nam nado obrashatsja? esli v litovskij, to kak eto delat nam latisham? za ranee blagodaren

2009-05-25 10:06
Išsiųsti pranešimą Misiulis AndriusMisiulis Andrius,
Alanbalt group
Laba diena.Reikia paduoti i teisma UAB XXXXX .Ar galit padeti islosti teisma ??Su pagarba Andrius Misiulis +37065559559.amailas: alanbalt@iti.lt

2009-05-26 15:37
Išsiųsti pranešimą Малиновский ДмитрийМалиновский Дмитрий,
Lartrans
Добрый день!Подскажите пожалуста, как зарегистрировать представительство латвийской фирмы в Литве,какие нужны документы, какие налоги в этом случае платит это представительство в Литве?

2009-05-26 15:52
Išsiųsti pranešimą Sebeikienė IngaSebeikienė Inga,
Transera
Bankrutuojančiai įmonei Kėdainiuose per klaidą antrą kartą apmokėjome už transporto paslaugas. Paskirtasis bankroto administratorius paaiskino, kad turėtume stoti į bendrą kreditorių eilę. Sąskaitos areštuotos,tikimės, kad pinigai dar areštuotose sąskaitose. Manyčiau, jog tai nėra iš ūkinės komercinės veiklos atsiradę mokėjimai?Kaip manote,kokia galimybė susigrąžinti pinigus? Ar kreiptis reiktų į apygardos teismą, iškėlusį bankroto bylą? (raštu bankroto administratorių informuosime)

2009-05-29 10:32
Išsiųsti pranešimą Morkūnas ViliusMorkūnas Vilius,
G.Petrauskienės I.
Nuo ko pradeti skolos isieskojima uz transporto paslaugas sumos nedideles

2009-06-09 10:11
Išsiųsti pranešimą Tarantová SvetlanaTarantová Svetlana,
Česká Spedice Automobilových dopravců
Dobryj den! Posovetujte pozalujsta, takaja situacija: rabotali s odnoj firmoj iz estonii,kotoraja nam neoplatila perevozki , podali v sud , resenie suda v nasu polzu. Teper uznali cto firma bankrot (v cargo.lt necislitsja)i deneg jakoby net, xotja direktor prodaet teze gruzy pod drugoj firmoj i prodolzaet obmanyvat... Sucestvuet dogovor Cessija,gde mozet dolg kupit zakazcik, kak postupat , cto dlja etogo nuzno? esli uze nepozdno? Zaranee blagodarju za otvet. e-mail:svetlana@csadhk.cz

2009-06-11 13:18
Išsiųsti pranešimą Ушаков АлександрУшаков Александр,
Ушаков А.Г.
Нам нужно взыскать долги с фирмы "PRIMELINK".Могли бы вы взяться за это дело?Если нет,то может подскажите контактные данные того,кто этим занимается?

2009-06-12 17:19
Išsiųsti pranešimą Remeika ArtūrasRemeika Artūras,
Kotrava
Ar būtu galima atgauti pinigus tiesiai iš užsakovo už pervežimus apeinant bakrutuojančia ekspediciją.Užsakovas pilnai su ekspedicija dar neatsiskaitė.Pagal turimus duomenis ekspeditorius paskutiniu laiku mulkino vežėjus ir net nesiruošė su jais atsiskaityti.Ačiu už atsakymą.

2009-06-23 16:14
Išsiųsti pranešimą Vadims PopenkoVadims Popenko,
VP Lines
Kak proveritj podlinostj kompanii i ee VAT nomera v Germanii?

2009-06-29 11:21
Išsiųsti pranešimą Norkiene VidaNorkiene Vida,
Vinorda
p.Reda vakar rasiau jums i email,tai prie to pacio dar noreciau paklausti, O gal galetumete,parasyti kaip turetu atrodyti sablonas tos .."reikalavimo perleidimo sutarties.."ir ar butinai turi buti visu triju saliu parasai .Busiu dekinga

2009-07-02 10:45
Išsiųsti pranešimą Кремень ВасилийКремень Василий,
Белаславтранс
как по названию компании найти ее в списке?

2009-07-08 12:08
Išsiųsti pranešimą Svajunas ŠaltisSvajunas Šaltis,
Baltprim
paviešinta pervežimo sutartis svetainėje www.cargo.lt, kurioje yra konfidinciali informacija (klientas, kaina ir kita inf.) Ar tai teisėta? Kokių veiksmų turime imtis prieš įmonę paviešinusią mūsų sutartį.

2009-07-09 16:20
Išsiųsti pranešimą Teteris JurijsTeteris Jurijs,
Ruscargo Logistic
DOBRIJ DENJ. PODSKAZITE KAKOGO NIBUDJ OPITOM PROVERENNOGO JURISTA V LATVIJI PO SPORNIM VOPROSAM PERVOZOK.

2009-07-13 11:27
Išsiųsti pranešimą Vitalijus ChnykinasVitalijus Chnykinas,
Žaliasis kiemas
kaip galima nubausti del tičinio bankrota kokios dokumentus ar pareškos priduoti ir kur. Ne seniai bankruotavo viena ekspedicine įmone po kelių menesiu atsidaro kita su tais pačiais žmonemis ir po puse metu vel bankruotavo kaip galima su jais kovoti ir apsunkinti jam gyvenima kad jie tuoliau taip ne darytu

2009-07-20 18:51
Išsiųsti pranešimą Oskars SeilisOskars Seilis,
Emila Ekspedicija
Dobrij den kak latvijskaja firma mozet cerez sud litve podat na dve firmi katorije dumajet sto nenado platit dengi za perevoskami. Budem zdat vas otvet na emilaekspedicija@inbox.lv

2009-07-27 08:27
Išsiųsti pranešimą Tokareva ZannaTokareva Zanna,
Mitra logistika
Dobrij vecer ! Litovskij perevozcik UAB JUMBO TRANSPORT poterjal gruz kotorij vezjot mne na tamozennij sklad AGROAPGADE. k komu v Litve ili Latvii mne nado obratitsja i zajavitj o propaze gruza ?

2009-07-29 16:03
Išsiųsti pranešimą Maksimovs SergejsMaksimovs Sergejs,
Ekos-m
Ситуация: Мы как посредники(эксепедиторы) организовывали перевозку и заказали транспорт у коллег(тоже экспедиторов), которые в свою очередь заказали машину у транспортной компании. Транспортная компания забрала груз и скрылась-(Мошенники). Прошло уже 40 дней после планируемой даты доставки груза. Подскажите кто и у кого имеет право требовать компенсацию за утерянный груз? В ЦМР конвенции 20 статье говорится: "персона, у которой есть право предъявлять требования". У кого есть право предъявлять требования?

2009-07-30 09:51
Išsiųsti pranešimą Indre CesiulyteIndre Cesiulyte,
MTL GROUP
Laba diena, Esame ekspedicine kompanija, uzsakeme krovinio pervezima ir iskrovimo vietoje (krovinio gavejo sandelyje) ant mashinos uzkrito kranas. Buvo iskviesta policija ir uzregistruotas ivykis. Vezejo mashinos priekaba nebuvo apdrausta. Kranas ir darbai taip pat.Kas turetu atlyginti zala ir ar musu imone turi dalyvauti aiskinantis sia situacija? Aciu uz atsakyma.

2009-07-30 14:21
Išsiųsti pranešimą Jurkaitienė ZinaJurkaitienė Zina,
Algirdo Jurkaičio įmonė
Penktadieni turejom pasikrovima Vilniuje.Masina rusu-latviu pasienyje ilgai negalejo pravaziuoti.Velavom i pasikrovima.Ryte apie velavima pranesiau uzsakovui.Uzsakovas pasake, kad musu masinos telauks iki 14 val.Tada uzsakovas paima kita vezeja ir pareiskia, kad mums bus pretenzija uz masinos nepateikima.Nors uzsakovas paeme kito vezejo masina ir krovinys buvo pakrautas.Motyvuoja tuom, kad kitas vezejas buvo 50 e brangesnis. Klausimas-ar turi uzsakovas teise israsyti pretenzija?

2009-08-03 16:52
Išsiųsti pranešimą Kvaraciejus TomasKvaraciejus Tomas,
Ventus Maris
Butu naudinga isgirsti advokato komentara del saliu, vykdanciu tarptautini pervezima, atsakomybes ir terminu. 2008 08 19 musu uzsakymu vezejas pasikrove krovini, pradejes kalione sustojo nesaugomoje aiksteleje nakciai, kur buvo pavogta dalis krovinio. Nuostolio suma ivertinta sugrizus i uzsakovo pakrovimo vieta 2008 08 22. Uzsakovas elektroniniu pastu informavo, kad laiko mus atsakingais del nuostolio. Mes 2008 11 20 pateikeme pretenzija vezejui. Veliau uzsakovo draudimo kompanija bendravo su vezejo draudimo kompanija, taciau draudejai del nesaugomos aiksteles pavadino ivyki nedraudiminiu. Iki sio momento nei vezejo kompanija, nei musu imone nera gavusi kliento draudejo galutines pretenzijos ir saskaitos (beveik metai). Ar yra tokia rizika, kad uzsakovo draudimo kompanija ir veliau gali musu imonei pateikti ieskini nuostolio sumai, o mes busime prarade tokia galimybe isieskoti is vezejo del vieneriu metu senaties termino pagal CMR konvencija?

2009-08-04 10:17
Išsiųsti pranešimą Kobzeva LjudmillaKobzeva Ljudmilla,
Lakotrans
ув.Реда Вы отвечаете только на литовском языке или даете консультации на русском тоже? Послала вам на майл 4.08.09 описание нашей провлемы и прикрепила все сопутствующие док-ты.Ответа нету.Может до вас не дошло? Сообщите пожалуйста.

2009-08-05 19:22
Išsiųsti pranešimą Artjomova TatjanaArtjomova Tatjana,
Grin Lait
Skazite pozaluista kakie dokumenti nuzno podgotovit v sud, po litovskim zakonam,i nakakom jazike,na litovskuju komponiju kotoraja ne oplachivaet schet.

2009-08-06 10:28
Išsiųsti pranešimą Titko StanislavsTitko Stanislavs,
Vaidens
Добрый день.Может можете помочь с подготовкой документов на взискание долга.У нас есть должники в Каунасе и в Клайпеде.Или может посоветуете ваших коллег кто может занятся нашим вопросом.Мы Латвийская компания.Заранее благодарим за ответ.

2009-08-06 10:38
Išsiųsti pranešimą Artjomova TatjanaArtjomova Tatjana,
Grin Lait
Добрый день. Подскажите, пожалуйста, в какую адвокатскую контору в Клайпеде можно обратиться по вопросу возбуждения дела о неоплате счёта. Может ли ваша фирма заняться этим вопросом? Компания-неплательщик находится в Клайпеде. Все досудебные меры нами были приняты (звонки, официальные претензии, письменные предупреждения о передаче дела в суд и т.д.). Результата не дали. Бухгалтер компании только отвечает, что когда-нибудь вам обязательно заплатим.

2009-08-06 11:03
Išsiųsti pranešimą Grišmanauskas EgidijusGrišmanauskas Egidijus,
Envesta
Gal galite rekomenduoti, kas galėtu padėti išsireikalauti skolą iš įmonės, kuri randasi Baltarusijoje?

2009-08-07 12:24
Išsiųsti pranešimą Zotova SvetlanaZotova Svetlana,
Ansvet
Skazite,pozalujsta,kakie nado predprinjatj dejstvija, cto bi najti ZAO"Europe Side Transport"? U menja na rukax 1 scet po pervozke,no uze oni ne otvecajut!!!Vistavleno 4 sceta,im zaplatili,no stavka bilazavishena!!! No xotja bi polucitj denjgi Kak s Vami mozno svjazatjsja? Svetlana +37129225611

2009-08-07 13:31
Išsiųsti pranešimą Urbas MantasUrbas Mantas,
Meritus kelias
Laba diena, Norėjau pasiteirauti kaip geriausiai elgtis tokioje situacijoje. Klientui iškelta restruktūrizavimo byla. Tačiau sąskaitos išstatytos jau po bylos. tačiau sąskaitų vistiek neapmoka. Ar galime kreiptis į teismą? Ar kreipimosi tvarka įprasta? Dėkoju iš anksto. Mantas Urbas

2009-08-11 10:17
Išsiųsti pranešimą Karamfilov MitkoKaramfilov Mitko,
Nadejda - HZ
Добрий день! Ето компания "Надежда-ХЗ", Болгарии. По поводе опаздание отплата по международная перевозка от м.января 2009г. Компания"ARROWTRANS"VILNUS должни нам сумму размер на 5225 евро . Пожалуйста, дайте нам совет как можем получить етот деньги? С Уважением:Карамфилов Митко тел:+359 361 620 68/69,спосибо

2009-08-11 13:24
Išsiųsti pranešimą Svirko AndrejSvirko Andrej,
Ortima
Нужно внести изменение в ЦМР - поменять номер тягача (поломался, например). Какой документ регламентирует это? Вообще, вправе ли перевозчик вносить какие-либо изменения в ЦМР? Машина едет в Россию, но ТИР еще не открыт.

2009-08-21 16:24
Išsiųsti pranešimą Kirov KrumKirov Krum,
K K Kirof
Здравствуйте, Мне нужно сотрудничество в отношении одного из зарегистрированных компаний в www.cargo.lt, компания называется "PRIMELINK" из Литвы - они задолжали нам деньги, есть ли способ для нас, чтобы найти эту компанию или какой-нибудь способ получить деньги? Болгарский консул в Литве сказал мне, что компания больше не существует и что никто не в офисе - они отказались от него. Можете ли вы дать мне советы, как действовать дальше? Большое спасибо за помощь! С уважением! Здравка Иванова

2009-08-24 14:54
Išsiųsti pranešimą Винник НиколайВинник Николай,
Автоклад
Добрый день! Литовская компания-экспедитор( название пока не буду указывать ) уже больше месяца не производит оплату за выполенную перевозку. На связь выходят,ссылаются на временные трудности. Подскажите, пожалуйста, каковы долны быть мои дальнейшие действия. Заранее спасибо за ответ

2009-08-25 15:44
Išsiųsti pranešimą Винник НиколайВинник Николай,
Автоклад
Добрый день. Подскажите, пожалуйста, как правильно выставить претензию литовской фирме-экспедитору за просрочку оплаты выполненной перевозки. Спасибо за ответ.

2009-08-26 10:08
Išsiųsti pranešimą Kac AleksandrKac Aleksandr,
Bidnis
Добрый день. Мы столкнулись со следующей ситуацией. Когда получили заявку на перевозку от одной литовской компании, нас не устраивала обозначенная в договоре ставка за простой. Мы согласовали по телефону другую сумму, после чего исправили сумму в заявке и только тогда поставили подпись и свою печать, отправив подтверждённую заявку заказчику. Перевозка получилась сложной, из-за проблемности груза и неправильном заполнении клиентом некоторых документов были простои и на границе, и на таможне в Питере. Всего 10 дней простоя. Этот простой и сумма за него была согласована по телефону с клиентом. Мало того, клиент даже согласился оплатить простой до выставления основного счёта. Мы послали счёт за простой, но он не был оплачен. После окончания перевозки мы выставили общий счёт, но и с его оплатой заказчик очень тянул и в конце концов оплатил лишь фрахт, без простоя вообще. Телефонные переговоры ни к чему не приводят. Заказчик утверждает, что никакие исправления в заявке его не интересуют. Мало того, даже без исправлений сумма получается гораздо больше той, которую он согласен оплатить. Претензию мы уже отправили. Подскажите, пожалуйста, какими должны быть наши действия в дальнейшем.

2009-08-28 11:26
Išsiųsti pranešimą Vidas BakanasVidas Bakanas,
Transdiga
Laba diena, Ar teisetas ir pagristas butu bankroto adminstratoriaus reikalavimas susimoketi VISA skola bankrutuojanciai imonei, kai abi imones turi viena kitai ir debitoriniu, ir kreditoriniu finansiniu isipareigojimu, taciau nera jokio pasirasyto skolu suderinimo akto, o del savo skolos "stot i eile" su visais kreditoriais?

2009-08-31 13:05
Išsiųsti pranešimą Balogh OlgaBalogh Olga,
OL-Logistics
Добрый день! Мы - венгерская экспедиционная фирма "OL-Logistrics",19.06.2009 г. предоставили эстонской фирме "VOLTREDO"(руководитель Александр Эвус) две венгерские фуры для перевозки груза из Выборга (RU) в Скопье (Македония). Грузы доcтавили, счета с СМР отправили заказчику на оплату.28.07.2009 г. позвонил г.Эвус А. и сказал,что деньги переведены и попросил еще 2 машины из Таллина на Венгрию (Balkany).Мы предоставили. Деньги так и не пришли. Теперь за 4 перевозки "VOLTREDO" должны нам 5400 Евро.На наши звонки и письма никакого ответа нет и денег тоже нет. Что делать,пожалуйста ,подскажите. С уважением,Ольга Балог e-mail: balolga@fibermail.hu

2009-08-31 16:27
Išsiųsti pranešimą Frolova RaisaFrolova Raisa,
Toleksa
Ar galima pateikti pretenzija vezejui jegu krovinio dales trukumas paaiskejo tik vairuotojui su trnsporto priemone pasisalinus is iskrovimo vietos?

2009-09-02 13:07
Išsiųsti pranešimą Jaroslavas JonuškaJaroslavas Jonuška,
Laodika
Norejau paklausti, jei mums skolinga imone "A", o mes skoligi imonei "B". Savo ruoztu imone "B" skolinga imonei "A". Gaunasi skloninku ratas. Imone "A" yra dingusi, neatsiliepia joks imones kontaktinis asmuo. Ar galime su imone "B" pasidengti skola be "A" imones rastisko sutikimo, kadangi jos gauti is ju neimanoma, nes nepavyksta susisiekti? Dekoju.

2009-09-03 13:39
Išsiųsti pranešimą Buinauskas SigitasBuinauskas Sigitas,
S.Buinausko įmonė
Kaip dokumentaliai sutvarkyti ,kad būtų galima pinigus gauti iš tarpininko- ekspeditoriaus o ne iš skoliniko ekspeditoriaus,kuris mums nesiruošia mokėti pagal pervežimo sutartį?Pinigai šiuo metu už šį pervežimą yra pas tarpininką-ekspeditorių

2009-09-07 14:32
Išsiųsti pranešimą Titko StanislavsTitko Stanislavs,
Vaidens
Dobrij denj. Mozete pomocj v podgotovke dokumentov dlja suda v otnosenii UAB"AJ Pervezimaj" Zaranee blagodarim za otvet.

2009-09-08 15:05
Išsiųsti pranešimą Wachtler IrinaWachtler Irina,
Вахтлер
Здравствуйте, о фирме UAB "ArrowTrans" неоднократно писала как о большом кредиторе.Ситуация следующая: мы выиграли суд в Вильнюсе где признали что эта фирма должна в течение 20 дней оплатить нам 1850Евро. Вышел судебный приказ, который никак пристав не может вручить директору, из-=за того что ни по фактическому ни по юридическому адресу найти их нельзя. В августе сменился учредитель компании.Есть Какие нибудь варианты узнать местонахождение фирмы(или адрес директора), если она не действующая, как делать запрос в центр регистров для получения полной выписки. Может Вы перезаключали договор с этой компанией и можете нам помочь в сообщении адреса нового директора?необходимые документы предоставим.

2009-09-09 14:18
Išsiųsti pranešimą Viktorija DaujotytėViktorija Daujotytė,
Didneriai
12 dienų vėlavome pristatyti krovinį į Ukrainą. Klientas bauduoja ir už du savaitgalius, nors kliento nurodyta muitinė ir gavėjas savaitgaliais nedirba. Klausimas, ar klientas gali išstatinėti baudą, jei nebuvo galimybės nei išmuitinti nei iškrauti krovinio?

2009-09-21 11:51
Išsiųsti pranešimą Misiulis AndriusMisiulis Andrius,
Alanbalt group
Laba diena.Turiu klausimą -Pirkome vilkiką(nauja)-2008 metais.Garantinis.Metų bėgyje -mums pagal garantija remontavo variklį -keturius kartus ( pakeitė viska kas įmanoma).Nepadeda -variklis -naujos kartos-matyt su broku ,o gal nedadirbtas.Ar įstatimiškai -įmanoma gražinti prekė-paradvėjui -ryšium nekokibiškos prekės?

2009-09-23 10:12
Išsiųsti pranešimą Demendžiūnienė VilmaDemendžiūnienė Vilma,
Logibaltika
Laba diena.Susidureme su tokia problema:S.m.sausio menesi ekspedijavome krovini is Lenkijos i Vokietija.Uzsakovas-Lenkijos imone,Vezejas-Lietuvos imone.Po pervezimo Vezejas mums pristate PVM SF ir CMR-a,kuriame buvo atzymeta,jog nedidele dalis krovinio buvo sugadinta,taciau jokia pretenzija iki sios dienos mums atsiusta nebuvo.Vezejui mes sumokejome sutartyje nurodytais terminais,t.y.s.m.kovo men.Lenku uzsakovas mums neatsiskaite iki siol,o mums pradejus ruosti dokumentus juristams,rugsejo men.gale faksu atsiute pretenzija apie patirta zala.Klausimas:tokiu atveju,per kiek laiko uzsakovas turi pareiksti pretenzija zalos atlyginimui ir,jei Uzsakovas yra teisus nemokedamas mums pinigu uz pervezima,ar galime po tiek laiko pretenzija pareiksti Vezejui?Dekoju uz atsakyma.

2009-09-23 16:04
Išsiųsti pranešimą Коптарь ДмитрийКоптарь Дмитрий,
TR-Auto
Транспортная Компания SRL”TR-AUTO” заключила договор-заявку с компанией NESWAY UAB RB 008 от 18/02/08 на перевозку грузов по маршруту г.Myszkow Polska- г.Djizzak Uzbekistan на две машины DAF CSAH 697/CSAA 733 и DAF CSAH 202/CSAA 786. Согласно этого договора, в установленные сроки, нами, был предоставлен транспорт и своевременно осуществлена перевозка, выполненная качественно и в срок, о чем свидетельствуют печати получателя груза, в предоставленных CMR накладных.На основании договора-заявки RB 008 от 18/02/08 , сумма фрахта составляет 11200,00 ЕВРО за две машины, была перечислена частичная сумма 5600 Евро за одну машину, а за другую так и до сих пор не погашены долговые обязательства, где срок оплаты по договору закончился 25.03.09, и сумма долга составляет 5600,00 ЕВРО. Просим Вас дат ответ по возможности взыскания долга с данной фирмы.По возможности выслать нам договор на ваши услуги и тариф. Все документы вышлем на ваш электронный адрес.Ждем вашего скорейшего ответа.!!

2009-09-29 14:35
Išsiųsti pranešimą Daniel PopaDaniel Popa,
Alaska Trans
Ich suche eine firma fon Lithuania , Vilnius , Liudvinavo 1b , Vilnius . Die nahme von der Firma ist Transdeal . Ist noch diesse firma auf den markt oder wahr eine falschung ? Meine telefon nummer ist 0040-753 950 451 oder meine mail ist pppp69d@yahoo.de Ich hab 1.300 EUR zu kessiren von diesse firma . Danke

2009-10-21 21:45
Išsiųsti pranešimą Čiapas ŠarūnasČiapas Šarūnas,
SKY Group
Laba diena, gal galetumete rekomenduoti imone ar zmogu, kas galetu Latvijoje parengti dokumentus teismui del latviskos įmonės skolos mūsų įmonei. Dekui

2009-10-23 14:58
Išsiųsti pranešimą Rasa TamasauskieneRasa Tamasauskiene,
Femida
Laba diena, gal galetumete rekomenduoti imone kuri uzsiimtu Slovakijoje dokumentu paruosimu teismui del Slovaku įmonės nemokumo uz transporto paslaugas musu imonei. Aciu

2009-10-27 16:06
Išsiųsti pranešimą Sedzius RolandasSedzius Rolandas,
Lit transa
Turiu klausimely toky jums. Samdziau viena firma kad suekspedijuotu krovinuka. Is vokietijos y lietuva. Pasamdziau firma ji ta krovinuka parveze. kaip ir viskas grazu praejo gal 2 ar 3 savaites po vezimo as dar nei cmr neturiu nieko. jis man skambino ir sako labai reikia pinigeliu ar galite pamoketi as jam sakau ar prasiusk cmr ir saskaita nes to vezimo nieko neturime ziuresime jis prasiunte man tuos cmr ir cmr atzymeta buvo kad buvo apgadintos prekes ir pazeista pakuote. Jis pasake kad ten smulkmena. As jam padariau tuos pinigelius ir su cmr issiunciau vokietukui saskaita. ja vokietis grazino bet cmr pasiliko o ant saskaitos prirase kad kolkas pinigu nemokes kol neissiaiskins apgadinimu. Tos firmos turiu dar viena saskaitele nemoketa. Ar as galiu uzlaikyti mokejima kito vezimo. Labai aciu uz issamu atsakyma. Geros jums dienos.

2009-11-03 09:01
Išsiųsti pranešimą Кремень ВасилийКремень Василий,
Белаславтранс
после того, как хозяйственный суд Беларуси вынес решение в отношении субъекта Литвы, куда нам направляться для исполнения этого решения? надо ли перевод? Спасибо за ответ (если получим), ОДО "Белаславтранс", зам. дир. Папко Василий

2009-11-11 14:02
Išsiųsti pranešimą Vytautas BurbaVytautas Burba,
Travedus
Laba diena. Norėjau paklausti, nuo kada įsigalioja PVM sąskaitos apmokėjimo terminas? Konkrečiu atveju ant užsakymo parašyta taip: "APMOKĖJIMO TERMINAS: per 45 darbo dienas po CMR (2vnt.) ir sąskaitos originalų gavimo." Pirmoji sąskaita, už krovinio pervežimo paslaugas, buvo išrašyta ir išsiūsta rugsėjo 10-tą dieną. Vėliau užsakovas gražino sąskaitą, kaip netinkamai išrašytą. Kadangi dalis krovinio buvo vėliau exportuojama į Rusiją, todėl už dalį pervežimo turėjome pagal užsakovo nurodymus sąskaitą išrašyti su PVM=0%. Užsakovo teigimu, pataisytą saskaitą jie gavo kito mėnesio (spalio) 13-tą dieną. Todel apmokėjimo terminą pradėjo skaičiuoti būtent nuo šios dienos. Ar taip ir turėjo pasielgti užsakovas?

2009-11-13 15:37
Išsiųsti pranešimą Frolova RaisaFrolova Raisa,
Toleksa
Rašiau anksčiau del AB"KKL".Kaip minėjau anksčiau AB"KKL" buvo iškelta restrukturizavimo byla (2004/11/29 ).Pagal "Restrukturizavimo plano metmenis" buvo numatyta atsiskaityti su kreditoriais 4 metų laikotarpiu.t.y. iki 2008/11 mėn. Atsiskaitymo nesulaukėm ir šiais metais 2009/10/31 išsiuntėm raginimą dėl skolos apmokėjimo.Gavom atsakymą,kad procesas dar nepasibaigė dėl pasikeitusių pozicijų vieno iš didžiausių kreditorių ir,kad reikia dar laukti.Ar pakanka tiktai AB"KKL" rašto apie nepasibaigusį restrukturizavimą?Ar turim ir galim vėl kreiptis į teismą? Nes AB"KKL" atsakymas (atsiustas el.paštų)mūsų netenkiną.

2009-11-17 16:55
Išsiųsti pranešimą Rokas LajauskasRokas Lajauskas,
Merata
Buvo sudaryta sutartis, pagal ja Vokietijos imone isipareigojo aprupinti musu imones vilkikus darbu uz nustayta i kaini. Del tik jiem zinomu priezasciu keleta pervezimu ikainiai buvo sumazinti. Normaliu paaiskinimu taip ir nesulaukem. Nutraukus sutarti su kompanija, laukiam pinigu kurie yra mokami nedidelem dalim ir vis atsiunciamos saskaitos neva uz nepaimtas paletes ar velavimus taip bandydami sumazinti Musu uzdirbtus pinigus. Velavimu nebuvo (CMR laikas nera nurodytas kada masina atvyko, bet masinose yra sumontuotos sekimo sistemos). Del palleciu uzsakymuose buvo pazymeta kad bus keitimas, nors vairuotojui uzsiminus del keitimo iskrovimuose nieks nieko nezinodavo. Uzklausus vokietijos vadybininko jis atsakydavo nieko nezinas. Dabar siuncia saskaitas. Ar verta kreiptis i teisma, ar tik patirsim dar vienas islaidas. Beja sutarti yra nurodyta kad visi gincai sprendziami vokietijos teismuose. Kaip geriau elgtis? Aciu

2009-11-23 17:48
Išsiųsti pranešimą Kurmytė DovilėKurmytė Dovilė,
Verslo paslaugų administravimas
Girdėjome, kad užsienio valstybėse yra galimi teismo procesai, kuriuose vežėjas gali apginti savo interesus prieš užsakovą, kai kyla klausimas dėl nuostolių atlyginimo, o situacija - ginčytina (sakykim, nesaugomos aikštelės), prašydamas teismo tik nustatyti, ar vežėjo veiksmai yra tyčiniai, ar ne, tam pačiam procese nekeliant klausimo dėl konkrečios nuostolių sumos sumokėjimo krovinio savininkui. Gal žinote, kokiose valstybėse tokie procesai galimi, ar įmanoma Lietuvos vežėjams jais pasinaudoti ir - ar galimi tokie procesai Lietuvoje?

2009-12-03 15:18
Išsiųsti pranešimą Trinkūnas AlgisTrinkūnas Algis,
Agrenta - A.Trinkūno agroservisas
Gerb.advokate noriu jusu paklausti,kaip traktuoti ir kokia nuobauda galiu paskirti vairuotojui kuris turejo tarp siu svenciu pasikrauti krovini Lietuvoje nuvezti i uzsieni ten issikrauti-pasikrauti ir grizti i Lietuva.Taciau jis to samoningai nepadare.

2009-12-31 09:20
Išsiųsti pranešimą Vasileva KameliaVasileva Kamelia,
Гопет Транс
Dear all, I need your support. We are looking to find Cash Flow company or lawyers conected with collecting of debts in LT. There is a LT company called UAB Vilniaus Konstrukcija which own is a big amount of money. What we suppose to do in order to start a procedure? Thank you in advance, Kamelia Vasileva

2010-01-07 15:00
Išsiųsti pranešimą Сорока ВладимирСорока Владимир,
Сорока В.К.
Между компанией UAB "SINTRAS" (Radvilu dvago g. 46-12, LT- 48347 Kaunas) и перевозчиком ИП Сорока В. К. 08 июня 2009 года заключен двусторонний договор одноразовый транспортный заказ на перевозку груза. Согласно условий данного договора погрузка была осуществлена 17.06.2009 г. по адресу: Испания, E-08184 и груз доставлен в срок до 23.06.2009 г. по адресу: Россия, г. Тверь. Оплата должна была быть произведена в течение 45 календарных дней со дня предоставления счета и оригиналов CMR. Все условия настоящего договора Перевозчиком выполнены в полном объеме и в установленные договором сроки: перевозка совершена, оригиналы документов, подтверждающих совершение перевозки - CMR, счет высланы по адресу фирмы UAB "SINTRAS", указанному в договоре, что подтверждается корешком международного почтового отправления ЕА057137995RU от 04.07.09 г. Оплата вышеуказанной перевозки, произведенной ИП Сорока В. К. ,фирмой UAB "SINTRAS" не произведена до настоящего момента Все указанные в договоре номера телефонов данной фирмы не отвечают. Претензионное письмо, высланное на адрес данной фирмы, вернулось. Cумма долга составляет 3320,00 ЕВРО. Просим Вас дать ответ по возможности взыскания долга с данной фирмы. По возможности выслать нам договор на ваши услуги и тариф. Все документы вышлем на ваш электронный адрес. Ждем вашего скорейшего ответа!

2010-03-01 16:06
Išsiųsti pranešimą Vitalijus ChnykinasVitalijus Chnykinas,
Žaliasis kiemas
Buvo pervežtas prekes ,pristatitas, ekspeditorius gavo saskaita ,klientas ta vežima ekspeditoriui apmokejo viso 4 vežimais ,su musu firma ne atsiskaityta, turim teismo nutarti del skolos pripažinimo nunešem anstoliam bet išeškuoti kol kas nera galimibes ar imanoma iškelti ekspeditoriui baudžiamoji byla del svetimo turto pasisavinimo

2010-03-12 17:57
Išsiųsti pranešimą Анацко ОлегАнацко Олег,
БелЛогатекс
Посоветуте професиионального юриста в Риги для подготовки иска! !

2010-05-17 11:48
Išsiųsti pranešimą Galina DaugnorienėGalina Daugnorienė,
Antano transportas
Gal turite kolega - jurista Ukrainoje ? Musu situacijos esmė :Černigovo muitinėje 2010-04-13. yra sulaikytas mūsų įmonės automobilis VOLVO ACS 618 / BR 383 su kroviniu ADA – super , kodas - 3811 190000 su TIR knygelė GX 63269509. Vežimas buvo vykdomas maršrutu Tambov ( Rusija) – Vilnius, Vinges terminalas – Kiev ( Ukraina) , užsakymas krovinio gabenimui buvo gautas iš UAB „ Sagita“ . Su UAB „ Sagita“ pradėjome dirbti nuo lapkričio mėnesio 2009 m. Pagal UAB " Sagita" direktoriaus Dariaus Jakševičiaus užsakymus krovėmės Rusijoje Tambove ( gamykla Pigment ) - su mūsų įmonės CMR ( , dokumentuose gavėju buvo Panamos įmonė, kurią atstovavoUAB „ Sagita“ direktorius Darius Jakševičius ) , paskui su kroviniu važiavome i Vilnių i Vinges terminalą – ten buvo perrašomi CMR - blankus Vinges terminalui duodavo Darius Jakševičius , Vinges terminale buvo vykdomas pardavimo – pirkimo sandoris ,( išrašomi kiti invoisai ) ir nuo Panamos įmones siunčiamas krovinis i Ukrainą. Nuo 2010-4-13 mūsų mašiną yra sulaikyta muitinės poste Novye Jarolaviči ir iki šiol stovi areštuota su kroviniu Černigovo muitinėje Ukrainoje , reguliariai skambinome Ukrainos pareigūnams ( tel 380 462 625658 Saverskij arba Kazačenko ), bet nėra jokių paaiškinimu, kada mes galime atsiimti savo autotreilerį ir dokumentus. Puspriekabe BR 383 yra DnB Nord banko nuosavybę, už kurią kiekvieną menesį mokam lizingo įmokas. UAB „ Sagita „ direktorius slapstosi.

2010-06-30 15:59
Išsiųsti pranešimą Marius JanaščiusMarius Janaščius,
Keltra
Paemem krovini is Lv imones SIA ,, CP Logistic". Vezem kroviny Vokietija - Latvija. Kroviny pristatem i Riga( pagal uzsakyma). Po savaites, mus surado tiesioginiai uzsakovai krovinio, nes krovinys turejo eit i Maskva, galutini tiksla nepaseke. SIA, ,CP Logistic" dingo( kartu su krovinio). Telefonai visi isjungti. Kadangi tarpine grandine buvo Estu imone, Estijos prokuratura informuota. Ka mum siuo atveju daryt? Kur reikia kreiptis?

2010-07-06 09:46
Išsiųsti pranešimą Motiejauskas DariusMotiejauskas Darius,
K.Motiejausko T.P.Į.
Laba diena. Per SIA AB Transervice Latvijos imone pravezem krovini. Praejus terminui atsiskaityti bandem jiems prisiskambiti, tai visi telefonai isjungti i emeilus neatraso. Ar yra kazkokios galimybes dar juos prigauti ar jau palaidoti pinigeliai? Nors mano ziniomis jie turi ar bent jau turejo nuosava transporto parka.

2010-07-14 16:38
Išsiųsti pranešimą Stelmokas LeonasStelmokas Leonas,
Stelmokas Leonas
Fizinis asmuo nuomoju krovinini automobili 7490 bendra mase firmai kurioje dirbu vairuotoju produkcijos isvezimui Lietuvoje, ar reikalinga lizenzija. aciu uz atsakymus.

2010-07-30 22:19
Išsiųsti pranešimą Zalanskas AudriusZalanskas Audrius,
Logistika Jums
Sveiki. Sakykit prasom, kokia atsakomybe nesa vezejas, jei tiesiogiai susisiekia su krovinio siunteju ir bando uzmegzti kontaktus, bei kamantineja, kam jie moka, kiek moka ir pan.

2010-09-01 00:03
Išsiųsti pranešimą Vaičiulaitis SimonasVaičiulaitis Simonas,
Gintauto Večkio įmonė
Laba diena, avarijos metu sugadinau krovinį, siuntėjas teigia, kad krovinys visiškai netinkamas naudoti, tačiau man atiduoti to netinkamo krovinio nesutinka, o dar prašo atlyginti nuostolius už utilizavimą. Siuntėjas teigia, neva neatiduoda krovinio su savo prekiniu ženklu tretiesiems asmenims. Bet aš pardavinėti juk nesiruošiu, panaudočiau savoms reikmėms. Mano supratimu, jeigu nuostoliai atlyginami visiškai, krovinys turėtų priklausyti man. Noriu paklausti koks įstatymas reglamentuoja tokius dalykus?

2010-09-09 15:55
Išsiųsti pranešimą Keppler AndreKeppler Andre,
Adlersberg Intertrans
С отправителем груза (заказчиком) не было оговорена замена паллет (поддонов). При разгрузке получатель поставил штамп в CMR на французком языке, что шофёр забрал пустые паллеты (поддоны) после разгрузки, на что шофёр не обратил внимания. Паллеты конечно он с собой не забирал. Заказчик выставил нам счёт за паллеты (поддоны), так как получатель груза утверждает, что шофёр забрал паллеты. Имеет ли право заказчик с нас снять стоимость паллет?

2010-10-14 12:58
Išsiųsti pranešimą Kuzmina VioletaKuzmina Violeta,
Baltik sistem
Добрый день. Согласно договору от компании Baltic Wood Service № BWS 791 P от 07.06.10 наша фирма обязалась перевезти груз из Латвии в Германию. В данном договоре в графе груз указано - деревянные изделия до 24 т. По ходу движения водитель почувствовал, что машина явно перегружена. Об этом мы сообщили директору компании Baltic Wood Service Андриусу Петраускису, и было принять обоюдное решение взвесить состав. Доехав до первой круглосуточно работающей станции по взвешиванию, водитель взвесил состав. В результате общий вес составил 44 т 250 кг, что превышает максимально допустимые нагрузки на дорожное полотно. Об этом экспедитор нашей фирмы сразу же сообщил Андриусу Петраускису, но инструкций по дальнейшим действиям мы так и не получили. Далее наша компания приняла меры, которые представлялись нам наиболее выгодными в интересах лица, имеющего право распоряжаться грузом. Лишний груз был выгружен на таможенном складе в г. Даугавпилсе. Остальной груз, весом 24 т. был доставлен получателю в Германии в срок, оговоренный в договоре. Есть штамп получателя в цмр. После выполнения перевозки, мы выставили счет, согласно договору за транспортные услуги в размере 950 евро, плюс 150 евро за дополнительные расходы - взвешивание и выгрузка груза. Компания Baltic Wood Service оплачивать счет отказывается и требует оплатить им 1730,60 евро за якобы утерянный груз. На данный момент мы два раза высылали предупреждения об оплате счета, а так же два разъяснительных письма с описанием ситуации и просьбой забрать груз с места хранения. Первое письмо было выслано непосредственно в адрес компании, второе их адвокату Мариусу Румшасу - ADVOKATO MARIAS RUMSO KONTORA. Мы просим Вас дать нам информацию о наших дальнейших действиях - а именно 1. Что нам делать с грузом, который до сих пор находится на таможенном складе? 2. Как нам добиться оплаты счета, выставленного 14 июня 2010 года? 3. Как реагировать на письма с требованием выплатить 1730,60 евро

2010-10-14 16:30
Išsiųsti pranešimą Jonutis TomasJonutis Tomas,
Ošupis
Gerb. ponia advokate, Mūsų įmonė užsakė iš UAB “X” sunkvežimį krovinio pervežimui iš Lietuvos i Prancūziją. Užsakyme kroviniui pervežti nurodėme iškrovimo data: 2010-10-07. Tačiau UAB “X” pavėlavo pristatyti krovinį 4 paras (pristatė tik 2010-10-11d). Taip pat UAB “X” vadybininkė reiso metu teikė neatitinkančią tiesos informaciją apie tai, kada automobilis atvyks į iškrovimo vietą. Užsakyme yra numatyta bauda “už kiekvieną pavėluotą į pakrovimą/iškrovimą dieną- bauda 200Lt. ” Pareiškus UAB “X-ui” finansinę pretenziją (800 Lt) , jie ją atmetė teigdami, kad “Tarptautinio krovinių vežimo keliais sutarties konvencijos (CMR) 23 str. 5 dalis numato, kad tuo atveju, kai pristatymo terminas viršyjamas, vežėjas privalo kompensuoti nuostolius tik tada, kai pagal sutartį įgaliojimus turintis asmuo įrodo, kad dėl to buvo padaryta žala. Kad su pretenzija nepateikėme jokių žalą pagrindžainčių dokumentų “, “taip pat pagal CMR 41 str. 1 dalį, visi susitarimai, kuriais tiesiogiai ar netiesiogiai nukrypstama nuo CMR konvencijos (taigi ir nuo 23 str. 5d ) laikomi negaliojančiais”. UAB “X-ui “ buvo išsiųsta pakartotina pretenzija, prie kurios buvo pridėta mūsų imonei iškelta finansinė siuntėjo –užsakovo pretenzija, kaip įrodymas, kad dėl uab “X-o” pavėluoto krovinio pristatymo patyrėme žalą. Tačiau uab “X” vėlgi atmetė mūsų pretenzją, būktai tai nėra UAB “X-o” padarytos mūsų įmonei žalos įrodymas. Ar teisėti UAB “X” veiksmai pakartotinos pretenzijos atveju? Kaip mums reikėtų pateikti šiuo atveju pretenziją , kad UAB “X” atlygintų mums dėl sutarties nekokybiško vykdymo (pavėluoto pristatymo) patirtus nuostolius? Ar reikia dar kokių papildomų dokumentų šiuo atveju, jei užsakovo pareikšta mūsų įmonei pretenzija , kaip mums padarytos žalos įrodymas uab “X-ui” jau yra pateikta kartu su mūsų įmonės jiems reiškiama pretenzija? Galime pateikti turimus dokumentus. Tačiau noretume daryti tai labiau konfedencialai, pavyzdžiui išsiunciant į Jūsų nurodytą e-mail. Tuo pačiu norėčiau sužinoti, kokiu būdu įforminti sutaryse baudas, už vežėjo pavėlavimą į pakrovimą, už vežėjo pavėlavimą pristatyti krovinį, už visišką transporto nepateikimą pakrovimui, taip, kad tai neprieštarautų CMR Konvencijai ir tikrai įstatymiškai galiotų. Pagarbiai, Tomas Jonutis, Direktorius

2010-11-23 09:33
Išsiųsti pranešimą Rimantas MikulenasRimantas Mikulenas,
CL Logistic
Situacija: Perkraudinejant krovini (baldus) muitinės terminale krovikai buvo įspėti, kad nelaipiotų ant dėžių, tuo labiau, kad pastarosios pažymėtos ženklais įpėjančiais, jog viduje trapūs, lužtantys daiktai. Krovikai į įspėjimus nekreipė dėmesio, todėl buvo "įamžinti" nuotraukose. Pristačius krovinį gavėjui (Kazakstane) buvo patikrintos visos dėžės, ant kurių akivaizdžiai matėsi laipiojimo "pasekmės". Vienoje iš Jų rasta sulaužyta baldo detalė. To pasekoje gavome pretenziją, atlyginti žalai. Gavėjas reikalauja padengti žalą pagal viso baldo vertę nurodytą pirkimo sąskaitoje, o baldą mums grąžina. Mes pateikėme pretenziją muitinės terminalui, kurie nesutinka apmokėti už visą baldą teigdami, jog šiuo atveju jie gali nupirkti baldo detalę ir nusiųsti gavėjui. Gavėjas nepriima šio pasiūlymo ir reikalauja padengti žalą ir pasiimti baldą. Kuri pusė šiuo atveju yra teisi?

2011-01-10 16:40
Išsiųsti pranešimą Dominykas GaidulisDominykas Gaidulis,
Translingė
Sveiki, Nesenai Vokietijoje policijoje buvo sustabydas mūsų įmonės sąstatas. Pareigunai įtarė kad vilkikas techniškai netvarkingas, todėl pareikalavo iš musų užstato grynais pinigais ir nuvarė sąstatą į technikinę apžiūrą. Po tech. apžiūros vilkikas buvo paleistas, tačiau vokiečiai nenori gražinti užstato. Norėčiau patarimo kokių vieksmų mums reikėtu imtis?

2011-01-13 09:40
Išsiųsti pranešimą Stonkus VaclovasStonkus Vaclovas,
V. Stonkaus komercinė firma
Gavome privalomąjį nurodyma registruotis atlieku tvarkytoju registre is LR Aplinkos ministerijos Klaipedos regiono Jūros aplinkos apsaugos agenturos. Jie remiasi Atliekų tvarkymo taisyklių(LR AM ministro 2003 12 30 isakymas nr. 722, Žin. 2004,Nr. 68-2381)8.1 punktu ir taisykliu 5 priede C dalis. Jie musu imone priskiria atlieku vezejams, nes kartais vezame jau supakuotas atliekas is atlieku tvarkytojo ju pirkejui. Turime ir AM viceministro paaiskinima, kad musu atveju siame registre nereikia registruotis, ir patys taisyklese skaitome, kad tai ne musu atliekamos veiklos atvejis, bet Klaipedos regiono vadovas aiskina, kad sis paaiskinimas tik rekomendacinio pobudzio ir jie juo nesivadovauja. Galetume persiusti jums rastus. I musu skunda gavome neigiama atsakyma, parasyta, kad toliau tik galime skusti teismui. Kaip toliau elgtis?

2011-01-19 11:48
Išsiųsti pranešimą Gibiete IneseGibiete Inese,
GT4L
Как баротся с работаюшай фирмой, каторая проста неплатит?

2011-02-20 11:58
Išsiųsti pranešimą Вячеслав ХлынцевВячеслав Хлынцев,
Хлынцев
на границе в лаворишкес требуют электронное подтветждение ветеринарного свидетельства на лит языке ,, как и кто должен это делать?

2011-03-04 10:08
Išsiųsti pranešimą Urnikis GediminasUrnikis Gediminas,
West Trucks
Norejome paklausti kuris teises reglamentas aukstesnis nustatant teismu jurisdikcija - CMR konvencijos 31 str. ar Tarybos reglamento (EB) Nr. 44/2001 23 str. 1 dalis? Sutartyje su klientu yra numatyta teismu jurisdikcija Belgijos teismas, bet jie kreipesi i Prancuzijos teisma nes krovinio gavejas buvo Prancuzijoje. Pagal CMR konvencija jie tai gali daryti, o Tarybos reglamentas draudzia.

2011-03-14 16:45
Išsiųsti pranešimą Andrey BarminAndrey Barmin,
Eleven
Добрый день. Нами был принят заказ на перевозку груза от австрийской компании Х. Компания Х является экспедиционной и имеет дело с австрийским покупателем груза. Мы не являемся перевозчиком и наняли для этого компанию из Литвы Y. Данная компания, оказалась мошенниками. Их целью было украсть груз. О том что груз пытались украсть нам сообщила полиция Литвы, которая задержала частично выгруженный груз в Вильнюсе (груз должен был идти из Риги на Австрию). Груз был взят под охрану на склад полиции на время следственных действий. Для того, чтобы мы могли забрать груз и доставить его до места назначения, владелец груза должен был написать заявление и требование отдать его. Нам много раз звонили из полиции и просили поторопить владельца груза. Потом с нами связался литовский адвокат, который представился представителем австрийской стороны. Далее он (как мы понимаем, т. к нам всех дальнейших действий никто не объяснял) предоставил полиции документы от грузовладельца и груз был отгружен с помощью найденой нами машины и доставлен с небольшими потерями в Австрию. Нами был выставлен счёт заказчику перевозки Х. Сегодня мы получили счёт на сумму около 7000 евро. Где 500 евро была сумма ущерба в результате кражи. От которой мы не отказываемся. И 1500 евро услуги австрийского юриста + около 5000 евро литовского. Мы не согласны с суммой 1500 и 5000 евро, т. к. 1)нас никто не предупреждал об этом 2) данный груз не участвовал в каком-то споре, а был обосновано задержан полицией и по данному факту возбуждено уголовное дело. На сколько данные суммы 1500 и 5000 евро обоснованы в отношении нас. И имеем ли мы право их не оплачивать ? Заранее спасибо.

2011-03-15 17:10
Išsiųsti pranešimą Voitechovic JaroslavVoitechovic Jaroslav,
Gulija
2010 m. UAB "X" ir UAB "Gulija" sudarė ekspedicinę krovinių gabenimo sutartį, kurios pagrindu UAB " Gulija" (vežėjas) įsipareigojo pervežti krovinį iš Lietuvos į Rusiją, o UAB "X" įsipareigojo už suteiktą paslaugą sumokėti sutartą užmokestį. Vežėjas minėtą krovinių gabenimo sutartį įvykdė netinkamai, nes neišsaugojo viso jai patikėto krovinio, krovinio priėmimo metu buvo nustatytas 288 vnt. krovinio (vyno butelių) apgadinimas. Šį faktą įrodo įrašas CMR važtaraštyje bei krovinio priėmimo metu sudarytas aktas, kuris yra pasirašytas krovinį gabenusio vairuotojo. Dėl šių nuostolių krovinio savininkas bendrovė OOO "BRAVO-D" pateikė 200 EUR dydžio pretenziją, o 2011 m. pateikė patikslintą pretenziją dėl 325,44 EUR dydžio nuostolių atlyginimo. Suma už padaryta žalą buvo sumokėta (200,00eur), o dabar po metų išeina, jog 125,44 EUR dar skolingi. Tai po metu dar kokia skolą pateiks. ? ką manote apie tai, tikrai reikia konsultacijos? ??

2011-04-15 11:57
Išsiųsti pranešimą Stepas VasiliauskisStepas Vasiliauskis,
Fautra
Situacija tokia mes vezejai nuvezeme krovini, ir krovinys buvo apgadintas. CMR'e iraso nera kad krovinys pazeistas, foto nuotrauku nera, pretenzijos is gavejo nera tik pretenzija is ekspeditoriaus, kuris turi tik emailu rasyta laiska is gavejo kad krovinys pazeistas. Norejom susimoket ir pasiimt ta sugadinta krovini bet deje krovinys kaskur nukistas ir niekas nezino kur jis. Dabar ekspedicija nori nuskaiciuoti ta suma nuo musu frakto ir to krovinio mums negrazina. Kaip pasielgt? kas siuo atveju teisus?

2011-05-09 13:49
Išsiųsti pranešimą Vojtkuns EdvardsVojtkuns Edvards,
Acdem
Просим порекомендовать фирму по взысканию долга с LT(Вильнюс)компании.

2011-05-12 16:23
Išsiųsti pranešimą Brazlauskas ModestasBrazlauskas Modestas,
Langų gama
Laba diena, pagamintus langus pakrauname užsakovo samdytam transportui (vežėjui), VLN>>MOSCOW užpildomas CMR. Iškrovimo vietoje nustatomi pažeidimai. KLAUSIMAI : Ar realu kad užsakovas pateiks ieškinį (pretenziją dėl gaminių pakavimo/tvirtinimo) gamintojui? Kokie tolimesni veiksmai tvarkant draudimą?

2011-05-31 08:33
Išsiųsti pranešimą Ksenija VoitechovičKsenija Voitechovič,
Raido Logistics
Trumpai nupasakosiu situacija. Mes esam ekspeditoriai. Iš Rusijos gavome užsakymą pervežti Krovinį iš Rusijos į Ispanija. Pasamdėm Estijos vežėjus. Pasirašėm sutartį, kurioje nurodyta, kad vežėjas į pasikrovimą turi atvykti rugpjūčio 03-05 dienomis. Apmokėjimas už paslaugas - 7 dienos po krovinio pristatymo. Vežėjas remdamasis Skype pasakyta fraze, kad krovinys paruoštas į pasikrovimą atvyko rugpjūčio 1d. , kadangi atsilaisvino mašina. P. S. sutarty nurodyta tiksli pasikrovimo data. Dabar vežėjas jau savaite laiko krovinį savo sandėlyje Estijoje, ir netransportuoja krovinio gavėjui į Ispanija. Motyvuoja tuo, kad nepasitiki, kad jam bus sumokėti pinigai ir reikalauja sumokėti išankstinę sąskaitą bei prastovas už dvi dienas. Mes nepripažįstame prastovų, kadangi transportas atvyko savavališkai anksčiau nurodyto laiko. O pasakyta frazė kad krovinys paruoštas, neturėjo tiesioginės reikšmės, kad jį galima paimt anksčiau nurodytos datos. Tai nebuvo patvirtinta sutarty. Taip pat mes negalime sumokėti išankstinės sąskaitos, kadangi suma yra ne maža - 2480eu. Bet mes esam mokūs ir laiku apmokame sąskaitas už pervežimus. Vežėjui buvo išsiųsta pretenzija, dėl krovinio užlaikymo į kuria jis nesureagavo. Galutinis gavėjas laukia krovinio jau šią savaitę. Jis patyria finansinius nuostolius dėl krovinio užlaikymo. Nors pats vežėjas dar teigia, kad nelaiko krovinio, o formuoja mašiną. KLAUSYMAS - kaip mums pasielgti ir teisiškai išspręsti šį konfliktą?

2011-08-17 13:13
Išsiųsti pranešimą Šimkevičius SauliusŠimkevičius Saulius,
Rokteda
Laba diena! Mūsų įmonė išsinuomavo iš kitos įmonės priekaba. Yra nuomos sutartis. Kelių policija Vievyje sustabdžiusi patikrino priekabos kėbulo nr. rado neatitikimą su valstybiniu numeriu ant transporto priemonės. Įmonės vairuotojas buvo nubaustas kaip pažeidęs KET 237 str. ir ATPK 123 str. 3 dalį. Tačiau realiai vairuotojas negalėjo žinoti apie tokius neatitikimus bei realiame gyvenime niekas netikrina kėbulo nr. su tech. pase parašytu. Ar verta būtų skųsti šį nutarimą?

2011-09-21 13:03
Išsiųsti pranešimą Siaudvytiene TomaSiaudvytiene Toma,
Fortuvia
Sveiki. mes esame transporto imone-ekspedicija. 10 27 ekspedijavome krovini is Belgijos i LT. pervezimo sutarti sudareme su latviu imone XX. jie patvirtino uzsakyma, dave masinos nr, atsiunte vezejo cmr, viskas kaip ir grazu. 10 27 pasikrove. 11 02 paklausus ar issikrove (nes tokia iškrovimo data nurodyta sutartyje) buvo atskyta kad viskas gerai, taip. ir atejo 11 08, savaite laiko po išsikrovimo. skambina is issikrovimo vietos ir teiraujasi kada bus pristatytas krovinys, nes jo dar nera. pasirodo krovinio pristatymo vietos imone gavo el. laiska is LT imones YY ir reikalaluja pinigu uz pervezima. pradejus aiskintis situacija gavosi taip- XX ekspedijavo musu krovini kitai latviu imonei ZZ, jie - YY, YY - OO. Krovinys uzlaikytas YY sandeliuose, nes jie nesusisiekia su latviu ZZ is kurio eme krovini, bijo kad ju pinigai nedingtu. Mes siuleme YY susitarti: performinti uzsakymus (anuliavus anuos su latviais), atsiskaityti (sumokant suma kokia tuime sumoketi latviui XX) ir pristatyti krovini, taciau. .. Mes krovini atidaveme uz 1330 eur (1400 su -5 proc) su greitu pinigu apmokejimu, o YY imone is latvio ji gavo uz 1850 eur. nerandame su jais jokio bendru kompromiso nes jie reikalauja savo pinigu sutartu pinigu su dingusi kompanija ir viskas. Klientas jau iesko krovinio, grasina baudomis, teismais ir pan. Ka daryti tokioje situacijoje? Kaip elgtis? Is anksto dekojmae uz jusu atsakyma.

2011-11-09 10:48
Išsiųsti pranešimą Kolyshko ElenaKolyshko Elena,
Kolyshko Elena
zdravstvujte, hotelos by uznac nuzen li dozvol na Rossiju i Kazahstan mashine obscej gruzopdemnoscju do 6500 kg? mashina javljaeca sobstvennoscju litovskoj firmy

2012-02-01 11:00
Išsiųsti pranešimą Stulpiniene LinaStulpiniene Lina,
Linorta
SVEIKI, SITUACIJA TOKIA GAMINTOJAS UZSAKE PERVEZTI KROVINI pas imone X, imone Xpardave krovini imonei B. masina su kroviniu buvo pavogta. Gamintojas krovini yra apdraudes, vyksta ikiteisminis tyrimas. Taciau gamintojas jau dabar reikalauja is vezejo padegti krovinio verte, nesulaukes savo draudimo atsakymo, ar tai teiseta, ir ar turi teise bluokuoti musu imones saskaita?

2012-02-10 12:47
Išsiųsti pranešimą Alisauskas RimasAlisauskas Rimas,
Aldavita
laba diena jeigu velavimas ivyko del masinos gedimo ar gali uzsakovas mazinti kaina?

2012-03-19 10:51
Išsiųsti pranešimą Kazlauskienė LaimaKazlauskienė Laima,
Cargo garant
Tiek CMR-e, tiek Packing List-e nurodyta, kad pakrauta bus 36pll. Už tokį kiekį vairuotojas pasirašė ant abiejų dok. Tačiau pakrovė (apsiriko krovėjas) 37pll, o vežėjas tiek pervežė. Gavėjas CMR-e tik įrašė, jog priimtos 37pll. Dabar, praėjus 2 savaitėms nuo reiso, gauname 300usd baudą, kuri lygiom dalim paskirstoma: pakrovusiam, priėmusiam ir vežėjui- už tai, kad nuvežė 1pll per daug. Kiek kaltės čia vežėjo, kad priėmė mažiau, o pervežė daugiau?

2012-03-22 15:05
Išsiųsti pranešimą Alijeva GalinaAlijeva Galina,
Kraustina
Добрый день, 2011.12.21-2012.12.27 осуществляли перевозку из Италии в РФ. Заказчиком были РФ логистическая компания. В договоре было прописано что после загрузки они должны оплатить часть суммы. Часть суммы они оплатили , но остльная часть (1310 евро) до сих пор не опллачена. (срок уже более 3 мес. ) Претензий никаких к перевозке не было. Скажите, есть ли возможность взыскать этот долг из РФ компании (сами мы являемся Литовской фирмой), и какие документы должны быть, и куда обращаться. Спасибо

2012-03-27 11:06
Išsiųsti pranešimą Адушев ДмитрийАдушев Дмитрий,
Arvon
Musu vairuotojas po reiso negrazino automobilio dokumentus, mativuoja tuo, kad mes tureme apmoketi iskart atlyginima uz reisa. Dabar jisai dirbti negali(pasibaigia Viza). Del to eina prastova. Kaip mes galim grazinti dokumentus, ar mes galim paduoti i teisma del sio incidento.

2012-03-31 20:12
Išsiųsti pranešimą Alisauskas RimasAlisauskas Rimas,
Aldavita
laba diena ar vdi gali tikrinti ir bausti uz vairuotoju blanku(atostoginiu) darbo/poilsio laiko neatitikima su darbo laiko apskaitos ziniarasciu? aciu

2012-04-05 14:08
Išsiųsti pranešimą Zabavskij AleksandrZabavskij Aleksandr,
Valeriza
2011/12 metais musu imone padare pervezima pagal BY kompanijos OOO Nobeltrans uzsakyma is Kauno i Maskva. Pagal Sutarties uzsakyma buvo aptarta frachto summa ir sankcijos uz prastova. Lietuvoj masina prastovejo 8 paros pakrovime , ko pasekoje prie frachto buvo prideta 700 EUR. Siuo metu uzsakovas atsisako moketi uz prastovas + reikalauja , kad butu sumazintas frachtas uz pervezima, motivuodamas tai tuo, kad uzsakyme iskrovimo vieta buvo Maskva, bet pagal kliento nurodima krovinis buvo iskrautas Pskove. Ka mums siuo atveju daryti ir kur kreiptis

2012-04-10 12:25
Išsiųsti pranešimą Olehnovich VadimOlehnovich Vadim,
Klonti
Dobrji den! Mozhete posovetovat jurista v PL?

2012-04-24 15:32
Išsiųsti pranešimą Maknevičius VidmantasMaknevičius Vidmantas,
Jutėja
Labas vakaras noreciau suzinoti jeigu puspriekabe uzkabini kita transporto priemone ar uztenka pateikti tik puspriekabes draudima ar butinai reike ir vilkiko.

2012-04-25 20:33
Išsiųsti pranešimą Striškaitė SandraStriškaitė Sandra,
Maxima LT
CMR įrašyta 32 paletės, taip pat įrašytas plombos numeris. Iškrovimo metu gautas trūkumas (31 paletė), tačiau gavėjas negali patvirtinti, kad buvo plomba, nors vairuotjo teigimu plomba nebuvo pažeista. Kas šiuo atveju turi kompensuoti nuostolius siuntėjas ar vežėjas?

2012-04-28 13:57
Išsiųsti pranešimą Matuliauskas ArūnasMatuliauskas Arūnas,
Nosotra
Sveiki, latvių firma SIA "Gajapluss" vežė krovinį iš belgijos į lietuvą. Sutartyje numatytas apmokėjimas 20 dienų po CMR ir sąskaitos pritatymo. Krovinį turėjo pristatyti 05-21-22d. 21d. paskambino ir pasakė kad krovinio neatveš kol neapmokėsime už pervežimą. Šiandien 05,28d. krovinys nepristatytas. Kaip elgtis tokiu atveju. Ačiū.

2012-05-28 12:09
Išsiųsti pranešimą Gapšienė JūratėGapšienė Jūratė,
Fornestas
UAB „Elrina“ 2012 m. kovo mėn. 22 dieną, užsakė pas UAB „Hellmann Worldwide Logistics“ transportą nuvežti krovinį (baldai) 2,65 m. iš Lietuvos į Daniją (Flemming Hansen, Odensevej 74, DK-5400, Denmark). UAB „Hellmann Worldwide Logistics“ skyriaus vadovas Darius Motiejūnas turėjo susiskambinti su p. Flemming Hansen, suderėti pervežimo kainą ir atsiųsti transportą pasikrovimui į UAB „Elrina“ baldų cechą, esantį Kriaučiškių km. Žiežmarių sen., Kaišiadorių r. sav. D. Motiejūnas apgaulės būdu, siekiant įgyti svetimą turtą, su p. Flemmingu nesusiekė, kainos nesuderino, bet 2012 m. kovo mėn. 27 dieną buvo atsiųsta krovininė transporto priemonė, valst. Nr. CED 483 į kurią buvo pakrauta 13 pakuočių baldų. Išrašyta 2012-03-27 PVM sąskaita faktūra Nr. KR 1106, 9067,05 Lt. sumai. Krovinys užsakovui nebuvo pristatytas, kurį pakeliui savavaldžiaudami savo teisėmis ir nesilaikydami įstatymų nustatytos tvarkos, sulaikė UAB „Hellmann Worldwide Logistics“ vadovas p. Tomas Zdanavičius, komercijos direktorius p. Marius Zavackas ir skyriaus vadovas p. Darius Motiejūnas. Tai mes sužinojome iš p. Flemming Hansen atstovo Lietuvoje p. Rolando Graužinio, kuris bendrovei persiuntė elektroninį laišką. UAB „Elrina“ dėl nepristatyto krovinio Užsakovui patiria nuostolius, kenkia bendrovės reputacijai ir komerciniam įvaizdžiui. UAB „Elrina“ yra krovinio savininkas ir nėra atsakinga už vežėjo ir gavėjo tarpusavio santykius, už krovinį bendrovei iki šiol nesumokėta. Prašau gerb. Viršininko Tomui Zdanavičiui, Mariui Zavackui ir Dariui Motiejūnui pradėti iki teisminį tyrimą pagal LR RBK 182 straipsnį ir 294 straipsnį Ar gerai padareme?Gal galetumete Mums atstovauti? Direktorius Juris Urbanas 868746949 elrina@one.lt

2012-05-28 14:25
Išsiųsti pranešimą N. MaximN. Maxim,
Транс Трейдинг Сервис
Добрый день, в период февраль-март 2012 г. мы осуществляли перевозку Германия-Беларусь. Заказчик перевозки Литовская фирма UAB Tasera в г. Клайпеде. Сумма фрахта в размере 3450 евро до сих пор не оплачена. Срок истек 2 месяца назад. Подскажите как правильно взыскать наши деньги. Спасибо. E-mail: max-n79@mail.ru

2012-05-30 09:56
Išsiųsti pranešimą Turlienė LinaTurlienė Lina,
SBF Transportas
Vykdėme krovinio pervežimą maršrutu 60230 Chambli /93430 Vilentaneuse, Prancūzija-Kazachstanas su persikrovimu Vilniuje. 2012-04-06 Prancūzijoje stovėjimo aikštelėje perpjovus tentą dalis krovinio buvo pavogta. Terminale Lietuvoje nepriklausomų ekspertų grupė (pagal kliento pageidavimą)atliko krovinio apžiūrą. Po apžiūros buvo surašytas krovinio apžiūros aktas. Paaiškėjo, kad dingo 2,5 paletės krovinio ir dvi dėžutės sugadintos. Toliau krovinys kliento pageidavimu atskira mašina išvyko i Kazachstaną. Kazachstane taip pat buvo nusamdyti ekspertai kurie taip pat apžiūrėjo krovinį ir surašė apžiūros aktą. Gavome iš kliento prašymą, kuriame reikalaujama sumažinti apmokėjimą už pervežimą dėl ne viso krovinio pristatymo . Ar šiuo atveju klientas gali ir turi teisę reikalauti mažesnės pervežimo kainos?

2012-05-30 16:48
Išsiųsti pranešimą Jankauskiene DeimanteJankauskiene Deimante,
Deimtransa
musu įmone užsake Latvius vežejus pervežti krovini 12 pll. atvykus mašinai i pakrovimą, paaiškėjo, kad krovinys netelpa. taigi vežejas pasikrovė 9 paletes ir išruko iš pasikrovimo vietos vokietijoj. Kad išvengti didesniu nuostuoliu, ir nepavesti kliento, nes krovinys buvo reikalingas reikalingas gamybai ,musu imone užsake dar vieną mašina ekspresu atvežti likusias 3 paletes. tai kainavo papildomus pinigus. Vezejas, pasikrovęs 9 paletes nesutinka mums kompensuoti papildomas išlaidas susijusias su siuo pervežimu. ir negana to, dar šantažavo, kad neatiduos krovinio, kol nebs jiems sumkėta visa suma už pervežimą, nors sutartas apmokėjimas 40d. po krovinio pristatymas. prašome Jūsų patarimo, ar būtų galimybė išreikalaut iš vežėjo p papildomas išlaidas pagarbiai Deimantė jankauskienė

2012-06-06 14:36
Išsiųsti pranešimą Mantas UrmonasMantas Urmonas,
Algvita
Pirkome keltu bilietus Klaipeda-Kylis is imones, kuri siuo metu bankrutuoja, mes atsiskaiteme uz paslauga, taciau jie neatsiskaite su DFDS ir siuo metu DFDS pagal masinos numerius pareiske mums pretenzija, ir reikalauja jiems nesumoketu pinigu is musu imones. nors mes esame atsiskaite. Kas cia per situacija ir kokie sios situacijos sprenfdimo budai?

2012-06-13 22:23
Išsiųsti pranešimą Тапстов ДенисТапстов Денис,
Восточный поток
Нужен Юрист в Вильнюсе для подачи иска в суд на взыскание суммы фрахта с неплательщика

2012-06-29 15:17
Išsiųsti pranešimą Irina GrigorjevaIrina Grigorjeva,
RMC transports
Good morning, please ask your partner in Estonia, or give me please contact phone or e-mail, we have payment problem with Estonian company. We would like to send documents to discuss possibility to return money. Thanks, Irina

2012-07-20 12:28
Išsiųsti pranešimą Dekšnys VladasDekšnys Vladas,
Petva
kur kreiptis dėl skolos išieškojimo iš Estu?

2012-07-31 16:25
Išsiųsti pranešimą Nicienė ElvyraNicienė Elvyra,
Elvyros Nicienės i.į.
is vakaro buvo sutarta, kad masina iš ryto apie 10 val. bus pasikrovime, masina pasikrovimui atsistojo apie 8,30 ,o tik pakrove po pietu, prastova atsisako moketi, kaip elgtis tokiu atveju. dekoju.

2012-08-01 12:51
Išsiųsti pranešimą Dailidka RaimondDailidka Raimond,
Olertros Logistika
Sveiki, imone is Vokietijos skolinga uz pervezimus n suma pinigu. Visi terminai jau virsija 60d. Ka dabar mums daryti? Nusiuntem grasinimus teismais. Ka daryti toliau?

2012-08-10 13:20
Išsiųsti pranešimą Ina KolesnikovaIna Kolesnikova,
Daily Trade and Forwarding
Laba diena, mes esame užsakovai, pasamdėm LT įmonė gabenti krovinį geležinkeliu, buvo pasirašyta krovinio ekspedijavimo sutartys ( mes uzsakovai, imone - ekspeditorius) Esant ginčams ko vadovautis ekspedijavimo sutartimi ar smgs pervežimo taisyklėmis? Aciu uz atsakyma.

2012-08-13 15:07
Išsiųsti pranešimą Patkin VladlenPatkin Vladlen,
LakTrans
Imeet li pravo transportnaja policija v polska zabirat u voditelja dokumenti na avto (tex. pasport) za neznachitelnie narushenija ili tex. sostojanie avto. U nas neskolko raz zabirali tex. pasporta a potom v Rige mi za 5 lat poluchali novie.

2012-08-15 13:44
Išsiųsti pranešimą Robertas LipnevičRobertas Lipnevič,
Delta Logistik
Sveiki, ar turime teise paduoti įmonę i teismą dėl melagingu komentaru puslapyje cargo. lt ?

2012-08-17 11:20
Išsiųsti pranešimą Micius MindaugasMicius Mindaugas,
Ronatransa
Kompania A ekspedijuoja krovini is LT i RU kuri pateike klientas B. Atvykus t/p i paskirties muitine Rusijoje - paaiskejo , kad krovinys nebus ismuitinimas, nes veza tik dali krovinio po viena deklaracija ir tures laukti kol atvyks t/p su visu likusiu kroviniu. .Sita aplinkybe (kad vaziuoja keletas t/p po viena deklaracija nebuvo pamineta). Faktinis vezejas C suzinojes sita nauja aplinkybe praso padidinti prastovos uz para suma nuo 100 eur. (taip buvo sutarta uzsakyme) iki 200 eur. Nes uzsakovas pazeide CMR konvencijos 11 straipsnio 1 ir 2 punktu(1. Iki krovinio perdavimo vežėjui siuntėjas privalo prie važtaraščio pridėti visus reikiamus dokumentus ir vežėjui suteikti visapusišką informaciją, reikalingą muitinės bei kitiems formalumams atlikti. .Siuntėjas atsako vežėjui už visus nuostolius, atsiradusius dėl to, kad šių dokumentų ir duomenų nebuvo arba jie buvo pateikti ne visi arba netikslūs, išskyrus atvejus, kai kaltas pats vežėjas). .. .T/P stovi terminale 9 diena. . Ar pagristas toks vezejo reikalavimas. Uzsakovas zinojo apie sia aplinkybe , kuri buvo komerciskai aktuali uzsakymo vykdotujui - kuria gaves isanksto galejo numatyti busimas islaidas del kilusiu prastovu.

2012-08-17 15:15
Išsiųsti pranešimą Kelbauskas ArnasKelbauskas Arnas,
Cepalium
Sveiki, Tai tiesiog bendras klausimas. Ne kartą teko susidurti su situacija, kuomet sutarus krovinį pristatyti dieną X, jis pristatomas dieną X+N (n būna nuo 2 iki 20 dienų). Paprastai sutartyse yra įvardinta, kad vienos paros vėlavimas kainuoja vežėjui 100 eur. Iš esmės šis reikalavimas yra tik moralinis, nes remiantis CMR konvencijos 23 straipsnio 5 punktu nuostolius reikia įrodyti sąskaitomis už realiai patirtus nuostlius. Iš esmės tai yra absurdas, kuris reiškia, kad jeigu tokių saskaitų nepateiki (o labai dažnai pateikti jas yra super sudėtinga), tai beveik mėnesio vėlavimas yra nebaudžiamas. Iš anksto dėkoju už atsakymą.

2012-08-22 11:38
Išsiųsti pranešimą Edvin VolosevičEdvin Volosevič,
Lotos Baltica
Sveiki, ar dideli sansai pagauti imone ir atgauti is jos pinigus uz krovinio pervezima. Problema tame, kad ekspedicijos imone uzsisake is musu transporta, po to kai nuvezeme krovini dingo, neatsiliepia ir neatraso. Nors ta imone yra siuo metu iregistruota ir t. t. ..

2012-08-27 11:40
Išsiųsti pranešimą Латту НатальяЛатту Наталья,
Leviveod
Добрый день. У нас сложилась такая ситуация. Наша компания экспедировала груз из Эстонии в Санкт-Петербург. Мы заключили договор с перевозчиком на перевозку груза двумя машинами одновременно. Загружались в четверг. По состоянию очереди на границе, машины не успевали быть на таможне в Санкт-Петербурге в пятницу. Поэтому мы с менеджером перевозчика обсудили вариант прибытия на таможню в Санкт-Петербурге в понедельник. Об этом свидетельствуют наша переписка по эл. почте и скайпу. Также мы связывались с водителями машин, которые поняли наши инструкции. По требованию заказчика, водители должны были звонить представителю Получателя после прохождения границы и до заезда на территорию таможни. Фактически, водители не выполнили своих обещаний. В результате заезда на таможенную территорию, нашему Заказчику был выставлен счёт за пребывание на СВХ за выходные дни. Заказчик выставил нам претензию на сумму 106 Евро и оплатил за минусом этих затрат. Таким же образом поступили и мы. Но перевозчик подал на нас в суд, взяв за основу Закон об обязательственном праве ст. 787 ч. 1. Позже я позвонила водителю и спросила, почему он проигнорировал наши указания. Он ответил, что его начальство ему перезванивало и дало указания ехать без всяких предупреждений. Менеджер этой фирмы, с которой мы договаривались, была не в курсе этого и не смогла комментировать поведения своего начальства. Перевозчик аргументирует: 1. что счёт на эти затраты выставлен не на их фирму, значит их не касается. А что там указана их машина, ничего не значит. 2.В подписанной Заявке не было указано, что они должны были это делать. Считаю действия перевозчика недобросовестными/ Ст. 104 п. 1 и 2/. Даже если наши инструкции / ст. 785 п. 1 и 2/их не устраивали, принося ущерб за телефонный звонок на территории России, то необходимо было нас предупредить об этом. В экстренных случаях, Заказчик вызвал бы брокера и затраты бы не возникли. Собираюсь подавать встречный иск. Иначе в дальнейшем такие партнёры могут поставить нас на более значительные расходы. Возникает вопрос - какая статья предусматривает наказание за нарушение договорённости?

2012-08-27 17:20
Išsiųsti pranešimą Владислав КузьминВладислав Кузьмин,
Kuzmičs
Добрый день Сколько нужно платить государственную пошлину в Арбитражный суд города Санкт-Петербурга и Ленинградской области, если цена иска 5048,75 евро? Пожалуйста укажите сумму в рублях.

2012-08-28 16:02
Išsiųsti pranešimą Auzina AllaAuzina Alla,
Baltscandia G
Dobrij denj Podskazite pozalujsta v kakuju instanciju mozno napisatj zalobu v Danii na ekspediciju esli oni neoplacivajut sceta v srok. obmanivajut pri zakljucenii dogovorov Zaranee spasibo alla19643@inbox.lv

2012-08-31 15:36
Išsiųsti pranešimą Mironov VladimirMironov Vladimir,
Panway logistics
27-08-2012 наша автомашина проходила границу Советск - Панемуне. Литовская таможня зафиксировала показания спидометра и остаток диз. топлива в баке (1450 л. )01-09-2012 эта же автомашина с грузом из Латвии пересекала снова данную границу в обратном направлении т. е Панемуне-Советск. При прохождении таможенного котроля в баках автоьашины находилось 300л диз/топлива. Тамженники потребовали уплату акцизного налога в размере 1300 лит. Были предоставленны документы о нахождении машины в Латвии в Дизель-Сервисе , где был составлен Акт о плохом качестве топлива. В результате чего вышли из строя фарсункиб были забиты фильтра. Согласно Акта диз. топлива было слито в гараже, где находится на данный момент. Не смотря на ето, машина была поставлена на Штрафную стоянку , с нас требуют уплату штрафа в размере 1 000 лит и акцизного налога в размере 1300 лит, а также оплату штраф стоянки. Хотим узнать на сколько правомочны действия Клайпедской таможни?

2012-09-05 11:13
Išsiųsti pranešimą Micius MindaugasMicius Mindaugas,
Ronatransa
Sveiki, Krovinio uzsakovas nepateike krovinio ir neturedamas tam teisinio pagrindo atsisako apmoketi sutartyje numatytas netesybas uz krovinio nepateikima. Uzsakovui buvo issiusta pretenzcija ir keli raginimai apmoketi netesybas visais nurodytais kontaktais. Registruotu laisku uzsavokavas nepriima ir atisasako vykdyti savo isipareigojimus. Ieskome juristo/anstolio kuris galetu padeti sioje situacijoje. Uzsakovo imone registuota Baltarusijoje. Teismu vieta pagal pervezimo sutarti - Lietuva.

2012-09-14 12:35
Išsiųsti pranešimą Marius ŠimkusMarius Šimkus,
JML group
laba diena, sulaikytas vilkikas FR del neirasytu i CMR'a vilkiko numeriu, tokiu atveju baudos dydi nustato tos salies istatymai ar tai yra nuovados reikalas? Imanomi tokiu atveju kazkokie sprendimo budau sumazinti bauda ar ja uzprotestuoti?

2012-09-19 09:07
Išsiųsti pranešimą Aivaras GaneviciusAivaras Ganevicius,
Aivaras Ganevicius
Labas diena, naktis, Turiu toki klauima: dardavys duodamas pasizadejima, zodini susitarima, moketi alga bet jos nemoko ir iseje, atsileide is darbo savu noru zmones, is jo turimos vadinamos firmos kur gali kreiptis kad atgauti uzdirbta atlyginima, arba butu su juom atsiskaityta uz atliktus darbus? , siuo metu ira skolingas minetas darbdavys Imantas Lidzius ''UAB Likana''

2012-09-27 01:27
Išsiųsti pranešimą Maknevičius VidmantasMaknevičius Vidmantas,
Jutėja
Lsbas vakaras. Noreciau suzinoti jei zmogus turi deporta Prancuzijoje ar jis galioja kaip dabar sengenui mes irgi priklausom. Aciu.

2012-09-27 19:37
Išsiųsti pranešimą Андрей БуйницкийАндрей Буйницкий,
Baltex Trans
Помогите разобраться. Перевозка сборного груза из Германии в Россию. Значит так как мы договорились с доставкой до клиента, соответственно наша таможня последняя должна быть. Но Российские таможенники перепутали в документах порядок таможни, и авто прибыла на нашу таможню не последней. В следствии машину разгрузили на СВХ, потом она поехала на другие таможни и потом вернулась на наш СВХ за грузом, что бы доставить до клиента. В связи с этим появились непредвиденные расходы разгрузка/погрузка на (СВХ). Кто должен нести эти расходы ??

2012-10-01 15:09
Išsiųsti pranešimą Vidas CirkelisVidas Cirkelis,
Automobas
Labas, pavelavome i pasikrovima, kadangi issikraunant, buvo didelis vejas, iskrovimas buvo vykdomas kranu, bet del itin stipraus vejo, buvo sudetinga iskrauti, tai uztruko ilgiau nei planuota. Nors informavome pasikrovima, del priezasciu, kodel veluojame. Jie vis tiek isstate pretenzija del transporto nepateikimo. Ar mes turime teise atmesti pretenzija, del tokiu priezasciu, kaip stiprus vejas. aciu

2012-11-02 09:36
Išsiųsti pranešimą Rytis RapševičiusRytis Rapševičius,
Insana
Sveiki. Austrijos ekspeditorius užsake pervežti krovini marsrutu FR-DE. Uzsakyme buvo irasas rusu kalba "oplata proizvoditsapri pri naliciji originalnoj CMR, potverzdionoj polucatelem i kvitancii/protokola vzveshivanija". Ivykdzius uzsakyma ir pristacius krovinu gavejas pasirase ir uzdejo spauda CMR. Jokiu pretenziju neišsake. Ekspeditoriui nusiunteme saskaita, pasirasyta CMR ir sverimo lapa iš pakrovimo vietos. Ekspeditorius mums atsisake apmoketi (išrase mums saskaita lygia frakto sumai), motivuodamas tuo kad mes pateikeme sverimo lapa iš pakrovimo vietos, bet nepateikeme jiems sverimo akto is gavejo(iškrovimo vietos). Ar teisēti ekspeditoriaus veiksmai? Ar ekspeditoriu turi pagrysti nuostolius? Kokiais norminiais aktais aš turečiau remtis nesutikdamas su juo. Ar "kvitancii/protokola vzveshivanija" reikia traktuoti kaip vienaskaita (sverimo lapa is pakrovimo vietos pateikeme)? P. S. sverimo lapas iš iškrovimo vietos nebuvo pateiktas, motyvuojant vairuotojui kad iškrovimo vietoje niekas nesvere masinos. Ačiū už atsakyma.

2012-11-08 12:10
Išsiųsti pranešimą Gaizutis TadasGaizutis Tadas,
MoveoUK
Laba diena, norejau pasiklausti tokiu reikalu: Vezeme krovini ir dali jo sugadinome, gavome pretenzija, dabar klientas sako sumokes visa saskaita, ir praso kad poto pretenzijos suma butu pervesta atgal, ar tai normalu?

2012-11-19 09:17
Išsiųsti pranešimą Kamsiukas VidmantasKamsiukas Vidmantas,
Almeida
Mūsų automašina iš Vokietijos vežė krovinį(alų), bet pakeliui sugedo. Užsakovą informavome , kad sugedo ir ieškotų kitą transporto priemonę transportavimui. Perkraunant krovinį viena paletė nuo autopakrovėjo nuslydo ir dalis butelių sudužo. Kam turi užsakovas pareikšti pretenziją dėl žalos atlyginimo?

2012-12-06 14:23
Išsiųsti pranešimą Sergey StepanovSergey Stepanov,
Tansspeda
Laba, diena. Tokia situacija ,2011 balandzio 10 buvo perveztas krovinis is Jonavos i Vilniu, ta saskaita senai apmoketa, bet dabar tas uzsakovas atsiunte rasta kad ta krovini gavejas ne gavo! ir kad mes skolingi uzsakovuj, kiek kainavo tas krovinis (2650 lt). Bet ant to krovinio vaztarascio nera gavejo paraso. Kaip elgtis? !

2012-12-12 15:25
Išsiųsti pranešimą Daubaras IrmantasDaubaras Irmantas,
Solotransa
Sveiki. Ekspedijavau pervezima irengimui, daliniam kroviniui. sutarem kaina su vezeju ir daviau jiems matmenis. sutartyje isivele rasytine klaida 1.80m nors realiai buvo 2.80m. uzsakinejau mega, ir tai atsispindi uzsakyme, yra pazymeta. vezejas man pradejo aiskinti kad neatitinka krovinio dydis, tiek plotis, svoris ir aukstis. vezejas priverte mane pasirasyt padidinta frakta, nors klientas ismatavo krovini su vairuotoju ir pasirase lapa kokie yra ismatavimai. galiu as nedamoket sumos uz pervezima pridejes prentenzija, kad ismatavimai tokie kaip ir duoti? ar reikia prideti pirmine sutarti? kaip elgtis?

2012-12-12 16:32
Išsiųsti pranešimą Jonikas RimasJonikas Rimas,
Mediatrans
Uzsakeme transporta gruodzio 6-ai dienai. Sutarta diena masina neatvaziavo i krovima. Sekancios dienos ryta atsaukem transporta, pasakiau kad gali jau nevaziuoti. Ir po poros dienu gavom pretenzija del krovinio nepateikimo. Ar gali vezejas mums istatyti pretenzija nors sutarta diena jo transporo pakrovime nebuvo.

2012-12-13 16:50
Išsiųsti pranešimą Martynas BidvaMartynas Bidva,
Saukupa
sveiki. Lapkricio 6d pristatem krovini uzsakovui. i cmr padare irasa jog pazeistos 3pll. prekiu priemimo/defektavimo aktas nebuvo surasytas, nuotraukos iskrovimo vietoje nebuvo padarytos. Dabar praejus beveik pusantro menesio gruodzio 19d atsiunciama pretenzija jog tos pazeistos pll nebenaudojamos ir ju verte isskaitoma is pervezimo. pridedamos nuotraukos, kurias parodzius krovini vezusiam vairuotojui sis issigyne kad tikrai ne tokie pazeidimai tebuvo. zinoma sito neirodysi siuo atveju. tad klausimas. per kiek laiko tokiu atveju turi buti pateiktos pretenzijos? ar siuo atveju galioja cmr konvencijos V skyriaus 30 straipsnio 1 punktas ar cia kazkokie kiti terminai galioja pratenzijos pateikimui ciuo atveju kai padaryti irasai cmr vaztarastyje? aciu uz atsakyma

2012-12-20 09:35
Išsiųsti pranešimą Sergey StepanovSergey Stepanov,
Tansspeda
Laba diena, tokia situacija 2011.04 buvo atlyktas krovinio pervezymas Letuvoje, Grodzio men. siun tejas tuo krovinio atsiunte pretenzija kad gvejas ne gavo krovinio, atkasem vaztarascius gavejo paraso nera ,kaip ten buvo dabar neks ne pamena. .20 men praejo. Uz ta pervezim pinigai senai sumoketi, uz paskutinius 3 pervezimus mums skolingi 1080lt. Pretenzijoi parasita kad, del nepristatyto krovinio, anuliojo musu skola? !ir mum ne skolingi. Kaip elgtis tokioj situacijoi, praejo 20 menesiu pamate kad krovinis ne pristatitas? Aciu.

2012-12-20 21:21
Išsiųsti pranešimą Lučiūnienė RūtaLučiūnienė Rūta,
Vikrūnas
Esame vežėjai, buvome sudarę krovinio pervežimo sutartį su klientu. Transportą pasikrovimo dieną pristatėmę laiku, tačiau krovinys vėlavo 3 dienas. Žinoma, mes tiek laiko nelaukėme ir pasikrovėme kitą krovinį. Pretenziją parašėme ir gavome atgalinę pretenziją, dėl transporto nepadavimo. Kokių tolimesnių veiksmų turėtumėme imtis?

2013-01-08 13:33
Išsiųsti pranešimą Bernotaitė ŽivilėBernotaitė Živilė,
Vilspeed
Laba diena. Vežėme krovinius Baltarusijos įmonei, tačiau ji neatsiskaito už krovinių pervežimus. Kur mes galime kreiptis dėl skolos išieškojimo? Ar būtų galimybė skolą išieškoti per trečius asmenis, pavyzdžiui iš Lietuvos įmonės, iš kurios Baltarusijos įmonė (mūsų skolininkė) užpirkinėja prekes?

2013-02-12 10:06
Išsiųsti pranešimą Максим ОлеговичМаксим Олегович,
Си Ти Эл
Как разобраться с должником имея все документы? ? Была сделанна перевозка Литва - Казахстан, подписан договор, заявка, акт выполенных работ, CMR ,выставлен счёт. Была предоплата 50 % и после выгрузки до 5 дней должны были быть выплачены остальные деньги по заявке и договору. Но выплаты не поступило. Клиент скрывается, трубки не поднимает и на смс не отвечает. Мне надо решить вопрос в срочном порядке так как от нас требует сумму задолжности перевозчик. Мы были агентами(экспедиторами) в этой перевозке.

2013-02-12 10:12
Išsiųsti pranešimą Ahmedov KonstantinAhmedov Konstantin,
Nikos
Добрый день! Мы приняли заявку, по условиям которой, два таможенных терминала! Экспедитор и заказчик не поняли друг друга, и водителю дали в рейс короткий (4 листовой) Документы оформлял клиент, декларант не обратил внимание, водитель обнаружил проблему после прохода границы. После прибытия на первый терминал, листы в закончились. Мы обратились к брокерам на терминале с просьбой оформить гарантию до следующего терминала, но нам отказали, растаможить груз на этом терминале клиент отказался, после недели простоя, было принято решение выгрузить груз, на временное хранение. Прождав 2 недели и не получив претензий от клиента, мы выставили счет за доставку груза на первый терминал (снизив общий фрахт, предварительно согласован с клиентом). Через 35 дней после срока оплаты мы получили претензию от клиента превышающею наш счет на 30 %, за организацию доставки груза! В виду того что данная ситуация не типична, прошу прокомментировать правомерность претензии от клиента!

2013-02-22 13:34
Išsiųsti pranešimą Valdas BrunzaValdas Brunza,
Didmena
Laba diena, Iškraunant krovinį mūsų sandėlyje jis buvo apgadintas. Kas neša atsakomybę už krovinio iškrovimą, jei prieš vežimą šios detalės nebuvo aptartos.

2013-02-27 09:54
Išsiųsti pranešimą Шатохина КристинаШатохина Кристина,
Сибкран
Была выполнена перевозка груза Франция - Россия, в составе груза было стекло, стекла частично разбиты, у перевозчика есть ЦМР страховка, но он отказывается признавать вину в повреждении груза, можем ли мы самостоятельно обратиться в страховую компанию и какой пакет документов надо предоставит?

2013-02-28 14:44
Išsiųsti pranešimą Razbadauskiene EditaRazbadauskiene Edita,
Cepalium
Laba diena, Krovinio vežėjas, kuriam buvo patikėta jį vežti, pasamdė kitą įmonę, kuri įvykdė vagystę. Po dviejų mėnesių tyrimo, prekės gražintos (ne visas kiekis). Dabar vežėjas, kuris atidavė krovinį įmonei įvykdžiusiai vagystę, nori, kad būtų jam apmokėta už prekių transportavimą iki kliento. Ar teisingas jo toks reikalavimas, ar visgi prekes klientui jis turėtų nuvežti nemokamai?

2013-03-18 14:12
Išsiųsti pranešimą Александр СеменовичАлександр Семенович,
Гидро
Говорят с Kreisom бывают проблемы по оплате и др. вопросы. Сейчас Kreis предлагает загрузки на Афганистан, предлагает к перевозке свои груженые рефы, а голова перевозчика. В договорчике ничего не сказано об ответственности в случае остановки холодильника и порчи груза, нет условий температурного режима. А ведь этот реф не перевозчика, это имущество Kreisa. Кто в этом случае будет (должен) нести ответственность, если холодильник остановился? .

2013-03-29 07:49
Išsiųsti pranešimą Arbačiauskienė VytautėArbačiauskienė Vytautė,
VVN
Laba diena, norėjau pasiteirauti kas gresia klientui, kuris suklastoja CMR? Vežėjui pristačius CMR su gavėjo parašu ir data, vėliau gauname iš kliento skanuotą CMR, kuris jau yra su kita data ir su spaudu, nors išsikrovimo vietoje spaudas nebuvo uždėtas. Dabar klientas atsisako mokėti už pervežimą, kad neva krovinys vėlavo į išsikrovimą ir todėl jis turėjo papildomų išlaidų, lygių pervežimo sumai. Ačiū

2013-04-04 14:49
Išsiųsti pranešimą Lesutis DariusLesutis Darius,
Autodiga
sveiki noreciau paklausti kaip mums elgtis siuo labai retu reiskiniu. musu imone is svedijos i baltarusija veze paroda, svedijos darbuotoja nezinojo kaip teisingai isvezti , galu gale vairuotojai issirase cmr ir jie padare ex deklaracija, mes su siais dokumentais atvaziavome i by pasieny ir cia by gavejas susiformino laikina ivezima, po kiek laiko mes ta paroda graziname i svedija, by gavejas uzdaro laikina ivezima ir lt pasienyje atidaro tranzitine deklaracija ir deklaracijoje nurodo musu imone kaip vykdytoja ir isduoda garantinja jau musu imones vardu. mes su tais dokumentais nuvykstame atgal i ta pacia pasikrovimo svedijoje vieta nes ten toje pacioje vietoje yra ir muitine. kad atvykome pranesame svedui, jis atvyksta pasiima visus dokumentus ir po 1val laiko nusiuncia prie iskrovimo rampos. vairuotojams paklausus ar viskas tvarkoje yra atsakoma kad taip viskas gerai ir masinas iskrauna ir ant cmr atzymi kad prekes yra gautos ir pretenziju nera. masinos iskrautos isvyksta. po 5men gauname laiska is svedijos muitines kad nera uzdaryta tranzitine deklaracija ir praso kad mes kaip vezejas sumoketume muito mokescius ir bauda. mes muitine pateikiame visus tvarkingus su vertimais ir patvirtinimais dokumentus kad prekes yra gavejo sandelyje ir jis tvarke dokumentus, taciau svedijos muitine visdelto prase sumoketi mokescius, mes atsisakeme tai padaryti, po kiek laiko jie kreipesi i garanto daveja kad jis sumoketu pagal garantija , garanto davejas jiems sumokejo ir ta suma reikalauja dabar is musu. musu imone itrauke i nemokiu klientu sarasa , viesai paskelbe kad pasienyje niekas nebeduotu musu imonei garanto , tuo musu imonei yra daroma didziule materialine zala , nes nebegalime atlikti tarptautiniu pervezimu. prasome jusu pagalbos ir patarimo kaip musu imonei elgtis su tokiu labai retu reiskiniu. labai laukiame jusu atsakymo.

2013-04-17 11:00
Išsiųsti pranešimą Čepulionytė-Baranauskienė IngaČepulionytė-Baranauskienė Inga,
A4U
Laba diena. Norėjau Jūsų pasiteirauti dėl vieno atvejo. Mes esame ekspedicijos įmonė ir užsakėme vežėją parvežti mūsų kliento krovinį iš Olandijos į Lietuvą. Buvo sudaryta sutartis, kurioje nurodyta, kad vežėjas turi parvežti 3 euro paletes, kurių bendras svoris 150 kg. Sutartu laiku vežėjas pasikrovė krovinį ir grįžo į Lietuvą. Važiuodamas išsikrauti mane informavo, kad krovinio svoris neatitinka užsakyme nurodyto ir yra 800 kg, kaip nurodyta CMR vaštaraštyje bei lydraštyje. Todėl vežėjas paprašė padidinti pervežimo kainą. Savo ruoštu mes bandėme užlaikyti krovinio pristatymą ir bandėme susitarti dėl didesnės kainos su klientu, tačiau mūsų klientas apie tai nenorėjo nieko girdėti motyvuodamas tuo, kad cmr vaštaraštyje gali būti padaryta klaida. Išgirdęs, kad nevešime jo krovinio į pristatymą klientas grąsino teismais sakydamas, kad užginčys cmr vaštaraščio duomenis. Kol vyko pokalbiai su klientu vežėjas krovinį pristatė ir gavo gavėjo atžymą anspaudą su parašu ant cmr vaštaraščio. Po krovinio pristatymo vežėjas atsiuntė ranka pataisytą užsakymą bei sąskaitą faktūrą didesnei sumai. Kausimas: ar vežėjas teisus prašydamas sumokėti daugiau? Jei ne, kaip motyvuotai jam tai pasakyti? Kokių sankcijų galima imtis prieš klientą, kuris akivaizdžiai pamelavo apie krovinio svorį ( siuntėme užklausą krovinio siuntėjui, kuris patvirtino, kad buvo pakrauta 800 kg)? Ačiū už Jūsų išsamų atsakymą.

2013-04-22 14:51
Išsiųsti pranešimą Igoris ByčekIgoris Byček,
Ekomira
Добрый день, нужен совет/консультация по следующей ситуации. На таможне был сделан досмотр, сняли пломбу, достали паллету. На паллете октабин с пластиком (гранулы). Закончили досмотр, составили акт досмотра, повесили пломбу и машина поехала на выгрузку. Машина приехала на выгрузку, получатель составляет акт о повреждении груза, так как была нарушена внутренняя упаковка октабины (полиэтиленовая плёнка) и якобы из-за этого нарушился вакуум упаковки и таким образом груз был испорчен (мы не были предупреждены о таких тонкостях и "чувствительности" груза). Цена такой паллеты: 2300евро! Получатель не разрешал, но водитель всё таки от руки вписал в акт следующее: - прицеп пришёл под пломбой на таможню; - при выгрузке на таможню для досмотра внешняя упаковка не имела повреждений; - за внутреннюю упаковку ответственности не несём; Наш заказчик обращяется в свою страховую компанию, прислал нам "уведомление о повреждениях/убытках". Рекомендует нам обратиться в страховую тоже. Никто не хочет нести ответственности. Вопрос: кто должен нести ответственность за всё это? можно ли каким-нибудь образом подключить таможенников к этому делу, ведь это по их вине был повреждён груз? ! Очень благодарен!

2013-04-30 12:21
Išsiųsti pranešimą Vyšniauskienė RamunėVyšniauskienė Ramunė,
Vydoma
Sveiki, turiu tokį klausimą: gauname užsakymą, kuriame yra nurodomas punktas, kad "vežėjas neturi teisės bendrauti su "X" įmonės klientais komerciniais tikslais be "X" įmonės sutikimo ir privalo laikytis neutraliteto (nebendrauti su klientais, nesiūlyti savo paslaugų tiesiogiai ar netiesiogiai, kitais būdais neperduoti klientams savo reklaminės medžiagos ir kt. ). Šią sąlygą pažeidęs vežėjas privalo sumokėta baudą ir papildomai po 10 proc. nuo perimto klientu gautų pajamų. Klausimas: kiek laiko galioja "ši sąlyga" ar tol kol mes pasirašėme su įmone "X" užsakymą ir pristatėme į vietą ir to vežimo metu negalime tiesiogiai siūlyti klientui paslaugų, ar jau kol mūsų ir "X" įmonė gyvuos tol ir negalime bendrauti su tomis įmonėmis (tyčia ar netyčia), kurioms vežėme per "X" įmonės užsakymus. Na tikiuosi aiškiai išdėsčiau klausimą. Ačiū labai už atsakymą.

2013-05-13 13:22
Išsiųsti pranešimą Soroko AndrejSoroko Andrej,
Transeita
Добрый день, ситуация такова. .. Во время оформления груза в Литве, водитель отдал дикларанту Тир карнет(маленький), дикларант его оформил а таможня заверила. Позднее оказалось, что в маленький Тир вбиты 3 таможни, из за чего у нас было проблемы на таможне в России. Сейчас заказчик выставил претензию нам как перевозчику, вопрос. в этой ситуации не только наша вина , поэтому как правильно юридически разделить нашу вину а так же сумму притензии с заказчиком? ??

2013-05-22 13:44
Išsiųsti pranešimą Булгаков МаксимБулгаков Максим,
ТЭК Юнисистем
Добрый день! Мы выступали как перевозчики экспедиторы перед клиентом. В нашем договоре сказано что за срыв погрузки штраф 20% от стоимости перевозки и срок на оплату 5 дней. А вот клиент говорит что будет по заявке платить в 30 дней. Хотя там не сказано нечего о срыве. Написанно не корректно что этими словами они сами себя загнали в тупик. Как мне получить от них быструю выплату?

2013-05-29 18:44
Išsiųsti pranešimą Leticija AleksejevaLeticija Aleksejeva,
ITF Europe
Экспедитор UAB RMG Transport не платит перевозчику SIA ITF Europe. Мы сделали перевозку из Италии в Калининградскую область в апреле 2013г, машина выгрузилась 22/04-2013. Договорились об оплате через 30 дней по сканкопиям СМР и счёта на электронную посту. Но экспедитор начал скрываться и придумывать различные отговорки. Мы проверили и увидели, что в мае на cargo. lt появилось сразу несколько негативных отзывов об UAB RMG Transport. Мы знали, что перевозки заказывает грузополучатель в России, попробовали звонить грузополучателю в калининградскую область, узнали, что наша перевозка ещё не оплачена, сообщили, что экспедитор начал мошенничать и скрываться. Нам пообещали приостановить оплату до выяснения все обстоятельств. Теперь появились вопросы, как законно убедить клиента заплатить напрямую перевозчику. Мы знаем, что по международным конвенциям это всё возможно легко сделать. Пожалуйста, помогите это сделать в случае с российским покупателем.

2013-06-06 16:49
Išsiųsti pranešimą Matuliauskienė JūratėMatuliauskienė Jūratė,
Aveniutrans
Sveiki, gavome pretenziją už sugadintus 2 aliuminio šablono rėmus. Krovinys buvo pakrautas Italijoje, iškrautas ir sandeliuojamas Vilniuje. Mūsų įmonės transportas vykdė galutinį tik pervežimą Vilnius -Panevėžys. Išardžius pakuotę ,gavėjas pastėbėjo pažeidimus. Vairuotojas važtaraštyje pasirašė(priimant krovinį vairuotojo parašo nėra). Tačiau paskambinus krovinio gavėjui, pamačius nuotraukas ,aiškiai matyti mechaniniai pažeidimai, konstrukcijų įlinkimai, kurie galėjo atsirasti pakraudinėjant ,iškraudinėjant ,sandeliuojant ,bei vežant krovinį iš Italijos kaip dalinį, uždėjus ant jo kitus krovinius. Krovinio vežėjas (kuris vežė iš Italijos) reiškia mums pretenziją nuostoliams atlyginti ir nemoka už krovinio pervežimą.

2013-06-11 10:27
Išsiųsti pranešimą Philipovich RouslanPhilipovich Rouslan,
Artfuls
Dobrij den' . porekomendujte kompaniju po vziskanija dolga ot juridicheskogo lica v Litve, Vilnius?

2013-06-20 12:08
Išsiųsti pranešimą Bastida ErnestaBastida Ernesta,
Dentransus
Sveiki, turime skolininka is Lenkijos. Skolingas uz pervezimus, jokiu pretenziju del kroviniu pristatymu nera. Gal patartumete kur kreiptis del skolos isieskojimo.

2013-06-26 11:17
Išsiųsti pranešimą Lučiūnienė RūtaLučiūnienė Rūta,
Vikrūnas
Laba diena, noriu tokios informacijos: vežėme krovinį (ruberoidas) su didžiakūbe mašina. Pristačius krovinį priekaboje buvęs krovinys buvo dalinai apgadintas. Iš nuotraukų matome, kad paletės ant kurių buvo sustatytas statmenai ruberoidas buvo pasislinkusios ir tas ruberoidas pasviręs ir apsilankstę kraštai. Iš kliento gavome pretenziją su nuostolio padengimo suma. Tačiau į išsikrovimą buvo atvykę draudėjai ir jie nustatė, kad krovinys pažeistas ne dėl vežėjo kaltės o dėl kliento netinkamo pakrovimo ir neužtikrinimo saugaus krovinio priatatymo. Tačiau klientas į draudimo bendrovės raštą nė nereaguoja ir reikalauja iš mūsų žalos atlyginimo. Kaip elgtis tokiu atveju?

2013-07-03 12:53
Išsiųsti pranešimą Putramentienė AudronėPutramentienė Audronė,
Ugluka
Ar sutikti su pretenzija dėl krovinio sugadinimo, jei dar negauta raštiškai, tik kalbama, kad klientas išstato pretenziją?

2013-07-10 18:14
Išsiųsti pranešimą Rusonytė LinaRusonytė Lina,
Liteko
Sveiki! Vezeme krovini is Rusijos i Lietuva. Krovinys granules polietileniniuose maiseliuose ant padeklu apvyniota strech juosta. Vezejas pasikraudamas krovini jo nepritvirtino nei vienu dirzu, nors turejo. Iskrovime padareme nuotraukas- visos paletes yra suvirte apie 45' kampu, ko pasekoje normaliai ju iskrauti nera galimybes, teko perkraudineti rankomis. Mums ta paslauga terminale kainuoja gerokai daugiau, nei paprastas iskrovimas. Papraseme vezejo kompensuoti perkrovimo islaidas- tai musu nuostoliai. Jis kategoriskai atsisako. pasikraunant CMRe nera is vezejo jokiu pastabu, iskraunant surasytas aktas, kad krovinys isvirto del to, kad nebuvo sutvirtintas nei vienu dirzu, po aktu- vairuotojo parasas su prierasu " k paletu nebylo primotano i vsio naklonilos. Ne pravelno upakovano" . Kieno cia teisybe? ..

2013-08-08 09:20
Išsiųsti pranešimą Kuzneovs SergeyKuzneovs Sergey,
Velgens
Наша компания является получателем груза из Испании. В конце июля мы сделали заявку на загрузку в Испании нашего продукта, который представляем на рынке Латвии. К дате которой мы ожидали наш груз , мы получаем звонок от логиста, что ваш груз задерживает перевозчик которому передали груз для доставки в Латвию и грозят не отдать наш законный груз. Мы делаем запрос на предоставление копии CMR у отправителя и констатируем , что наш груз забрал SIA OPTISOFT, делаем звонок члену правления компании Янису Стурманису с вопросом на каком основании вы задержали наш груз? На что получаем ответ в резкой форме, чтобы мы все наши вопросы направляли третьему лицу, который якобы имеет неурегулированные финансовые отношения между SIA OPTISOFT и этой третьей фирмой. Янис Стурманис также имел неосторожность пригрозить в телефонной беседе с нами , что наш груз продаст и мы ничего не получим, разговор был записан для предоставления в соответствующие структуры. Никаких обязательств с нашей стороны мы не имеем перед компанией перевозчиком SIA OPTISOFT, поэтому никакие претензии к нам не могут быть у этой компании. Мы уточнили, что в заявке стоит дата 06.08.2013 время доставки груза, груз не был получен , на что мы написали претензию этой компании и дали срок для доставки груза с предупреждением , что если груз не будет доставлен то мы подаём заявление в полицию о пропаже груза. Заявление в полицию мы отправили после срока указанного в претензии. В это время SIA OPTISOFT также пишет гарантийное письмо логисту , что обязуется доставить груз в течении одного дня после получения оплаты за эту доставку, ему оплачивают согласно выставленному счету и он подтверждает о получении денег , но после этого отказывается также от своих гарантийных обязательств. Прошло уже 10 дней и мы до сих пор не получили наш груз и нет точного ответа от SIA OPTISOFT на каком основании он задерживает наш груз. Вопрос 1. Являются ли действия SIA OPTISOFT как злостное нарушения правил международных перевозок и какие это влечет последствия для этой компании? 2. Теперь я понимаю, что если вопрос не будет урегулирован согласно CMR конвенции в течении 30 дней, то после этого мы должны подавать в CMR страховку перевозчика об утрате груза и выплате полной стоимости груза? 3. Если мы доказываем в суде о неправомерных действиях, задержки нашего груза можем ли мы требовать аннулирования лицензии на перевозку и запрета на коммерческую деятельность должностного лица этого предприятия? 4. Какие лучше теперь нам предпринять действия для скорейшего получения нашего груза? С уважением, SIA VELGENS

2013-08-15 15:27
Išsiųsti pranešimą Русецкая ТатьянаРусецкая Татьяна,
Слаин-авто
Добрый день! Кто может ответить по фирме UAB LANUVA , они признаны официально банкротами? Никто не берет телефон, не могу связаться, в Ваших черных списках их уже нет. Непонятная ситуация. Если признаны банкротами, помогите мне связаться с властями, чтобы получить официальное извещение о банкротстве. У меня проблема с не поступлением валюты в страну и приходится каждый месяц отчитываться перед НАЦБАНКОМ. С уважением, Татьяна ,ЧТУП СЛАИН-АВТО

2013-08-16 14:27
Išsiųsti pranešimą Antanavičius KęstutisAntanavičius Kęstutis,
Raywestex
Laba diena, kaip yra su įvairių organų užklausimais iš trečiųjų šalių Jei tarkim mūsų įmonė gavo oficialų Rusijos muitinės užklausimą pateikti duomenis apie vieną reisą, ar privalome mes į tą užklausimą reaguoti? ar nėra kažkokios tvarkos, kaip kitų valstybės gali tokius užklausimus siųsti - pvz. per mūsų muitinę, URM ir pan. ?

2013-08-23 14:52
Išsiųsti pranešimą Gradavičienė VaidaGradavičienė Vaida,
AB Transport
Laba diena, noriu pasiteirauti, ar turi vezejas prisiimti atsakomybe, jeigu buvo pazeistas krovinys. Situacija. Krovinys buvo pakrautas Olandijoje, 4 euro plt, vienos paletes svoris 500 kg, sukrauta dezutes i 2.10 m auksti. Sunkus ir aukstas krovinys. Gryzus i Lietuva, iskrovime buvo surasytas aktas del krovinio pazeidimo, todel kad viena palete buvo susmukusi, kadangi apatines dezes susispaude, pati palete niekur nepazeista. Kaip elgtis tokiu atveju vezejui? jeigu bus pareiksta pretenzija del krovinio apgadinimo, jeigu realiai galima teigti, kad krovinys netinkamai sukrautas ir paruostas gabenimui. Dekoju. UAB AB Transport. Vaida Gradaviciene

2013-08-28 09:34
Išsiųsti pranešimą Norkiene VidaNorkiene Vida,
Vinorda
Laba diena, noreciau paprasyti isaskinti kokia turi buti paskaiciuota suma uz pavelavima pristatyti krovini 5dienas jei pervezimo sutartyje yra punktas" .. ." Vezejas " isipareigoja atvykti i pakrovimo(iskrovimo)vieta ne veliau kaip transporto paraiskoje nurodytu terminu. Kitaip " Vezejas" moka" Uzsakovui" po 200lt. uz kiekviena paveluota para ,bet ne daugiau kaip 10%nuo pervezimo kainos. " Sakykim pervezimo kaina yra 1200lt. Parasykit kokia suma turi buti paskaiciuota uz 5d. velavima remiantis siuo punktu. Dekoju

2013-09-05 12:18
Išsiųsti pranešimą Stančikienė AnželikaStančikienė Anželika,
Darauda
Laba diena. Norėtume pasikonsultuoti dėl atsakymo į užsakovo pretenziją. Prieš du mėnesius atlikome pervežimą PL-CZ, kur užsakovas buvo Lenkijos įmonė. Atėjus laikui apmokėti sąskaitas, gauname pretenziją dėl krovinio pažeidimo. Pretenzijos suma 850 eur. Pretenzijoje buvo nurodyta, kad mašina išvažiuodama iš išsikrovimo vietos, užkabino paletę. Yra atsiustas tik kameros užfiksuotas vaizdas. Krovinio pervežimo dokumentuose jokių atžymų nėra. Parašėme atsakymą, kad nesutinkame su pareikšta pretenzija ir paprašėme atsiusti pažeistos paletės nuotraukas. Šiuo metu su 15 dienų vėlavimu yra sumokėta tik 416 eur (buvo įvykdyti 2 pervežimai po 620 eur). Norėtume patarimo, kaip argumentuotai atsakyti į pretenziją, kokių dokumentų dar prašyti, kad pažeista vertė būtų įrodyta. Ar reikia pranešti mūsų draudimo bendrovei? Iš anksto dėkojame už atsakymą

2013-09-17 16:34
Išsiųsti pranešimą Rytis RapševičiusRytis Rapševičius,
Insana
Sveiki. I musu imones puspriekabe Italijoje atsitrenke kitas automobilis. Kadangi buvo sužaloti žmones, avarija iformino policija. Musu vairuotojui dave kaltininko draudimo kompanijos polisa ir palidejo sudaužyta puspriekabe iki artimiausios nuosalesnes vietos. Su IT draudimo kompanija susisneketi nepavyksta (Zurich Insurance PLC), nes nei vienam filiale nekalba angliskai, tik italiskai. Kiek suprantame is italu kalbos reikia laukti kol kaltininkas pats kreipsis i juos. Dabar kaltininkas ligoninej. Kaip teisingai pasielgti toliau. Priekabos eksplotuoti negalima nes sudauzytas galas. Nejau ta puspriekabe turi stoveti salikeleje ir laukti kol kaltininkas kreipsis i savo draudimo kompanija. Musu puspriekabei KASKO draudimo nera, tik privalomas draudimas. Galvojame nupirkti galines lempas ir parsivilkti i LV. Kaip teisingiau butu pasielgti?

2013-09-27 14:16
Išsiųsti pranešimą Manleika ArnasManleika Arnas,
Dargreta
Laba diena, Š. m. gegužės mėn. gavome preteniją iš draudimo neva mūsų vilkikas su puspriekabe pateko į eismo įvykį Vokietijoje. Draudimui išsiuntėme vairuotojo paaiškinimą, tranporto priemonės fotografijas kuriose nematyti jokie pažeidimai, bei paaiškinimai. Viskas kaip ir nurimo. Tačiau prieš savaitę vėl gavome pretenziją su reikalavimu atlyginti nuostolius patirtus Vokietijos piliečio. Jokių faktinių įrodymų, išskyrus Vokietijos piliečio, kaip liūdininko, parodymus draudimo kompanija neturi. Pagal nukentėjusios transporto priemonės fotografijas ir jos savininko paaiškinimą, atsižvelgiant į tai, kokioje sankryžoje įvyko avarija, niekaip " nesiriša galai" , kaip puspriekabė pajudėjusi galejo padaryti tokius pažeidimus, juolab, kad sankryža didelė, sukant i kairę reikia pravažiuoti bent puse sankryžos? Kokių veiksmų turime imtis? Eismo įvykis ivyko už 250km nuo pakrovimo vietos, ar padėtų pažyma iš fabriko su laiku, kada transporto priemonė buvo pakrauta ir paleista? Dėkui, už Jūsų atsakymą.

2013-10-04 15:21
Išsiųsti pranešimą Smilgevičius ArtūrasSmilgevičius Artūras,
Alaranda
Vairuotojui uz darbo ir poilsio pazeidima israse bauda ,Danijoje, bet vairuotojas kategoriskai nenori pripazinti ir susimoketi. Bauda sumokejo uzsakovai Danai ir nuskaiciavo nuo musu imones. Kaip is vairuotojo issireikalauti pinigus uz bauda. ?

2013-10-09 17:38
Išsiųsti pranešimą Грамович ОльгаГрамович Ольга,
Спектр 2000
Добрый день! Порекомендуйте коллекторское агенство, действующее на территории Беларуси. Сумма задолженности около 67 000 российских рублей, просрочка платежа белорусской фирмой Гранд Лайн Сити уже больше месяца.

2013-10-14 15:13
Išsiųsti pranešimą Ivona GornatkevičIvona Gornatkevič,
Arkama
Laba diena, noriu pasikonsultuoti, uzsakiau trasporta krovinio gabenimui is Italijos i Rusija, visi zinome, kad Italai reikalauja pasikrovyme CEMT, mano masina uzsakyta sito leidymo neturejo ir klientas is Rusijos pazadejo(zodziu), kad dokumentai bus israsyti iki Lietuvos as irgi masinai pazadejau, kad dokumentai bus iki Lietuvos (zodziu) atvaziavus masinai i pasikrovyma Italai atsisake krauti masina be Cemt, kadangi cia yra pazeidziami istatymai, nes krovinys keliauja iki Rusijos, vairuotojas atsisake vaziuoti su Cmr kuri buvo uzpildyta iki Rusijos ir liepe iskrauti masina, nes jisai niekur nevaziuos kol nebus uzpildyti dokumentai taip kaip jam to reikia. Ir tokia problema, is manes reikalauja, kad sumokeciau uz krovinio nepateikyma, turiu rasta is Italijos sandeliu, kad masina buvo pakrauta ir krovinys buvo paruostas iskeliavimui, bet kadangi vairuotojas su dokumentais iki Rusijos atsisake vaziuoti tai jo paprasius masina buvo iskrauta. Pagal mano sutarti: rastiskai atsisakius peteikti krovini pervezimui maziau nei 24 valandu iki sutartyje numatyto pakrovimo laiko, uzsakovas moka 10%, ir man kyla klausymas ar as turiu tokioje situacijoje transpiortininkui moketi uz krovinio nepateikyma, nors jokiu rastu nerasiau ir ne mano paliepimu buvo iskrauta masina!

2013-10-15 08:32
Išsiųsti pranešimą Dainius MiškinisDainius Miškinis,
Hellmann Worldwide Logistics
Laba diena, o kas Jūsų manymu turėtų prisiimti atsakomybę už atsiradusias prastovas dėl sugriežtintų patikrų: krovinio siuntėjas / gavėjas, ar vežėjas? (Krovinio siuntėjas - vėlavo laiku pristatyti krovinį, galimai prarado klientą / gavėjas - mokėjo už a/m stovėjimą ir patikrą terminale, taip pat laiku negavo krovinio, o vežėjas patyrė nuostolių dėl automobilio prastovos). Nei viena pusė negalėjo tiesiogiai įtakoti, kad patikros nebūtų, arba ji truktų trumpiau. Iš anksto dėkui.

2013-10-16 15:43
Išsiųsti pranešimą Smilgevičius ArtūrasSmilgevičius Artūras,
Alaranda
kiek laiko galima vaziuoti su sugedusiu skaitmeniniu tachografu, neprimima vairuotojo korteles, bet atsispausdinti galima visa darbo laika?

2013-10-24 14:39
Išsiųsti pranešimą Andrius BružasAndrius Bružas,
T&L Solutions
sveiki, buvo uzsakytas transportas pervezti krovini is ispanijos i lietuva. pakeliui, vokietijoje, krovinys buvo pavogtas is automobilio, ar vezejas turi teise israsyti sf, nes kaip ir paslaugos pilnai neivykde.

2013-10-28 12:02
Išsiųsti pranešimą Kazlauskienė LaimaKazlauskienė Laima,
Cargo garant
Krovinys pervežtas, CMR-e gavėja, priimdama krovinį, pasirašė tik pavardę. Telefonu iki iškrovimo pabėdavojo, kad neturi galimybės patvirtint sutarties. Neužlaikiau iškrovimo, pasitikėjau, nes šis buvo jau ne pirmas reisas (juolab klientė ir jos LV įmonė rekomenduota patikimo žmogaus ir 2 kart jau buvo atsiskaičius). Bet šįkart ji tuo ėmė ir pasinaudojo. Teigia, jog sutarties nepasirašė, nieko jai nevežėm. Tyčiojas, kad nieko nepešim net teisme, nurodo " КЛ ЛР за номером 275" . Ar tikrai beviltiška situacija? Jei taip, belieka kaltint save už pasitikėjimą. . beje, emailu bendravimas -kaip ant delno, jog pervežimas vyksta (-o). Ačiū.

2013-11-07 12:28
Išsiųsti pranešimą Rytis RapševičiusRytis Rapševičius,
Insana
Sveiki. Mums ekspeditorius uzsake transporta pervežti krovini FR-BE. pakrautos buvo granules BIGBAG maišuose. Vienas pakrautas maišas buvo apviniotas poletileno ipakavimo plevele. Iškraunant krovini gavejas padare atžyma CMR, kad vienas maišas apgadintas. Ekspeditorius mums atsiunte pranešima, kad gautame CMRe yra irasas apie krovinio pazeidima ir prašymu mus informuoti savo draudimo kompanija (ka mes ir padareme). Jokios konkrečios pretenzijos su nuostoliu dydžiu, fotografijom ir pan. mes iki šiol nesame gave. Ekspeditoriui buvo išrašyta saskaita už transporto paslaugas, kurios jis iki šiol neapmoka, motivuodamas kad buvo pažeistas krovinys ir laukia krovinio savininko pretenzijos. Taip jau tesiasi ketvirtas menuo. Ar gali ekspeditorius tuo motivuodamas neapmoketi saskaitos? Juolab viena saskaita išrašyta už keleta pervežimu. Koks terminas, per kuri krovinio savininkas gali pareikšti pretenzija ekspeditoriui ar vežejui? Ekspeditorius FR imone. Ačiū.

2013-11-28 16:58
Išsiųsti pranešimą Berneckis VaidotasBerneckis Vaidotas,
Bernera
GAVAU UZSAKIMA KROVINI PERVEZTI IS NOVAIMPEX FIRMOS IS TALLINO .MANO SUMANIMU UZSAKIMAS NETIKRAS. SUDARO DAUK KLASTUKU . AR GALE CIAU JI JUMS ATSIUSTI ,PAANALIZOTI .ACIU VIKTRAS.

2013-12-07 11:11
Išsiųsti pranešimą Mantautas DomėnasMantautas Domėnas,
Litgina
Nutiko taip, kad pakraunant masina virto irenginys ir perplese tenta bei sulauze lentas. Idomu kaip yra pasidalinama atsakomybe? Ar tai dengia CMR ar krovejas (siuntejas) turi atlyginti nuostolius? Klausimas nera sunkus, taciau man reikalingas simtaprocentinis atsakymas. Dekui

2013-12-10 16:09
Išsiųsti pranešimą Narbutas RimantasNarbutas Rimantas,
Imp-Ex Lietuva
Sveiki, musu imone sulaike krovini, nes krovinio uzsakovas velavo apmoketi. Veliau krovinio uzsakovas apmokejo veluojancia saskaita ir paprase, kad kuo skubiau nuveztume krovini gavejui. Mes pareikalavome, kad siuntejas atsiskaitytu ir uz esama krovinio pervezima isankstiniu pavedimu, kadangi del jo mokumo jau buvo pradetos bylos teismuose nuo kitu vezeju. Po to siuntejas dingo ir ta palete stovi kelis menesius pas mus sandelyje. Zinau, kad vezejas turi teise sulaikyti krovini, bet neesam tikri, kad visi musu veiksmai teiseti. Gal reiketu dar pastu nusiusti koki laiska su raginimu ir priminti, kad sulaikyta palete vis dar stovi, nes i telefono skambucius siuntejas neatsiliepia. Ka patartumete daryti tokiu atveju?

2013-12-18 17:13
Išsiųsti pranešimą Schuh WilliSchuh Willi,
TeamFocus
net oplaty boljsch 20 dnej , Firma v Latvii

2013-12-25 14:08
Išsiųsti pranešimą Cibulskas MariusCibulskas Marius,
Vijuri
laba ryta. ekspeditorius neapmoka sąskaitos dėl to, kad neva nepateiktas CMR originalas, o tik vežėjo (užsakymo vykdytojo) tvirtinta kopija. jis teisus?

2014-01-07 08:18
Išsiųsti pranešimą Ozoliņš LinardsOzoliņš Linards,
Rollijs Line
Dobrij denj! Vzjali u Ra-Cargo gruz LV-S. Srok 30dnei, summa 2000eur+ nalog 420e, CMR i sciot oni poluchili v 07.11.2013. Poka esho nezaplatili. Uznal, sto u nix dolg u inspekcii nalogov okolo 9000eur, esho dolg strahochikov gde to 2000eur. I esho mnogo drugix dolgov u perevozchikov. Estj tolko obeshanie. Sto delatj?

2014-01-19 16:54
Išsiųsti pranešimą Rimantas MikulenasRimantas Mikulenas,
CL Logistic
Gabenome ananasus iš Europos i Aziją. Krovinį pakrovus Europoje CMR' e buvo nurodyta temperatūra +8C. Pristačius krovinį rasti supeliję ananasai ir sušlapę dėžės. Atspausdinus šaldytuvo ataskaitą nustatyta, jog temperatūra visą kelią buvo tinkama + krovinyje buvo dar vienas temperatūros registratorius, kurio diagrama taip pat parodė optimalią temperatūrą. Nepaisant registratorių parodymų gavome pretenziją dėl dalies krovinio sugadinimo traktuojant, jog mes papildomai neapšiltinom krovinio, argumentai juokingi. .. tačiau užsakovai nenori atsiskaitinėti už transporto paslaugas. Ką daryti?

2014-01-22 12:16
Išsiųsti pranešimą Вьюгин ЕвгенийВьюгин Евгений,
ТверьРегионТранс ТРТ
Компания «Alans D» LV41503022852 частично не оплатила нам перевозки, доступ на сайте для них закрыт. Как получить документ подтверждающий банкротство компании, этот документ необходим для предоставления в банк? Может у кого-нибудь возникал такой вопрос и есть такой документ?

2014-01-23 16:21
Išsiųsti pranešimą Varnelis SauliusVarnelis Saulius,
Vaitmanas
L. diena. Antstoliui įteikėme vykdomąjį raštą dėl skolos išieškojimo. Skolininkas Vokietijos įmonė. Turto Lietuvoje nerasta. Sužinojome premilinariai, kad ta įmonė padavė dokumentus bankrotui (o gal jau ir pradėta bankroto procedūra). Lietuvoje yra paprastai- skelbiamas bankrutuojančių įmonių sąrašas, administratorius. Kaip tai yra Vokietijoje ? Gal galite patarti kur rasti informaciją. Reikia teismo sprendimo, ir administratoriaus paskyrimo. Ačiū

2014-01-31 11:12
Išsiųsti pranešimą Iveta ZubrickėIveta Zubrickė,
Transnegis
Laba diena, esame vezejai. Sudareme sutarti su klientu pervezti krovini, sutartyje yra punktas atsisakius pervesti krovini po sios sutarties pasirasymo, vezejas moka bauda 15 proc nuo sutartos kainos. Mes uzsakovui praneseme likus daugiau nei 48h iki pasikrovimo datos, jo transporto priemone atvykti negales numatytu laiku. Ar gali jie mums teikti pretenzija ir skirti mums bauda?

2014-02-03 15:22
Išsiųsti pranešimą Янушкевич КонстантинЯнушкевич Константин,
ТрансКиТ
Как взыскать задолженность с экспедиционной компании из Вильнюса?

2014-02-05 20:49
Išsiųsti pranešimą Kasesalk ToomasKasesalk Toomas,
Scanfor Eesti
Firma VS LOGISTIKA SIA vo glave s Sergeem Vilchinsky dolzna za perevozki(uze bolee polugoda). Posovetite cheloveka/firmu kto zanalsja bi vostrebovaniem dolga s polozitelnim dlja nas rezultatom!

2014-02-06 13:48
Išsiųsti pranešimą Stelingiene VaidaStelingiene Vaida,
Suada
Sveiki, Mums imone Buildmachine sutiko pervezti du krovinius, ir paprase avansa uz abi masinas, viso 8800 euru. po antro pavedimo imone dingo, veliau suzinojome jog jie sudare sutarti su kita imone Ukrainoje, kuriems jie taip pat turejo pervesti avansa, taciau to nepadare, juolab kad jie sutiko krovini pervezti uz 8800 uz viena masina, tai yra ukrainos imone kaina buvo 8800, vadinasi jie uzdirbo " 0" . dabar medziaga yra perduota policijai, kuri sako kad reikia laukti 10 dienu, nors per tas dienas tie pinigai gali buti seniausiai pavogti. Kaip mums tokiu atveju geriausiai elgtis, kad kuo greiciau atgautumeme pinigus?

2014-02-17 14:43
Išsiųsti pranešimą Daugela ValdasDaugela Valdas,
Gerketa
sąskaita išrašyta 2013/11/15, turejo apmokėti iki 2013/12/15, šiai dienai dar nėra apmokėta, neatsiliepia į skambučius, raginimus. kokie turėtu būti tolesni veiksmai kad atgauti pinigus už suteiktas paslaugas. Mokėtojas UAB BVIP group

2014-02-24 16:17
Išsiųsti pranešimą Karpits OlesjaKarpits Olesja,
Lemax Partners
Добрый день, возможна ли в Латвии перепродажа долга, при наличии решения эстонского суда. Фирма- должник, в процессе ожидания суда, вывела активы и перепродала саму фирму- к моменту суда уже полочную фирму, однако руководитель продолжает дальше работать, и числится членом правления в других фирмах. Заранее спасибо за ответ.

2014-02-26 11:50
Išsiųsti pranešimą Vaino SvetlanaVaino Svetlana,
Ferroline Grupp
Hello We have the following situation. According to the transport order the truck had to arrive to Kleipeda 28.02. 24 hours before this we informed Transtina UAB that the trailer is getting late and will be in Kleipeda on Monday. Transtina ignored the information and still ( as they say) ordered the truck to Kazahstan for Friday. We did not have any reply about this. On Monday morning our trailer got unloaded in Kleipeda and today I got a demand to pay 200eur as the truck to Kazahstan was waiting for the goods to arrive since Friday. Is it legal? Kind regards Svetlana Vaino svetlana@ferroline.ee

2014-03-03 17:14
Išsiųsti pranešimą Modestas RamanauskasModestas Ramanauskas,
Kraštovaizdis
Sveiki, Klausimas: Per kiek laiko galima kreiptis į teismą nuo atsikusio nelaimingo įvykio dėl materialinės žalos atlyginimo? Darbuotojai buvo pasirašę visiškos materialinės atsakomybės sutartis. Lauksiu atsakymo.

2014-03-04 14:49
Išsiųsti pranešimą Valdemaras KlimaitisValdemaras Klimaitis,
Transporto paslauga
Laba diena turiu tokį klausimą : Turėjom įvykį , gavom užsakymą iš Vokiečių klientų pervežimui Vokietijoje , pasakėm kad mašina važiuoja į pasikrovimą , bet už valandos dingo rišys su vairuotoju , tad nieko nelaukdami atšaukėm krovinį ,nes įtarėm , kad vairuotojas užgėrė , gavom baudą iš užsakovo 100 EUR . Ar reikėtu apmokėti tą 100 EUR. ?

2014-03-10 07:47
Išsiųsti pranešimą Miroslav LukaševičMiroslav Lukaševič,
Olertros Logistika
Laba diena. Turiu klausyma, penktadieni atsaukiau masina pakrovimo metu dalinio krovinio pervezimui, nes neturejau galimybes isvezti toki dideli krovini, pagal uzsakovo uzsakyma uz masinos nepateikima 30% nuo sumos, bet kiek zinau pagal istatyma cmr konvencijoje, turetu buti 10% nuo sutartos sumos? ar as neklystu? Be to uzsakovas pastate atskira masina ir reikalauja apmoketi visus patirtus nuostuolius, tai reiskia 50% tos sumos kuria jis isleido pervezimui. ar cia teiseta? ir ka patartumet?

2014-03-10 09:15
Išsiųsti pranešimą Kozak ArtiomKozak Artiom,
Transkingas
Laba diena, buvo veztas krovinys, transportavimo metu 2 prekes nukentejo kadangi buvo 2 iskrovimo vietos , tai ant vieno CMR pazimejo kad 1 preke sugadino o ant antro ne nes pazeidima pamate tik po 3 dienu , klientas dabar raso prtetenzija bet suma musu manymu yra uzkelta, kaip iroditi sumos tikroviskuma , kad nebuti apgautiem, ir kaip elgtis su situacija kai sitas klientas veluoja apmoket saskaita 80 dienu motivuodamas kad jis turi teise nemoket uz paslauga kol nebus isiaskinta su pretenzija nors jis pats vilkina su irodimais ir pretenzijos formulavimu.

2014-03-10 17:02
Išsiųsti pranešimą Martynas BidvaMartynas Bidva,
Saukupa
Sveiki, pries pora menesiu buvo atliktas pervezimas. Pristacius krovini buvo pastebeta jog truksta 1pll. Krovinys buvo transportuojamas su gamykline plomba. atvykus i iskrovima buvo konstatuota jog plomba nepazeista. CMR atliktas irasas jog truksta 1pll, krovinys atvyko plombuotas, plomba nepazeista. prekiu priemimo aktas nebuvo sudarytas, krovini kategoriskai motyvuojant del laiko skolos sandelys atsisake perskaiciuot. veliau tas krovinys buvo kraunamas i vagonus ir transportuojamas toliau. dabar praejus panasiai dviem menesiam gaunam pretenzija is kliento su nuostoliais. Klausimas, kokia atsakomybe nesa vezejas tokiu atveju? ar cmr konvencija kanors reglamentuoja apie plombuotu kroviniu gabenima?

2014-03-13 18:18
Išsiųsti pranešimą Čirvinskienė GintarėČirvinskienė Gintarė,
Welltrans
Laba diena, pagal uzsakyma vezejas privalejo pasikrauti is Lenkijos 15 paleciu, pasikrove tik 9 paletes ir isvaziavo nieko nepraneses uzsakovui (mums), pirmadieni turejo issikrauti Rygoje, bet neiskrove krovinio ir santazuoja, kad sumoketume siandien jam pilna suma kaip uz 15 paleciu. Antra para neiskrauna krovinio numatytoje vietoje, laiko pas save sandelyje. Uzsakyme nurodytas pakrovimo laikas 24 val, vezejas isvaziavo po 3 val nepraneses.

2014-03-18 10:48
Išsiųsti pranešimą Šilinskas VygantasŠilinskas Vygantas,
Mare transport
Laba vakara. .. noreciau isgirsti gal kas esate susidure su tokia situacija ir kaip mums elgtis ! Buvo atliktas pasikrovimas Lenkijoje i nusikrovima Rusijoje, pakrovimo vietoj dave CMR ir Invoise, o del EX deklaracijos mus nukreipe i kita miesta Lenkijoje i Ekspedicija kad ja pasimt. Nuvaziavus i Ekspedicija, ten mus nukreipe iki muitines salimais, ko pasekoje nuvaziavus i muitine, paeme turimus dokumentus ir po kiek laiko pasake. .. kad mums skiriama bauda 10 000 zlotu ir reikalingas trisalis Lenkijos leidimas. Kitu atveju masina nebus isleista isvaziuot kol nebus sumoketa bauda ir atveztas trisalis Lenkijos leidimas. Mes pagal uzsakyma TIR atsidaryma turejome laisva, todel TIR ir buvo nuspresta atsidaryti Lietuvoje, o uzsukus pasimt deklaracijos gavosi tokia situacija. Gal kas zinote kaip mums pasielgti sioje situacijoje ? Is anksto dekoju !

2014-03-29 20:19
Išsiųsti pranešimą Gasparavičius VaidotasGasparavičius Vaidotas,
Vikolita
Sveiki, mūsų įmonė pervežė krovinį maršrutu Vilnius - Čeboksary, RUS (krovinį iš Italijos į Vilnių atvežė kitas vežėjas, Vilniuje krovinį iš a/m į mūsų įmonės a/m perkrovė ekspeditoriaus (Latvijos įmonė) samdytas kranas). Pristačius gavėjui Rusijoje paaiškėjo, kad krovinys pažeistas, neįmanoma sumontuoti. Gavėjas per ekspeditorių (Latvijos įmonė) atsiuntė remonto darbų kalkuliaciją. Mūsų įmonė kreipėsi į draudimo kompaniją dėl įvykio pagal CMR draudimą. Draudimo kompanija nesutiko su atsiųsta Italijos gamintojo specialistų paruošta kalkuliacija, todėl nusamdė nepriklausomą ekspertą, kuris padarė išvadą, jog dėl krovinio apgadinimo vežėjas nekaltas, o krovinys galėjo būti apgadintas perkrovimo metu. Ekspeditorius (Latvijos įmonė), už pervežimą nemoka mūsų įmonei, motyvuodamas tuo, kad iš krovinio gavėjo negauna pinigų, su juo teisiasi ir dėl to jam reikalingas CMR egzempliorius su VISAIS ORIGINALIAIS ANTSPAUDAIS. Toks egzempliorius yra vienintelis. Kaip reiktų elgtis tokiu atveju dėl CMR originalo atidavimo ekspeditoriui (Latvijos įmonė), nes yra tikimybė, kad teks duoti į teismą patį ekspeditorių (Latvijos įmonė) dėl skolos už pervežimą išieškojimo, o pagal sutartį teismas vyktų Latvijos Respublikoje, vadovaujantis Latvijos Respublikos įstatymais. Iš anksto dėkoju už atsakymą. Vaidotas Gasparavičius

2014-04-03 12:49
Išsiųsti pranešimą Miroslav LukaševičMiroslav Lukaševič,
Olertros Logistika
Laba diena. Iklimpau I tokia situacija: Kovo 31d. Vilniaus Tranzite kroves masina I Rusija (Moskva) joje turejo vaziuoti 2 kroviniai vienas is kinijos kitas is voketijos kuris jau gulejo sandeli (Vilniaus Tranzitas) nuo kovo 25 d. masina isvaziavo kovo 31d. i Rusija, praejo siena be problemu, nuo ketvirtadienio stovejo terminale, siandien laukia dokumentu ir vaziuos i issikrovima tai yra kad ja sian ismutino. Siandien (04.04.2014) muitines tarp. Ausra 10:43 val. parase, 1 dalis krovinio 14 e. pll nebuvo ikrautos ir ji nezino kaip tai atsitiko ir visa kalte vercia ant musu, nors kovo 31 d. 08:34 val. muitines tarp. Ausrai buvo issiustas el. laiskas su masinos numriais ir dokumentais ka i ja krauti, be to dar buvo priminta “Skype” kad ikrautu 2 dali krovinio apie 17 val. vakaro. Iseina, kad i masina buvo ikrauta tik 2 dalis krovinio, apie kuria buvo priminta, o 14 e. pll pasiliko sandeli. KA DARYTI IR KAIP VEIKTI PAGAL ISTATYMA? KAS UZ VISA TAI TURI ATSAKYTI? IR PAGAL KOKIUS ISTATYMUS, KONVENCIJAS TURIM VADOVAUTIS? Islaidos apitiksliai dabar siekia tik uz ismuitinima apie 40000 litu, dar neiskaitant to, kad reikia visa tai issivezti i Rusija. Yra irodimai (“Skype” pokalbis ir el. laiskas), kad . muitines tarp. Ausrai buvo issiusta visa reikiama informacija ka ikrauti. P. S. Gal kas zino kaip dabar tas paletes issivezti Rusija?

2014-04-04 14:27
Išsiųsti pranešimą Liaugminaite VirginijaLiaugminaite Virginija,
RNC LT
Sveiki. Vežėjas dirbo Europoje per LT ekpedicijos įmonė. Jie buvo pasirašią metinę tartautinių krovinių pervežimo sutartį pagal 1 km už .. .. EUR bei dirbo pagal vienkartinius pervežimo užsakymus, kuriusoe buvo nurodyti: tikslus pervežimo maršrutas bei kaina. Po 2 savaičių darbo, ekspeditiorius pradėjo siųsti sms vairuotojui tik pasikrovimo/išsiskrovimo adresus, o vienkartinių užsakymų nebeatsiuntė. Išgirdęs apie ekspeditoriaus blogą mokumą bei užblokuotas kuro bei banko sąskaitas, vežėjas nutraukė pervežimus ir neatiduoda originalius CMR. LT ekspeditorius atsisako piktybiškai atsiųsti vežėjui vienkartinius pervežimo užsakymus. Ar būtų įmanoma, paprašyti bei pareikalauti pinigų už atliktus pervežimus EU ekspeditoriaus, iš kurio gaudavo LT ekspeditorius užsakymus? Kaip tai padaryti teisingai juridiškai?

2014-04-14 17:44

Išsakyta pozicija yra konsultanto nuomonė, grindžiama galiojančių įstatymų normomis. Todėl skaitytojas gali sutikti su konsultanto nuomone arba ne.

Pateikta informacija yra bendro pobūdžio, todėl negali būti vertinama kaip galutinė teisinė konsultacija.Konsultanto atsakymas remiasi tik Jūsų suformuluotu klausimu, pateiktais bendrais faktais, o ne konkrečiais dokumentais.

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai Rambler's Top100 UAB "Eurospektras", Laisvės pr. 88, LT-06125 Vilnius, Lietuva, fax: +370 527 84357
+370 655 17777   +48 22 219-7771   +375 24 970-0122        Call Cargo.LT Admin Cargo.LT Admin
© 2000-2013 Cargo.LT     Krovinių ir transporto birža Cargo.LT